המדריך לחיסכון ברכישת ביטוח רכב

ביטוח רכב הוא הוצאה קבועה שאנחנו בהחלט יכולים להוזיל אותה. איך אפשר להוציא פחות ועדיין להיות מבוטחים ומכוסים? קבלו את המדריך לחיסכון ברכישת ביטוח רכב

ביטוח רכב הוא אמנם הוצאה קבועה שאיננו יכולים לוותר עליה, אבל אנחנו בהחלט יכולים להוזיל אותה. לפעמים נדמה לנו שאין טעם להשוות מחירים או לרענן את פוליסת הביטוח שלנו, אבל ההפך הוא הנכון. ענף ביטוח הרכב הוא ענף תחרותי וחברות הביטוח מפתחות מסלולים חדשים וייחודיים ששווה להכיר.

 

אז איך אפשר להוציא פחות ועדיין להיות מבוטחים ומכוסים? קבלו את המדריך לחיסכון ברכישת ביטוח רכב

 

בצעו השוואת מחירים

אל תתעצלו, השקיעו את הזמן הדרוש בהשוואת מחירים בין ביטוחי הרכב. עם זאת, זכרו שכאשר משווים ביטוח – חשוב להשוות לא רק את המחיר, אלא גם את הפוליסות. המחיר חייב, כמובן, לגלם את התמורה שאתם מקבלים. כדי להשוות את מחירי ביטוח החובה (בו תנאי הפוליסה מוכתבים על ידי הרגולטור וזהים בין החברות), אפשר להיעזר במחשבון משרד האוצר. לאחר הזנה של פרטים כמו מאפייני הרכב ופרטי הנהג, תקבלו השוואה שתעזור לכם לקבל תמונת מצב.

 

רכזו את הביטוחים

אמנם אין שום חובה לרכז את הביטוחים באותה חברה, אבל אם תעשו זאת, ייתכן שתוכלו לקבל הנחה מהחברה, כך תוכלו לחסוך גם כסף וגם זמן.

 

אל תתעלמו מסעיף ההשתתפות העצמית

כאשר מדובר בביטוח בכלל, ובביטוח רכב רכוש בפרט, קיים סעיף של השתתפות עצמית. כל עוד הכול בסדר ולא קרתה תאונה, הסעיף הזה הוא כמובן תיאורטי. כשהתיאוריה הופכת למציאות, המציאות עלולה לכאוב בכיס. לכן, אל תתעלמו מהסעיף של השתתפות עצמית. להפך, בעת ההשוואה תנו לסעיף הזה משקל משמעותי, ייתכן שכאן טמון החיסכון המשמעותי שלכם. תוכלו לנטרל לחלוטין את הסעיף הזה אם תבחרו במסלול כמו כלל VAR המשווק באמצעות כלל ביטוח ופיננסים. במסלול זה, בעל הרכב מתקין ברכבו מצלמת דרך חכמה, ובמקרה של תאונה ותיקון הרכב במוסך הסדר של החברה, הוא פטור לחלוטין מתשלום השתתפות עצמית – ללא קשר לאשמה.

 

יש נהג צעיר?

זה לא סוד שביטוח לנהג צעיר או לנהג חדש הוא יקר יותר, אבל גם כאן יש מה לעשות. אם אתם הורים שרוצים לדאוג לביטוח רכב נקודתי עבור בנכם החייל שמגיע הביתה פעם-פעמיים בחודש, אין טעם שתשלמו על ביטוח נהג חדש כל השנה. כך למשל, כלל ביטוח ופיננסים מציעה כיסוי ביטוח לנהג זמני, בביטוח המקיף החל משלושה ימים, המיועד לנהגים שלא נוסעים ברכב באופן קבוע ומעוניינים להוסיף כיסוי לזמן קצר במחיר משתלם.

 

 

התאימו את הביטוח לגיל הרכב

אם יש לכם רכב חדש יחסית, ודאי שחשוב לבטח אותו בכל הביטוחים, אבל אם יש לכם רכב ישן – בדקו אם משתלם לכם לבטח אותו בביטוח מקיף. ייתכן שעדיף להסתפק בביטוח חובה ובביטוח צד ג'.

 

מערכות התרעה

בשנים האחרונות פותחו כמה וכמה טכנולוגיות שמשפרות את בטיחות הרכב והנהג. אחת המוכרות שבהן היא מובילאיי, אשר סורקת את הכביש ומתריעה על סכנות אפשריות בזמן אמת.

מחקר שנערך מטעם משרד האוצר מצא כי ישנה ירידה של כ-39% בכמות תביעות הביטוח ברכבים בהם מותקנת מערכת מובילאיי המסייעת במניעת תאונות דרכים. יש גם טכנולוגיות שמאפשרות לאתר את הרכב במקרה של גניבה, כמו איתוראן.

בדקו אם התקנת מערכות כגון אלו יכולה להוזיל את עלויות הביטוח. אמנם מדובר בהוצאה, אבל היא חד פעמית ואילו התמורה באה לידי ביטוי, הן בשיפור הבטיחות והן בהנחה לטווח ארוך.

 

סעו בזהירות – מכל הסיבות שבעולם

לא צריך באמת להסביר למה חשוב לנסוע בזהירות. זה הרי מובן מאליו שנסיעה זהירה ונסיעה כחוק הן לא בגדר המלצה, אלא בגדר חובה כדי לשמור על חייכם ועל חיי אחרים. אולם, יש גם תמריץ נוסף לנסיעה זהירה. נהגים זהירים משלמים פחות על הביטוח.

 

נוסעים מעט? קבלו הנחות

לא כל הנהגים נוסעים הרבה, ומן הסתם אלה שנוסעים מעט גם מקטינים את הסיכון להיות מעורבים בתאונה. יש חברות ביטוח שמעניקות הנחה לנהגים שהקילמוטראז' שלהם נמוך. כך למשל מסלול כלל מטראז' בכלל ביטוח ופיננסים, מקנה הנחה שהולכת ועולה ככל שהקילומטראז' הולך ויורד. אם אתם בקושי מזיזים את האוטו ונוסעים עד 12,000 ק"מ בשנה, תקבלו הנחה של עד 5% בדמי הביטוח.אם אתם גם נהגים זהירים וגם נוסעים מעט מסלול כלל ביהייב  מעניק לנהגים טובים הנחה נוספת בכל חודש מחדש, בהתאם לאיכות הנהיגה וכמות הנסועה

 

 

*האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter