בחירת ביטוח חיים בהתאם לצרכים המשתנים

 

 

בחירת ביטוח חיים בהתאם לצרכים המשתנים

 

החיים מלאי הפתעות, לעתים לא נעימות ובלתי צפויות. איש מאתנו לא יכול לשער איך ומתי יסיים את חייו, אך אין בלבו ספק שיהיה מעוניין להבטיח את עתיד יקיריו לאחר מותו.

 

מטבע הדברים, מוות במשפחה הוא טראומה מטלטלת המשפיעה נפשית על כל בני המשפחה. כאשר הנפטר הוא אחד המפרנסים, ובוודאי אם הוא המפרנס העיקרי, מצטרף לקושי הרגשי גם חשש כלכלי כבד. משפחות רבות שבהן אחד ההורים הולך לעולמו במפתיע, נקלעות למשבר כספי וחוות טראומה כפולה. כל משק בית מבוסס על תכנון הכנסות והוצאות קבועות למדי, ועל סמך זאת, לעתים נוטלים הלוואות ומחויבויות כספיות. מרגע שנגדע מקור הפרנסה, רמת החיים צונחת, והמשפחה אף עלולה להיקלע למצוקה כלכלית.

 

ביטוח חיים נועד להבטיח את רווחתם של היקרים לנו אם נלך לעולמנו בטרם עת. המוטבים שאותם נקבע בפוליסת הביטוח שלנו, יקבלו סכום קבוע מראש כהכנסה חודשית או כתשלום חד פעמי. הכנסה זו הנה במידה רבה קרש הצלה למשפחה, במישור הכלכלי.

 

בבואנו לבחור ביטוח חיים, עלינו להביא בחשבון היבטים רבים. גובה הכיסוי מושפע מהגיל שלנו, ממצבנו המשפחתי, מצרכי בני המשפחה, מרמת החיים שבני המשפחה רגילים אליה ועוד. כמובן, ככל שהזמן חולף והמצב המשפחתי משתנה (למשל, עם הבאת ילדים לעולם), חשוב גם לעדכן את ביטוח החיים ולוודא שהוא מתאים לצרכי המשפחה המשתנים.

 

ביטוח חיים – החבילות המיוחדות של כלל ביטוח ופיננסים

 

אם נדמה לכם שכל ביטוחי החיים דומים, טעות בידכם. חברת כלל ביטוח ופיננסים מציעה חבילות מיוחדות, המבטיחות שהמענה הביטוחי יהיה מקיף. כך למשל, חבילת "כלל כפול למשפחה" – המיועדת לבני זוג ומעניקה מענה במקרה של פטירה, חלילה, במהלך אותה השנה. חבילה זו מקנה הטבות מיוחדות לבני זוג, הרוכשים ביטוח חיים למקרה מוות, בסכום ביטוח של 500,000 ש"ח לפחות, עבור כל אחד מהם, באותה הפוליסה. בביטוח זה, במקרה של פטירת שני בני הזוג, בטווח של 12 חודשים, כלל ביטוח תכפיל את סכום הביטוח, ללא עלות נוספת (ההכפלה הנה עד לסכום ביטוח מקסימלי של 1.5 מיליון ₪ עבור כל אחד מהמבוטחים, ובתנאי שבעת הפטירה גילם הביטוחי של המובטחים לא יעלה על 65).

 

חבילה אחרת מיועדת לעצמאים- מדובר בחבילת "חובה לעצמאים", הכוללת הטבות למצטרפים חדשים במסגרת חיסכון ארוך טווח, הטבה ברכישת כיסוי ביטוח ריסק למקרה מוות ו/או כיסוי ביטוחי לאובדן כושר עבודה.

 

בשורה התחתונה, למרות שרובנו מעדיפים להדחיק את המחשבות הלא נעימות הללו, חשוב להתגבר על הקושי ולהצטייד מבעוד מועד בביטוח חיים. רק כך נוכל להבטיח, כי היקרים לנו מכל לא ייקלעו למשבר כלכלי ולא יספגו מכה נוספת במקרה של מוות פתאומי. כאמור, חשוב לא פחות להיות עם יד על הדופק, ולעדכן את הביטוח בעת שינוי המצב המשפחתי.

 

 

 

 

*מסמך זה מיועד לשמש כחומר רקע בלבד, ואינו משקף בהכרח את עמדתה של איזו מהחברות מקבוצת כלל ביטוח ופיננסים. קבוצת כלל ביטוח ופיננסים ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד ישיר או עקיף שיגרם משימוש במידע הכלול במסמך זה (כולו או חלקו), אם ייגרם, וכן אינם יכולים לערוב או להיות אחראים למהימנות המידע המפורט במסמך זה. המידע המובא בדוח זה מבוסס על מידע פומבי וציבורי גלוי וכן על מקורות מידע הנחשבים כאמינים. מטבע הדברים, נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות.

מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם  לנתוניו,צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter