ביטוח רכב חובה – עריכת השוואת מחירים בדרך הנכונה

 

 

 

אנשים רבים אינם רוכשים דבר מבלי לערוך השוואות. הם אכן צודקים. מדוע לשלם יותר? השוואת מחירים אמנם כרוכה בטרחה, אך היא יכולה להתגלות כמשתלמת ביותר.

 

תחום הביטוח אינו שונה בעניין זה - רצוי לערוך השוואת מחירים בביטוח חובה לרכב. על אף העובדה, כי מדובר בביטוח שהמדינה מחייבת כל בעל רכב לרכוש, ואף מגדירה מה הפוליסה חייבת לכלול, קיימים פערי מחירים.

 

בבואכם לרכוש ביטוח חובה לרכב, אתם יכולים להיות רגועים, שכן מדובר בפוליסה תקנית. כלומר, קיים פיקוח על הכיסוי שהפוליסה מקנה. כך למשל, פוליסת ביטוח החובה לרכב של כלל ביטוח ופיננסים, מכסה נזק גוף שנגרם לנפגע, כתוצאה מתאונת דרכים שבה היה מעורב הרכב, בין מדובר בנהג, נוסע או הולך רגל.

 

 

כאמור, ישנה חשיבות בביצוע השוואת מחירים. בעת ההשוואה, יש להקפיד לציין את הפרטים המדויקים על כל המידע הנשאל, בהם ופרטים מדויקים לגבי מין הנהגים, גילם, ותק הנהיגה שלהם, העבר הביטוחי שלהם, דגם הרכב, נפח המנוע, כריות האוויר והאבזור הקיים.

 

כשמדובר בהשוואת מחירי ביטוח חובה לרכב, חשוב לעשות את זה נכון. בדיוק כמו בכל ענף אחר, הכלל הוא להשוות "תפוחים לתפוחים". כלומר, לוודא שאתם משווים את ההצעות על סמך נתונים זהים. זאת, משום שמחירו של ביטוח חובה, נקבע בהתאם לשקלול אותם מרכיבים - החל ממספר התאונות, שבגינן נתבע ביטוח רכב החובה בשלוש השנים האחרונות, דרך וותק רישיון הנהיגה ועד נפח המנוע של הרכב. כך למשל, אדם המחזיק בשני רכבים שונים, משנות ייצור שונות, ישלם ככל הנראה סכומים שונים.

 

הזנת הנתונים המדויקים, תאפשר לכם לוודא שהנכם מקבלים את הצעת המחיר המתאימה לכם ביותר.

 

שימו לב, כי מועד חידוש הביטוח הוא הזדמנות טובה לבדוק שכל הנתונים שהותאמו עבורכם בעבר – מתאימים לנתונים הקיימים במועד החידוש.

 

נקודה נוספת שחשוב להזכיר כשמדברים על השוואת מחירי ביטוח חובה לרכב, היא האפשרות לקבל הנחה, במידה ואתם רוכשים באותה חברה ביטוח מקיף לרכב או ביטוח צד ג'. כמובן, באופן עקרוני, הלקוחות יכולים לבחור לבטח את ביטוח רכב החובה במקום אחד, ואת ביטוח המקיף או ביטוח צד ג' לרכב, במקום אחר – אך, רכישת ביטוחי הרכב במקום אחד, יכולה להקנות הנחה. מעבר לכך, ללקוחות נוח יותר להתנהל מול חברה אחת, אם וכאשר מתרחש, חלילה, אירוע ביטוחי המצריך הגשת תביעה

 

לסיכומו של עניין, נשוב ונזכיר כי ביטוח רכב חובה, הינו מוצר בסיסי וחיוני וקיימת תחרות לטובת הצרכן. משכך, בטרם רכישת ביטוח חובה, כדאי לערוך השוואת מחירים.

 

 

 

*האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter