משכנתא הפוכה – הלוואה ייחודית עם גמישות לא שגרתית

 

 

אחרי שנים ארוכות של ריבית נמוכה, הריבית עלתה בחודשים האחרונים. המשמעות היא כמובן גם עלייה של הריבית על ההלוואות, מה שאומר שצריך לשקול טוב טוב לפני שנוטלים הלוואה. מצד שני, לעתים אנחנו מאוד זקוקים לסכום כסף משמעותי, והלוואה היא הדרך היחידה לגייס אותו. אם אתם בגיל המתאים (מעל גיל 55) ויש לכם נכס בבעלותכם, אחד הפתרונות היעילים במקרה כזה הוא להשתמש בנכס שלכם כבטוחה לקבלת הלוואה, מה שמכונה "משכנתא הפוכה". הרעיון ב"משכנתא הפוכה" הוא שאחרי כל השנים שעבדתם קשה כדי לממן את הבית שלכם, אתם יכולים להפוך את המשוואה, כך שהבית יעבוד בשבילכם. אחד היתרונות שמציעים בכלל ביטוח ופיננסים למי שמשתמש בכלי הייחודי של משכנתא הפוכה, הוא הבחירה לגבי ההחזר. תוכלו לבחור אם להחזיר את הקרן והריבית, להחזיר את הריבית בלבד, או לא לשלם החזרים חודשיים על חשבון ההלוואה עד למועד פטירת אחרון הלווים. והגמישות לא מסתיימת כאן, תוכלו לבחור גם האם לקבל את ההלוואה – בבת אחת או בחלקים.

 

לפעמים חלומות מתגשמים, וטוב מאוחר מאשר לעולם לא

כיום, בעידן שבו תוחלת החיים גבוהה, גיל 55 הוא גיל יחסית צעיר. למעשה, מדובר בגיל שבו אנשים רבים מגיעים לשלב שבו הם מרגישים שהם רוצים להשקיע בעצמם אחרי שנים של עבודה מאומצת ומירוץ יומיומי. הלוואה כזו יכולה לאפשר להם לצאת לטיולים בחו"ל, לשפץ את הבית או אפילו להוות בסיס לרכישת נכס נוסף. יש גם אנשים שבשלב הזה מתקרבים לפרישה מהעבודה וצריכים להחזיר את הרכב ששימש אותם עד כה. הלוואה כזו גם יכולה לאפשר להם לרכוש רכב חדש ללא מאמץ. למעשה, אין סוף לצרכים ולמטרות שלשמן אדם זקוק להלוואה. כך למשל, במידה שאתם נזקקים לטיפול רפואי יקר, חלילה, ואין לכם ביטוח בריאות פרטי, הלוואה כזו יכולה כמובן להוות פתרון.

עוד כדאי לזכור כי לאחר הפרישה מהעבודה, רבים מתמודדים עם ירידה חדה ברמת ההכנסה. הידיעה שקיימת אפשרות להשתמש בנכס כבטוחה ולקבל הלוואה היא ידיעה מרגיעה – במיוחד לאור העובדה שאפשר להמשיך ולהתגורר בבית, או לחילופין, להשתמש באפיק הזה כפתרון לצורך מעבר לדיור מוגן. עוד נקודה מרגיעה היא הידיעה שאם לפתע יש לכם מקור כספי שמאפשר את החזר ההלוואה – אפשר כמובן לעשות זאת.

 

משכנתא הפוכה – מידע שחשוב להכיר

מה שמשחק לטובתכם הוא כמובן לא רק העובדה שהבית בבעלותכם, אלא גם העובדה שמחירי הדירות עלו עם השנים. סכום ההלוואה שאתם יכולים לקבל נגזר, בין היתר, משווי הבית, כאשר ניתן ללוות החל מ-20% מערך הבית ועד 60% (בהתאם לגיל הלווה). זה אומר שאם בעבר קניתם בית במיליון שקל וכיום הוא שווה 2 מיליון שקל, אתם יכולים לקבל כיום הלוואה גדולה יותר מזו שיכולתם לקבל בעבר, בגובה 400,000 ₪, ולממש את הרצונות ואת הצרכים שלכם. כאמור, לשם כך עליכם להיות בני 55 לפחות, ואם אתם זוג לווים – גילו של הצעיר צריך להיות 55 לפחות. בגיל 70, תוכלו כבר לקבל הלוואה של 35% משווי הנכס, כלומר, הלוואה של 700,000 ₪, והסכום הולך ועולה.

 

 

 

 

אין לראות באמור, הצעה או ייעוץ למתן אשראי מכל סוג שהוא. המידע בפרסום זה עדכני למועד פרסומו לראשונה.  מתן ההלוואה הינו בכפוף לשיקול דעתה הבלעדי של החברה בהתאם לנהליה, כפי שנקבעים מעת לעת וכפי שיהיו במועד נטילת ההלוואה בפועל והכל בהתאם להוראות הסכם ההלוואה והוראות כל דין. קבלת ההלוואה כרוכה בתשלום עמלות והוצאות כמפורט במסמכי ההלוואה. אי עמידה בפרעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים ולהליכי הוצאה לפועל.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter