השוואת ביטוחי רכב – הסעיפים שחשוב לשים אליהם לב

 

לא משנה אם יש לכם סובארו ישנה או טסלה חדשה, אל תוותרו על השוואת ביטוחי רכב. אמנם פוליסת ביטוח חובה ופוליסת ביטוח מקיף הן שתיהן פוליסות תקניות, אבל זה לא אומר שאין צורך לבצע השוואה. אפילו כאשר מדובר בביטוח חובה, קיימים הבדלים במחירים, ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר בביטוח מקיף, שבו מוצעות למבוטח הרחבות. מה שלא פחות חשוב בעת השוואת ביטוחי רכב הוא להשוות את התמורה ולא רק את המחיר. התמורה באה לידי ביטוי בכיסויים של הפוליסה, וכמובן באיכות השירות שהמבוטח מקבל. אז למה כדאי לשים לב? הנה כמה נקודות שכדאי להתעכב עליהן:

 

השתתפות עצמית

צמד המילים "השתתפות עצמית" מופיע בכל פוליסה, והתרגום שלו הוא תרגום מספרי – כמה ישלם המבוטח מכיסו אם יתבע את חברת הביטוח. לכן, כאשר מבצעים השוואת ביטוחי רכב, כדאי להתעכב על גובה ההשתתפות העצמית.

 

נהג מזדמן

לעתים קרובות, במיוחד כאשר יש בבית נהג צעיר או נהג חדש שנוהג ברכב רק מדי פעם, המבוטח אינו מעוניין לשלם לאורך כל השנה על ביטוח לנהג חדש/צעיר. חברות הביטוח מציעות בדרך כלל פתרון של ביטוח נקודתי למספר ימים בתשלום נפרד, וכדאי לבדוק זאת בעת השוואת ביטוחי רכב.

כיסוי נהג זמני כולל נהג צעיר וחדש בכלל ביטוח ופיננסים, ניתן לרכישה אונליין ללא הגבלה, לתקופה של מינימום 3 ימים, ועד שבוע בכל פעם ובעלות אטרקטיבית.

 

מוסכי הסדר

אם הרכב שלכם יהיה מעורב בתאונה ויזדקק לתיקון במוסך, סביר להניח שתפגשו במונח "מוסך הסדר". לכן, עדיף שתכירו את המונח הזה עוד לפני כן. מוסכי הסדר הם מוסכים שחברת הביטוח עובדת איתם באופן קבוע. תיקון הרכב במוסך הסדר חוסך למבוטח את כל התהליכים הביורוקרטיים והעברת הטפסים בין המוסך לבין החברה. ככל שלחברת הביטוח פריסה רחבה יותר ורשימת מוסכים גדולה יותר, כך נוח יותר למבוטח להגיע למוסך הקרוב והמתאים לו, בעת הצורך. בחברת כלל ביטוח ופיננסים, למשל, קיימת רשימה ארוכה של מוסכי הסדר, והמבוטחים יכולים למצוא אותה בקלות ולאתר בחיפוש מהיר את המוסך המתאים להם. ביטוח מקיף לרכב - כלל ביטוח

 

שירות

השוואת ביטוחי רכב שמתמקדת רק במחיר היא השוואה לוקה בחסר. במקרה של ביטוח, שירות הוא לא פחות חשוב מהמחיר. השירות בא לידי ביטוי גם בהיבט של מענה משירות הלקוחות וגם בהיבט הדיגיטלי. בעידן הנוכחי, היכולת להתנהל באופן עצמאי ומהיר מול חברת הביטוח דרך המחשב או הטלפון היא יכולת חיונית. הלקוחות מצפים לקבל שירות בערוצי תקשורת שונים הנוחים להם, החל מטלפון, דרך הודעת SMS ועד וואטסאפ. הלקוח מצפה לקבל מענה בלחיצת כפתור, בדיוק כפי שמאפשרת אפליקציית "הלחצן של כלל", שבה דאגה חברת כלל ביטוח להעניק פתרונות מיידיים לכל צרכי המבוטח, אפילו בשטח בעת תאונה. בעת ההשוואה, מומלץ להקדיש זמן לבדיקת ההיבטים השונים של השירות שתקבלו.

 

מסלולים ייחודיים

לכאורה, ביטוח רכב הוא מוצר קבוע, אבל בשנים האחרונות ניכרת יותר ויותר יצירתיות במסלולים שמציעות החברות. כך למשל, חברת כלל ביטוח ופיננסים מציעה את כלל ביהייב – מסלול שבו נהגים טובים וזהירים מקבלים הנחה נוספת בכל חודש מחדש, בהתאם לאיכות הנסיעה ומספר הקילומטרים שנסעו. מסלולים כגון אלה משיגים כמה מטרות, ביניהן עידוד נהיגה זהירה וחיסכון כספי למבוטח.

 

האמור בעמוד זה אינו ממצא ואין ללמוד ממנו על תנאי הפוליסה המלאים לרבות הכיסויים ההחרגות, סכומי הביטוח וגבולות האחריות. למידע נוסף מומלץ לעיין בנוסח הפוליסה המלא, הוא הנוסח המחייב.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter