נהג חדש? ביטוח נהג חדש בראש שקט בכלל ביטוח

נהג חדש? ביטוח נהג חדש בראש שקט בכלל ביטוח

דברים שחשוב לדעת על ביטוח לנהג חדש

בשעה טובה עברתם טסט והשגתם את הרישיון הנחשק! זו תחילתה של התחלה חדשה בחיים ובכדי לסייע לכם להתניע בדרך הבטוחה והטובה ביותר, הכנו עבורכם טיפים חשובים עבור נהג חדש בכביש. משלט צהוב ועד ביטוח רכב. כל מה שחשוב לדעת על ביטוח נהג חדש לפני שנותנים גז.

 

הפרטנר הצמוד

השלב הראשון הוא לבחור את הרכב המועדף עליכם, בין אם זה רכב של המשפחה או דגם עליו חלמתם כל שיעורי הנהיגה. כדאי לבחור רכב שמתאים לצרכים: רכב קטן וקומפקטי אם אתם נוסעים בעיקר בסולו או בזוג, שלא "שותה" הרבה דלק במידה וחשוב לכם לחסוך בתקציב

מההיבט הבטיחותי, חשוב לוודא שברכב קיימת מערכת בקרת יציבות (ESP) ומערכת למניעת תאונות דרכים, שמעבר לכך שהן מצילות חיים, הן מעניקות הנחות משמעותיות בביטוח החובה לרכב. אל תרכשו רכב ללא בדיקת תקינות במקום המורשה על ידי משרד התחבורה ואם קניתם רכב יד2, וודאו את בעלות הרכב או לחלופין את השימוש הקודם ברכב (כיוון שהשכרה משפיעה על ערכו של הרכב).

 

לא יוצאים בלי שתולים שלט

חשבו על זה כמו על שלט לדירה או לחדר – השלט הצהוב "נהג חדש" הוא אלמנט חובה על פי חוק, לתלייה על השמשה האחורית של הרכב בו אתם נוהגים. הסיבה פשוטה והיא לאותת לנהגים אחרים שלפניהם נהג לא מנוסה ושיגלו כלפיו סבלנות מרבית.

על פי משרד התחבורה והבטיחות בדרכים – השלט הוא בגודל של 2012X ס"מ , גובה האותיות נדרש להיות 40 מילימטרים, בצבע שחור, על גבי צהוב מחזיר אור ומוצמד לשוליים התחתונים של השמשה האחורית.

 

הזהרו מעבירות תנועה

אף אחד לא רוצה לבצע עבירות תנועה, וגם נהג חדש צריך להקפיד על חוקי התנועה ולהמנע מלבצע עבירות תנועה. הקפידו בין הייתר להימנע מעבירות תנועה כמו : נהיגה ללא רישיון בתוקף או שלא על פי תנאי הרישיון, אי עצירה לפני מסילת ברזל, עקיפה שלא כחוק, אי מתן זכות קדימה, נהיגה במהירות העולה על המותר בחוק, חציית מסילת ברזל בדרך לא סלולה, אי דיווח על תאונה דרכים או אי מתן סיוע לנפגע בתאונת דרכים.

כל אלה נחשבות לעבירות חמורות ונהג חדש שיורשע באחת מהעבירות האלה יחויב בביצוע בחינה עיונית. בנוסף, במידה ובית משפט הטיל על נהג חדש עונש של פסילה מלהחזיק רישיון נהיגה לתקופה של שלושה חודשים או יותר, יחויב הנהג בבחינה עיונית ובבחינה מעשית לקבלת רישיון נהיגה.

 

מלווה כבר יש לכם?

תכנית הליווי היא חלק בלתי נפרד מהיציאה לעצמאות בכביש עבור מי שעוד לא מלאו להם 24 שנים. תקופת הליווי מחולקת לשניים: בשלושת החודשים הראשונים הנהג החדש והצעיר מחויב בליווי של מלווה הן ביום והן ובלילה ואילו בשלושת החודשים הבאים (תקופת הליווי היא של כחצי שנה מיום קבלת היתר הנהיגה) מחויב הנהג לנהוג עם מלווה לצידו רק בין השעות 21:00 בלילה עד 6 בבוקר. תקופת צבירת הניסיון צריכה להיות מינימום 50 שעות המחולקות כך: 20 שעות נהיגה בדרך עירונית, 15 שעות נהיגה בדרך שאינה עירונית, 15 שעות נהיגת לילה.

 

חייכו – יש לכם רישיון נהיגה

היתר הנהיגה הוא רישיון נהיגה זמני ועליכם להפיק רישיון נהיגה קבוע כאשר אפשר להצטלם בתחנת שירות של חברות מורשות. ברגע שהופק רישיון נהיגה תמורת תשלום אגרה להנפקת רישיון נהיגה, תוכלו לשאת אותו עמכם והוא ישמש גם כמסמך רשמי – למשל בקבלת דבר דואר. בישראל אין חובה בנהיגה עם נשיאת רישיון נהיגה, אבל חלה חובה על נסיעה עם תעודה מזהה רשמית אחרת של מדינת ישראל כמו תעודת זהות או דרכון.

 

מבטחים את עצמכם בביטוח לנהג חדש

נהיגה בראש שקט מתחילה בביטוח. יש לעדכן את חברת הביטוח בהיותכם נהג חדש או נהג חדש צעיר, כיוון שהגדרות אלה משפיעות על הפוליסה ולרוב ייקרו אותה מהסיבה הפשוטה שעל פי נתונים קיימות יותר תאונות דרכים בקרב נהגים חדשים וצעירים – כלומר, הנהגים החדשים הם בקבוצת סיכון גבוהה יותר מאשר נהגים וותיקים. כדאי לרכוש ביטוח מקיף בנוסף לביטוח החובה, שיעניק לכם כיסוי לנזקים שנגרמו לרכב המבוטח וכיסוי לנזקים שגרמתם לרכושו של צד שלישי כתוצאה משימוש ברכב.

 

כלל ביטוח ופיננסים מאפשרת היום גם לנהגים חדשים להצטרף למגוון מסלולים ייחודיים מוזלים עם מגוון הטבות ובניהן :

  • מסלול ירוק- ביטוח מקיף לרכב במסלול ייחודי המעניק כיסויים רחבים במחירים מיוחדים.
  • כלל VAR – תוכנית ביטוח הכוללת יישומון ומצלמה המעניקים שירות ייחודי ומעטפת הגנה.
  • כלל מטראז'- תוכנית ביטוח ייעודית ללקוחות שנוסעים מעט.

בנוסף, לנהגים צעירים שאינם זקוקים לרכב בשוטף ונוהגים רק לעיתים רחוקות כלל ביטוח ופיננסים מציעה במסגרת הביטוח המקיף "כיסוי ביטוחי לנהג זמני", המאפשר לרכוש ביטוח מקיף יומי לרכב עבור הנהג הצעיר בעלות של 29 ₪ בלבד ליום, לתקופה של מינימום שלושה ימים ועד שבוע.

זכרו שנהיגה היא מיומנות וגם חוויה וחשוב להתרגל לרכב, להסתגל לסיטואציות המורכבות והמאתגרות בכביש. הכינו ביטוח, רכב, מלווה שיהווה עבורכם מנטור וילמד אתכם מניסיונו הרב ועם הזמן תרגישו בטוחים ונינוחים יותר בנהיגה. שיהיה בהצלחה!

 

 

 * האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter