סדר בביטוחים: ביטוחי הדירות שחשוב להכיר

 

הבית הוא המקום הכי בטוח ומוגן שלנו- my home is my castle. בבית שלנו מצויים חפצים יקרי ערך שאותם צברנו וקיבלנו במשך השנים - החל מהטלוויזיה החדשה שקנינו באלפי שקלים ועד תכשיט יקר ערך שקיבלנו בירושה. לאורך השנים, אנו צוברים עוד ועוד רכוש ומשקיעים את ממונינו בבית– משפצים, מעצבים ועוד. בשל כך, נהיה מעוניינים להיות מכוסים כלכלית מפני כל פגיעה במבנה או בתכולה.

 

כיסויי ביטוח דירה שחשוב להכיר

 

ביטוח דירה מורכב משלושה סוגים עיקריים של כיסויים, אשר נקראים "תכולה", "מבנה" ו"צד ג'". מאחורי המושגים הקצרים האלה מסתתרת כמובן, מהות הביטוח עצמו:

  • ביטוח תכולה: כשמו כן הוא – מכסה אובדן או נזק שנגרמו לתכולת הדירה. הכוונה היא, בין היתר, לתכולה דוגמת תכשיטים, ריהוט, מחשב נייד או מכונת כביסה.
  • ביטוח מבנה: ביטוח המכסה אובדן או נזק למבנה הדירה עצמה.
  • ביטוח צד ג': ביטוח המכסה את חבות המבוטחים או בני משפחתם, לרבות עובדי משק הבית, תשלום לצד שלישי בשל אירוע תאונתי, על פי פקודת הנזיקין (נוסח חדש).

ניתן לרכוש כל אחד מהכיסויים הללו בנפרד, אך פעמים רבות רוכשים אותם יחד.

 

הצרכים הביטוחיים משתנים מאדם לאדם – לא כולם מעוניינים או יכולים לשלם על חבילה זהה. כל אחד מאתנו מחזיק בבית קיימים חפצים שונים (כגון: תכשיטים יקרי ערך ותשמישי קדושה).

 

 בכלל ביטוח ופיננסים, מציעים בחירה בין מסלולים, המאפשרים התאמה אישית לצרכי המבוטחים וכיסויים שכדאי להכיר. חלק מהכיסויים ניתנים לרכישה כתוספת לפוליסה וכך משלימים אותה.

 

כך למשל, ביטוח דירה במסלול הירוק של כלל, הוא מסלול המיועד לבעלי דירה שהייתה להם עד תביעה אחת בשלוש השנים שלפני רכישת הביטוח, והוא מציע חבילה רחבה של כיסויים במחירים אטרקטיביים. הביטוח כולל ביטוח תכולה, ביטוח מבנה, כיסוי בגין אובדן או נזק לדירה או לתכולה כתוצאה מרעידת אדמה, וביטוח צד ג' – ללא חובת ביצוע סקרי שערוך והגנות.

 

קיימים גם מספר כיסויים, הניתנים במסגרת הביטוח האמור, ללא תוספת פרמיה, כמו כיסוי לדוודים, , כיסוי לביטוח תשמישי קדושה עד 8,000 ₪ ועוד.

 

לקוחות שיש להם ביטוח רכב מקיף, במסלול הירוק של כלל, ייהנו מהנחה נוספת בביטוח הדירה במסלול הירוק. כמו כן, ניתן לרכוש כיסויים נוספים, כמו ביטוח סכום ביטוח נוסף בבית משותף או חבות מעבידים.

 

במסגרת הביטוח מוצע, בין היתר, כיסוי למבנה או לתכולה, בגין אובדן או נזק שנגרמו כתוצאה מאש, ברק, רעם, התפוצצות או התלקחות, רוח שמהירות עולה על 30 קשר, רעידת אדמה, מגע או התנגשות של רכב בדירה, התקהלות אסורה, התפרעויות ועוד.

 

כיסויים נוספים שכדאי להכיר וניתן לרכוש אותם במסגרת הביטוח האמור, הם ביטוח "כל הסיכונים" לתכולה (תכשיטים, שעונים, מכשירים רפואיים, מחשב נייד או טאבלט, תשמישי קדושה ועוד). בביטוח מסוג זה מכוסה כל מקרה ביטוח, למעט המקרים המוחרגים במפורש בפוליסה); ביטוח תכולה עסקית; ביטוח אחריות כלפי צד שלישי, גם בגין בריכת שחייה, החזקת כלי ירייה ואף ביטוח בגין פעילות עסקית המתקיימת בדירה.

 

אם יש לכם משכנתא, חשוב להכיר גם את ביטוח המבנה של כלל לבעלי משכנתא. פוליסה זו משמשת בטוחה לבנק לבעלי משכנתא המחויבים לבטח את מבנה הדירה. היא כוללת סעיף שעבוד לטובת הבנק וכוללת, בין היתר, כיסוי בגין אובדן או נזק שנגרם כתוצאה מאש, ברק, התפוצצות, התלקחות, גניבה, רעידת אדמה ועוד מספר רב של תרחישים. בנוסף, היא כוללת כיסוי לסיכוני מים ונוזלים אחרים באמצעות שרברב שבהסדר עם כלל ביטוח ופיננסים.

 

לסיכום, אנשים הם בעלי צרכים שונים ויכולות שונות, ולכן חשוב לדאוג לכיסוי מקיף, בכל הנוגע לביטוח הדירה, המותאם לצרכים והיכולות שלנו.

 

*האמור בעמוד זה, הינו בכפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter