השוואת ביטוח רכב: למה לא כדאי להתעצל?

 

בשביל רבים מאיתנו, הרכב שלנו הוא הרגליים שלנו. אנחנו לא יכולים להסתדר בלעדיו, ומשתמשים בו כל יום, כמה פעמים ביום, אם זה כדי להגיע לעבודה, אם זה כדי לקחת את הילדים לחוגים ואם זה כדי לנסוע לבילוי. ברור, אם ככה, מדוע אפילו יום אחד בלי הרכב שלנו הוא יום מורכב, מסובך ומעצבן. אמנם, אפשר להיעזר בתחבורה ציבורית, אבל בישראל של 2022 תחבורה ציבורית היא עדיין לא התחבורה הציבורית שאנחנו מכירים בחו"ל. קשה לסמוך עליה, והיא גם מושבתת במהלך השבת.

 

האתגר בבעלות על רכב פרטי הוא ההוצאות שכרוכות בכך, החל מרכישת הרכב, דרך הדלק ועד ביטוח הרכב. ביטוח רכב, נזכיר, הוא לא משהו שאפשר לוותר עליו – לפחות לא ביטוח החובה. מדובר בביטוח שהמדינה מחייבת לרכוש והוא מספק כיסוי ביטוחי למי שנגרם לו נזק גוף כתוצאה מתאונת דרכים שבה היה מעורב הרכב, לרבות הנהג ברכב ולמי שישב ברכב. אולם, מי שרוצה להיות מכוסה בכיסוי ביטוחי גם מפני אירועים נוספים, למשל במקרה שהרכב שלו ניזוק או נגנב, צריך לרכוש גם ביטוח מקיף.

 

ביטוח מקיף כשמו כן הוא, הוא מקיף מגוון סיטואציות שכל בעל רכב עלול להיתקל בהן – החל מתאונת דרכים עם רכב אחר, דרך מכות חניה שמצריכות תיקון במוסך ועד פריצה לרכב, גניבתו או אובדן מוחלט של הרכב (טוטאל לוס).

 

מדובר בהוצאה חודשית לא קטנה, אבל בשנים האחרונות יכולים הנהגים בישראל להתנחם בעובדה שיש תחרות עזה בין חברות הביטוח. לכן, שווה לעשות השוואת מחירי ביטוח ולא להתעצל.

 

השוואת ביטוח רכב – התחרות פועלת לטובת הצרכן

אחת המגמות הבולטות היא תגמול על נהיגה זהירה באופן שמאפשר הוזלה משמעותית של הביטוח המקיף. היום, נהגים שנוסעים מעט ובאופן זהיר יכולים לשלם פחות מנהגים שנוסעים הרבה או שמעורבים בתאונות רבות.

 

השוואת מחירי ביטוח חייבת להביא בחשבון את מאפייני השימוש ברכב ואופי הנהגים ברכב, כך שאם אתם למשל צריכים את הביטוח עבור הרכב השני בבית, אשר חלק ניכר מהשבוע עומד בחניה, תשלמו בהתאם.

 

בעת השוואת ביטוח רכב, רצוי להסתכל גם על ההרחבות שניתן לרכוש לביטוח המקיף. כך למשל, כדאי לבדוק אם אפשר לקבל כיסוי לשירותי גרירה או שירותי דרך, כיסוי לשבר בפנסים ומראות צד ועוד.

 

נקודה נוספת שמומלץ לשים אליה לב היא ההשתתפות העצמית. סעיף ההשתתפות העצמית הוא אחד הסעיפים היותר מתסכלים בפוליסת ביטוח, אבל כשמדובר בביטוח רכב, לפעמים יש דרך לצמצם אותה ואפילו לבטל אותה כליל, במקרים מסוימים.

 

אם אתם מאלה שאף פעם לא בודקים ושואלים, ייתכן שאתם גם מאלה שמשלמים את ההשתתפות העצמית הכי גבוהה. אם אתם מאלה שמוכנים להשקיע בהשוואת ביטוח רכב, תגלו שיש לא מעט אפשרויות לצמצם את ההשתתפות העצמית ואפילו לבטל אותה כליל, במקרים מסוימים.

 

מה שבטוח, ביטוח רכב הוא תחום תחרותי, ובמקום שיש תחרות, הצרכנים יכולים להרוויח ולחסוך כסף. ככל שתהיו צרכנים חכמים יותר, ייתכן שתשלמו פחות, ואולי אף תוכלו לרכוש כיסויים רחבים יותר או כאלו שיותר יתאימו לצרכים שלכם.

 

* האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית. להרחבה מומלץ לעיין בתנאי הפוליסה המלאים.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter