השוואת ביטוח רכב - איך תמצאו את ביטוח הרכב הנכון עבורכם?

מתעניינים בנושא ביטוח רכב? היכנסו לסקירת השוואת ביטוח רכב באתר כלל ביטוח שתעזור לך לבצע את הבחירה הנכונה כדי לנהוג בראש שקט

ביטוח רכב מעוגן בחוק וכל נהג יודע כבר שהוא לא לוחץ על הדוושה לפני שהוא דואג לביטוח.
כאשר מדובר בביטוח רכב, עומדות לפניכם שפע של אפשרויות וחשוב מאוד לבחור את הכיסוי הנכון.


מבוטחים יכולים על פי סוג הפוליסה שבידיהם לקבל סיוע בתשלום החשבונות הרפואיים, השתתפות בעלות התיקונים, קבלת רכב חלופי ועוד. חשבו על ביטוח הרכב כמו על חבר בשעת משבר הנחלץ לעזרתכם כאשר ארעה תאונה.

 

איך תדעו באיזה ביטוח רכב לבחור כדי לנהוג בראש שקט? לפניכם סקירה של סוגי ביטוח רכב והשוואה בין הפוליסות המוצעות. עושים סדר בבלבול שנוצר לעיתים בין ביטוח חובה לביטוח מקיף, אלמנטים המשפיעים על תו המחיר ומספר מושגים ששווה להכיר. השוואת ביטוח רכב שתעזור לכם לבחור:

 

מה ההבדל בין ביטוח מקיף לביטוח חובה?

נתחיל בריענון המושגים: ביטוח חובה הוא ביטוח לנזקי גוף שעשויים להיגרם לנהג, לנוסעי הרכב או לאנשים שמחוץ לרכב בתאונת דרכים.


ביטוח זה מתחלק לביטוח חובה לרכב עד 3.5 טון וביטוח חובה לרכב מעל 3.5 טון. הביטוח כולל כיסוי בגין פיצוי בשל נזק גוף שנגרם בתאונת דרכים לנהג, לנוסעים ולהולכי רגל שנפגעו, כמו הוצאות רפואיות ואחרות (בהתאם לצורך), אובדן השתכרות (עד פי 3 מהשכר הממוצע במשק), כאב וסבל, ובמקרה מוות – ינתן פיצוי לעזבון או לתלויים (בגין אבדן תמיכה של המנוח). הפיצוי הינו בהתאם לפקודת ביטוח רכב מנועי וחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.


ביטוח מקיף אינו חובה על פי חוק והוא כולל שני סוגים: ביטוח עצמי המיועד לנזקי רכוש שעלולים להיגרם לכלי רכב לפי המפורט בפוליסה וביטוח צד ג'.
למשל, פוליסת "כלל ראשון לנסיעה בטוחה" מכסה נזקים לרכב ולרכוש הזולת (צד שלישי), כתוצאה משימוש ברכב ומעניקה, בין היתר, כיסוי בגין נזקים הנגרמים עקב אש, ברק, התפוצצות, התלקחות, התנגשות מקרית, התהפכות ותאונה מכל סוג שהוא, גניבת הרכב וכל נזק שנגרם עקב גניבה או ניסיון גניבה, נזקים הנגרמים עקב שיטפון, סערה, שלג וברד, מעשה זדון שלא בידי המבוטח או מי מטעמו.

 

איך קובעים כמה תשלמו על ביטוח רכב?

עלות ביטוחי הרכב מושפעת ממגוון פרמטרים דוגמת פרמטרים אישיים כמו השתייכות לאוכלוסייה בעלת סיכון מופחת למעורבות בתאונה או ותק הנהג וכן גבול אחריות של חברת הביטוח וגובה ההשתתפות העצמית של המבוטח, סוג הרכב והתקנת אמצעי מיגון שונים.

כך למשל, כלל ביטוח מציעה מספר מסלולים של ביטוח מקיף כמו פוליסת "מסלול ירוק" המותנית בותק ובאופי הנהיגה. במידה והנתונים מתאימים לתנאי הפוליסה, היא כוללת הטבות כמו הגדלת גבול האחריות כלפי צד שלישי בגין נזקי רכוש לסך של 2,000,000 ₪, הגדלת הוצאות הגנה משפטית לסך של 25,000 ש"ח, השתתפות עצמית של 250 ש"ח בלבד. כמו כן, מערכת שמע בשווי של עד 1,200 ש"ח על בסיס החלפה (השתתפות עצמית של 15% ולפחות 350 ש"ח) ואביזרים לא סטנדרטים אצל היצרן עד לגובה של 10% מערך הרכב ועוד.
תדירות הנהיגה אף היא משפיעה על מחיר הביטוח. כלל מטראז' לדוגמא הוא ביטוח רכב חסכוני בתעריף מיוחד המותאם לנהגים שנוסעים מעט – עד 12,000 קמ"ר בממוצע שנתי.
שימו לב שקיימים גם ביטוחי רכב לפי צורך. לדוגמא – כיסוי ביטוח לנהג זמני הרלבנטי במידה ותרצו לתת לנהג אחר את רככם, למשל, לסבא שיסיע את הנכדים כאשר אתם נופשים בחו"ל.

לסיכום, בבואכם לבחור ביטוח רכב וודאו שיש לכם ביטוח חובה ולאחר מכן, בחרו את המסלול האולטימטיבי עבורכם לפי סוג הרכב (פרטי/מסחרי), ערך הרכב, שנת עליית הרכב לכביש, עברכם הביטוחי, ותק הנהיגה ושדרוגים שונים כמו הוספת מצלמת רכב חכמה המתעדת את המתרחש בכביש בזמן אמת.


הגיע הזמן לבחור את ביטוח הרכב בהתאמה אישית:

היכנסו לרכישת הפוליסה בכלל ביטוח ופיננסים >>

 

 

* האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter