השוואת ביטוח רכב – ההשוואה הכי חשובה שתעשו

 

חשבתם פעם כמה זמן אתם משקיעים לפני שאתם קונים טלפון סלולרי? על כמה ספות אתם יושבים לפני שאתם קונים פינת ישיבה? כמה שעות אתם מבלים כדי להשוות בין ספקיות אינטרנט? האמת היא שזה הגיוני. כל אחד מאלה נמצאים בשימוש יומיומי ואתם לא רוצים להוציא כסף על טלפון, ספה או תשתית אינטרנט שלא תהיו מרוצים מהם. אין מנוס מלערוך השוואה בין האפשרויות השונות בכל אחד מהתחומים האלה, ועל אחת כמה וכמה אין מנוס מהשוואת ביטוח רכב. אמנם זה גוזל זמן שכנראה הייתם מעדיפים להשקיע בפעילות מהנה יותר, אך הזמן הזה שווה לא מעט – ולא רק כסף, אלא שביעות רצון.

 

זה המקום להדגיש נקודה קריטית כאשר מדובר על השוואת ביטוח רכב, ההשוואה היא לא רק השוואת מחיר אלא השוואה של החבילה כולה, כלומר, המחיר, תכולת הפוליסה והכיסויים שהיא מעניקה והשירות. לכן, השוואת ביטוח רכב לא יכולה להסתכם במבט חטוף על שורת המחיר. המחיר הוא פרט חשוב, אך לא פחות חשוב אילו כיסויים כלולים הפוליסה, ובטח שלא פחות חשוב הוא השירות.

 

את נושא השירות חשוב לבדוק בהיבט של זמינות החברה, הטיפול בתביעות והאמצעים שהיא מציעה למבוטחים שלה כדי להקל עליהם. מדובר בזמינות טלפונית, בצ'אט, במייל ועוד, וגם באמצעות אפליקציה כמו זו שמציעה חברת "כלל ביטוח ופיננסים" – הלחצן של כלל. כמובן שכדאי לשמוע גם המלצות ממכרים או בני משפחה.

 

השוואת ביטוח חובה וביטוח מקיף

מאחר שביטוח רכב הוא למעשה יותר מביטוח אחד, השוואת ביטוח רכב צריכה לכלול גם ביטוח חובה וגם ביטוח מקיף או צד ג'. כמובן, אין הכרח לרכוש ביטוח מקיף (או צד ג'), אבל עבור מי שחשוב לו לישון בשקט ולא לחשוש שהרכב שלו ייגנב או יינזק ויזדקק לתיקון יקר, הביטוח המקיף חיוני.

 

אין הכרח לרכוש את ביטוח החובה ואת הביטוח המקיף באותה חברה, וזה פרט שכדאי לדעת בשלב ההשוואה. עם זאת, בדרך כלל מבוטחים מגיעים למסקנה שזה משתלם יותר ונוח יותר, ולעתים מקבלים הנחה בביטוח המקיף כאשר הם רוכשים את שני הביטוחים יחד.

 

כדאי גם לזכור בעת השוואת ביטוח רכב כי בדרך כלל יש כמה מסלולים של ביטוח מקיף, ואפשר לקבל הנחות או הטבות באמצעות בחירה במסלולים מסוימים. כך למשל, חברת כלל ביטוח ופיננסים מציעה מסלול ייחודי: כלל ביהייב, שבו הנהג יכול לקבל הנחה משמעותית אם ינהג בצורה מתונה וזהירה. ההנחה גדלה ככל שהנהג מקפיד לנהוג בצורה רגועה וזהירה. עצירות פתאומיות או נהיגה במהירות מופרזת מקטינות את ההנחה.

 

עבור מי שמעוניין בביטוח רכב לחייל שנמצא מעט בבית, שווה לבדוק גם איזה פתרון מציעה החברה לנהג זמני. כך למשל, כלל ביטוח ופיננסים מאפשרת לרכוש ביטוח לנהג זמני. ביטוח זה ניתן לרכישה ללא הגבלה, לתקופה של מינימום שלושה ימים ועד שבוע בכל פעם.

 

השוואת ביטוח רכב היא השוואה לא פחות חשובה מכל השוואה אחרת של מוצר או שירות שאתם רוכשים. למעשה, ייתכן שהיא חשובה יותר – גם בגלל שמדובר בהוצאה שנתית קבועה וגם בגלל שאת תוצאות ההשוואה תגלו כאשר תזדקקו לביטוח, ובנקודת הזמן הזו כל מילה בפוליסה תתגלה כמשמעותית.

 

* האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית. להרחבה מומלץ לעיין בתנאי הפוליסה המלאים.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter