ביטוח חובה לרכב מרכז מידע

מה מכסה ביטוח החובה?

ביטוח החובה הינו ביטוח שבעל הרכב חייב לרכוש מתוקף חוק. הביטוח מכסה נזקי גוף בלבד שעלולים להיגרם למי שנפגע עקב תאונת דרכים.

היקף האחריות והיקף הכיסוי לנזקי גוף בענף זה מבוססים על פקודת ביטוח רכב מנועי, התש"ל- 1970 ("פקודת רכב מנועי"), ועל חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל"ה-1975 ("חוק הפלת"ד"). פקודת רכב מנועי מטילה על בעל רכב, חובה לרכוש ביטוח בגין נזקי גוף בלבד שייגרמו לנוהג ברכב המבוטח או לנוסעים בו או להולכי רגל שנפגעו כתוצאה מפגיעת הרכב המבוטח, ואילו חוק הפלת"ד, קובע כי אדם המשתמש ברכב מנועי או נוהג בו חייב לפצות את הנפגע על נזק גוף שנגרם לו בתאונת דרכים שבה מעורב הרכב ומפרט את היקף הפיצוי אשר הנפגע זכאי לקבל. אחריות זו הינה מוחלטת ומלאה.

לפעמים גם אם נוסעים בזהירות פוגעים בטעות ברכב אחר. טעות קטנה יכולה לעלות הרבה כסף. בדיוק בשביל זה צריך ביטוח צד ג' של כלל ביטוח.

במסגרת הטיפול בתיקון הנזק לרכבך עומדת לך האפשרות לבחור בין מסלולי תיקון שונים, כאשר המסלול המומלץ ביותר הוא מסלול התיקון באחד מבין המוסכים הנמנים על רשימת מוסכי ההסדר של חברתנו.

פרטים נוספים אודות המסלולים והמוסכים השונים ניתן לקבל במוקד תביעות רכב בטלפון 6564*.

 

תיקון הרכב במסלול הסדר מוסכים מבטיח לך:

  • הנחה בגובה ההשתתפות העצמית - אותה יש לשלם במוסך במעמד שחרור הרכב.
  • ליווי מקצועי ואמין ע"י שמאי החברה.
  • שחרור מהצורך לשלם במוסך תמורת התיקון - אנו נבצע זאת במקומך.
  • אחריות על התיקון שבוצע במוסך

הביטוח המקיף של כלל ביטוח מבטיח לך נסיעה בטוחה לאורך כל הדרך, בין אם גרמת נזק לרכב אחר או לרכב שלך - הינך מבוטח.

במוסך הסדר תהליך הטיפול הוא מהיר וקל - המבוטח משלם רק השתתפות עצמית מופחתת כמצוין בפוליסה, ויוצא לדרכו.

כל ההתחשבנות נעשית על ידי נציגי השירות של החברה מול המוסך ללא צורך בהתרוצצויות מיותרות, סחבת בירוקרטית וכאבי ראש.

מבוטח של כלל ביטוח יכול להודיע על מקרה ביטוח (גניבה או תאונה) באמצעות אתר האינטרנט של החברה. כל שיש לעשות הוא למלא את פרטי המבוטח ופרטי האירוע באתר החברה ואלה יטופלו בהקדם על ידי מוקד תביעות רכב בחברתנו. 

כל מבוטח של כלל ביטוח יכול לעקוב אחר סטטוס ההודעה שלו בגין מקרה הביטוח שארע לו, באתר האינטרנט של החברה.

על מנת לעשות כן, עליו להרשם לאתר ולהכנס לאזור האישי באתר האינטרנט של החברה על ידי סיסמא ותעודת זהות, בכל מועד שיבקש.

על מנת שתוכל לקבל את השירות הטוב ביותר במוקד השירות של "כלל וסע", מרכזי השירות לתביעות רכב, עליך למלא את הפרטים הבאים: פרטי הרכב המבוטח, פרטי הנהג (כולל תאריך לידה מלא), מועד התאונה, מקום התאונה, שעת התאונה, תאור התרחשות התאונה. כמו כן, יש להקפיד על רישום הפרטים המלאים של פרטי בעלי הרכב המעורבים בתאונה ותיאור הנזקים שנגרמו בתאונה.

הציוד החקלאי שלך יקר, אל תשאיר אותו ללא ביטוח. ביטוח טרקטור חקלאי מבית "כלל ביטוח" מכסה את הטרקטור הן בתנועה והן בחנייתו.

אפשר לבטח, בתמורה לפרמיה נוספת, גם את הסחורות והמטענים המובלים עליו וכן ביטוח חובה לטרקטור.

 

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter