כיצד ניתן להוזיל את ביטוח הדירה?

 

עבור כל אחד מאיתנו, הבית הוא נכס יקר וחיוני, ככל הנראה היקר ביותר שיש לנו. לכן, ברור מדוע ביטוח דירה הוא ביטוח שחשוב לרכוש. במדינת ישראל קיימת פוליסה תקנית של ביטוח דירה, אבל חשוב לדעת שזה לא אומר שמחיר ביטוח דירה הוא מחיר אחיד. מחיר ביטוח הדירה לא זהה בכל חברות הביטוח, ואף ישנן כמה דרכים להוזיל את ביטוח הדירה.

 

רגע לפני שנציץ בדרכים האלה, נזכיר כי ביטוח דירה מורכב למעשה משני כיסויים בסיסיים – ביטוח תכולה וביטוח מבנה, וניתן להוסיף על הכיסויים האלה הרחבות שונות. ביטוח תכולה הוא זה שמכסה את הרכוש שלנו, כך שאם למשל פרצו לדירה שלנו, נקבל פיצוי על הרכוש שנגנב או הושחת. לעומת זאת, ביטוח מבנה כלל לא נוגע לתכולה והוא מכסה אותנו במקרה שיש נזק למבנה עצמו, כולל מרפסות, שבילים, מחסנים ועוד. לכן, מי שרוצה להיות מכוסה מכל הכיוונים, כדאי שירכוש את שני הכיסויים יחד.

 

כיצד ניתן להוזיל את ביטוח הדירה (כיסוי תכולה וכיסוי מבנה) בכמה צעדים פשוטים?

רכשו את כיסוי ביטוח התכולה וכיסוי ביטוח המבנה באותה חברה

לעתים קרובות, כמו במקרה של המסלול הירוק בחברת כלל ביטוח ופיננסים, רכישה של ביטוח תכולה וביטוח מבנה באותה חברה משתלמת יותר מאשר רכישה של הביטוח בשתי חברות שונות. לעתים, הדבר גם יכול להוזיל את ההשתתפות העצמית, אז כדאי לברר.

 

שמרו על עבר ביטוחי נקי

חברת כלל ביטוח ופיננסים מציעה כאמור ביטוח דירה במסלול הירוק. הביטוח הזה מאפשר למי שלא היו לו תביעות בשלוש השנים האחרונות לקבל הרחבות כמו כיסוי לדוודים או כיסוי לתכשיטים עד 15% בכיסוי "כל הסיכונים" - ללא תוספת פרמיה.

 

רכשו ביטוח רכב וביטוח דירה באותה חברה

חברת כלל ביטוח ופיננסים מעניקה הנחה ללקוחות הרוכשים ביטוח רכב מקיף וגם ביטוח דירה (תכולה ומבנה).

 

בצעו השוואה של ביטוח המבנה דרך המשכנתא

אם יש לכם משכנתא והבנק חייב אתכם לרכוש ביטוח מבנה, ייתכן שרכשתם ביטוח מבנה יקר מבלי לבצע השוואה. תמיד כדאי לבדוק אם זה אכן המצב, במידה שכן, להחליף את ביטוח המשכנתא.

 

בדקו מדי פעם אם הפוליסה עדיין מתאימה לדירה ולתכולה

במהלך תקופת המגורים שלנו בדירה, חלים שינויים שיכולים להשפיע על גובה התשלום. כך למשל, ייתכן שכאשר רכשתם את הביטוח בפעם הראשונה נקבע שווי תכולה מסוים, ובמהלך הזמן שעבר תכולת הבית השתנתה ושווי התכולה שנקבע בהתחלה כבר אינו משקף את השווי התכולה. לדוגמה: ביטחתם תכשיט שכבר אינו ברשותכם, מוצר חשמלי שכבר לא בשימוש ועוד. לכן, חשוב מדי פעם לשוב ולעיין בפוליסה, ולוודא ששווי תכולת הדירה מעודכן.

 

התאימו את ההרחבות לצרכים שלכם

כאמור, הפוליסה של ביטוח הדירה היא פוליסה תקנית ויש סעיפים שהיא חייבת לכלול. אולם, מעבר לכיסויים הבסיסיים, יש גם הרחבות. כדאי לוודא שאתם רוכשים רק את ההרחבות שמתאימות לצרכים שלכם. מצד שני, כמובן, אל תוותרו על הרחבות חשובות רק כדי לחסוך כמה שקלים, מפני שחיסכון כזה עלול בסופו של דבר לעלות ביוקר.

 

מיגון מתקדם

ייתכן שאם תדאגו למיגון שהוא מעבר לדרישות המיגון של חברת הביטוח, תקבלו הנחה כלשהי. חברת הביטוח דורשת לעיתים סורגים או מיגון אחר, ולעתים מיגון מתקדם או משופר מביא להוזלת המחיר.

 

ביטוח רעידת אדמה

כדאי לדעת שכיסוי רעידת אדמה כלול בפוליסה התקנית. עקרונית, אפשר לוותר על כיסוי זה בביטוח התכולה, בביטוח המבנה או בשניהם. זה כמובן לא מומלץ, אבל אפשרי. אפשר גם לשנות את שיעור ההשתתפות העצמית בגין נזקי רעידות אדמה.

 

*האמור בעמוד זה אינו ממצא ואין ללמוד ממנו על תנאי הפוליסה המלאים לרבות הכיסויים ההחרגות, סכומי הביטוח וגבולות האחריות. למידע נוסף מומלץ לעיין בנוסח הפוליסה המלא, הוא הנוסח המחייב.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter