השוואת ביטוח רכב חשמלי

 

 

יותר ויותר אנשים בישראל בוחרים לקנות רכב חשמלי, ויש לכך מספר יתרונות.

יתרון מרכזי הוא שמדובר ברכב שאינו מזהם את הסביבה, אבל מעבר לזה – יש יתרונות נוספים.

רכב חשמלי דורש הרבה פחות תחזוקה וביקורים במוסך, והוא בדרך כלל מגיע עם חידושים טכנולוגיים מפנקים.

אחת הסיבות לפריחת המכוניות החשמליות היא גם פתיחת השוק הישראלי למגוון עצום של מותגים סיניים, מה שהגדיל משמעותית את יכולת הבחירה של הלקוחות הישראליים.

לצד השינויים בשוק הרכב, יש גם דברים שלא השתנו ולא צפויים להשתנות. כך למשל, כל מי שיש לו רכב חייב לרכוש ביטוח רכב חובה על פי חוק, אך עם זאת קיימת בחירה לגבי החברה המבטחת – ולכן חשוב לעשות השוואת ביטוח חובה.

לשם כך אפשר להיעזר במנוע השוואת ביטוח רכב של רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון., באמצעותו ניתן להזין את נתוני הרכב ואת נתוני הנהג המבוטח, וכך להתרשם מההצעות השונות.

למעשה, השוואת מחירי ביטוח מומלץ לעשות לא רק בעת חידוש הביטוח, אלא כבר בשלב ההתלבטות איזה רכב לקנות.

כך תוכלו לקבל נתונים של השוואת ביטוח רכב חשמלי לעומת רכב בנזין, וגם נתונים שיסייעו לכם לבחור בין מכוניות חשמליות שונות.

מחיר הפוליסה מושפע ממגוון פרמטרים, ביניהם מודל הרכב, סוג הרכב, אביזרי הבטיחות שבו, מספר כריות האוויר ועוד. כשמדובר ברכב חשמלי, כמו במקרה של רכב בנזין, המכוניות מאובזרות באופן שונה ומחיר הפוליסה מושפע מכך.

 

קונים רכב חשמלי? אל תשכחו גם ביטוח מקיף

 

כאמור, ביטוח חובה הוא חובה, אבל לא כדאי לוותר על ביטוח מקיף. 

ביטוח החובה ייתן לכם כיסוי במקרה של נזקי גוף בקרות תאונת דרכים, אבל מה עם כיסוי לנזק לרכוש, כלומר, לרכב המבוטח ולרכבים אחרים? ומה עם ביטוח מפני גניבה? רכב חשמלי אינו חסין מפני גניבות, ובטח שאינו חסין מפני תאונות.

מן הסתם, הדבר האחרון שאתם רוצים הוא למצוא את עצמכם נושאים בעלויות כבדות של תיקון הרכב החשמלי שקניתם במיטב כספכם – ולכן מומלץ לרכוש ביטוח מקיף שייתן לכם את הביטחון והשקט הנפשי הדרוש.

לפני כן, אל תשכחו לבצע השוואת ביטוח מקיף. השוואה כזו צריכה להביא בחשבון לא רק את שורת המחיר, אלא כמובן את הכיסויים.

חשוב לזכור, כי יש אמנם פוליסה תקנית, אבל בדרך כלל חברות הביטוח מציעות גם הרחבות – וההרחבות הללו יכולות להיות משמעותיות מאוד.

כדאי גם להביא בחשבון את המסלולים המיוחדים שמציעות חברות הביטוח, כמו מסלול "כלל Behave"

. המסלול הזה מאפשר לכם לקבל הנחה שמגיעה עד 40% מהתשלום החודשי, בנוסף להנחות הרגילות – וזאת ע"י שימוש באפליקציית "הלחצן של כלל", המנתחת את אופן הנהיגה ומתמרצת אתכם על נהיגה זהירה. במקרה של תאונה, ניתן לקבל סיוע מידי 24/7 וליהנות מביטול ההשתתפות העצמית.

כמובן שתמיד אפשר להוזיל את ההוצאה ולרכוש ביטוח חובה וביטוח צד ג' בלבד.

יש לזכור, כי שילוב כזה מספק לכם מעטפת חלקית, כי לא יהיה לרכב כיסוי מפני גניבה וגם לא יהיה כיסוי במקרה שנגרם לו נזק, אבל כן יהיה כיסוי לנזק שהרכב שלכם גורם לרכבים אחרים ו/או לרכוש אחר – וזה חשוב.

אל תשכחו שגם במקרה הזה, השוואת ביטוח צד ג' חייבת להביא בחשבון לא רק את שורת המחיר, אלא את התמורה כולה.

 

* האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית. להרחבה מומלץ לעיין בתנאי הפוליסה המלאים.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter