חשיבות ביטוח בריאות פרטי להשלמת סל הבריאות

 

 

 

כמה פעמים מצאתם את עצמכם זקוקים לייעוץ רפואי מרופא מומחה? או רציתם להזמין תור לרופא, אולם התור הקרוב דרך קופת החולים, נקבע לעוד חצי שנה?

 

ישראל אמנם התברכה במערכת בריאות טובה ומסועפת, שבה ניתן לקבל שירות רפואי באמצעות סל הבריאות, בכל תחום ובכל גיל. אולם, לעיתים, יש צורך להתייעץ עם רופא מומחה באופן פרטי, לקבל חוות דעת שנייה או לקבל טיפולים שאינם סטנדרטיים.

 

החוק מאפשר לכל תושב מדינת ישראל, לקבל שירותי בריאות ממלכתיים באמצעות אחת מקופות החולים. סל הבריאות כולל גישה לרופא משפחה, לרופאים מקצועיים, למכוני דימות, לבתי חולים, לתרופות ועוד. אולם, הוא מוגבל. מעבר לשירותי הבריאות האמורים, ואף מעבר לשירותי הבריאות הנוספים שקופות החולים מציעות, במסגרת הביטוח המשלים שלהן, ישנם מקרים בהם קיים צורך למענה מיידי או טיפול דחוף וחדשני.

 

מדינת ישראל מחליטה בכל שנה, מה כלול ומה אינו כלול בסל הבריאות. בשל אילוצי תקציב, הרבה נשאר בחוץ.

 

מלבד שירותי הבריאות הבסיסיים, לבדיקות ולתרופות שניתן לקבל במסגרת סל הבריאות, ישנם טיפולים, בדיקות ותרופות, שכדי לקבל אותן אנו נדרשים להוציא הרבה כסף. כמה פעמים שמעתם סיפור קורע לב על אדם שחולה במחלה קשה, שניתן לטפל במחלתו בחו"ל בלבד, או שיש תרופה למחלה שלו – אך היא עולה מאות אלפי שקלים?

 

היות וסל התרופות הממלכתי אינו כולל תרופות רבות או טיפולים בחו"ל, רבים בוחרים להצטייד גם בביטוח בריאות פרטי.

 

ביטוח בריאות פרטי – למה הוא חשוב?

 

כשמדובר בבריאות שלנו, החיים מלאים הפתעות, ולעתים קרובות הן הפתעות לא נעימות ומסכנות חיים. כל אדם עלול, חלילה, למצוא את עצמו נזקק להשתלה או להזדקק לתרופה יקרה שאינה בסל.

 

ביטוח בריאות הוא למעשה שם כולל למגוון ביטוחים, ביניהם ביטוח ניתוחים בארץ ובחו"ל, ביטוח השתלות, ביטוח תרופות, ביטוח מחלות קשות וביטוח  ייעוצים ובדיקות.

 

כך גם ביטוח הבריאות של חברת כלל ביטוח ופיננסים, המציע מגוון רחב של מסלולים וכיסויים. מסלול מסוג "מדיכלל פרימיום", כולל  ביטוח ניתוחים בארץ ובחו"ל, השתלות, טיפולים מחליפי ניתוח, תרופות שאינם בסל שירותי הבריאות בישראל וכן כיסוי של ייעוצים ובדיקות.

מי שיש לו ביטוח משלים בקופת החולים ומעוניין רק בכיסוי משלים, יכול להצטרף לכיסוי מסוג "מדיכלל ניתוחים ומחליפי ניתוח בישראל משלים שב"ן".

מי שמבקש כיסוי עבור תרופות מחוץ לסל ולהשתלות, ימצא מענה במסלול מסוג "מדיכלל בייסיק – מסלול תרופות והשתלות". מסלול זה מעניק, בין היתר, כיסוי עבור השתלות וטיפולים מיוחדים בחו"ל, וכולל גמלה למבוטח המועמד להשתלה, המרותק למיטתו בחו"ל או בישראל.

קיימים מסלולים נוספים שניתן לרכוש אותם בנפרד.

כיסוי אחר הוא "מדיכלל מחלות קשות 33", המעניק פיצוי כספי חד פעמי, במקרה של גילוי מחלה קשה או אירוע רפואי חמור. בכלל ביטוח ופיננסים קיים הכיסוי הרחב ביותר לסוכרת נעורים (עד גיל 21), וכן כיסוי ייחודי המעניק פיצוי במקרה של אשפוז ממושך של ילד.

 

בשורה התחתונה, במצב רפואי קשה, כיסוי רפואי פרטי מאפשר המנעות מהוצאות כלכליות כבדות, ומהווה השלמה הכרחית לשירותי הבריאות הבסיסיים ושירותי הבריאות המשלימים של הקופות.

 

 

 

* האמור הינו מידע כללי בלבד וזכויות המבוטח יהיו בהתאם לתנאי תכנית הביטוח המלאים לרבות סייגים וחריגים | בכל מקרה של סתירה יגברו הוראות תכנית הביטוח| 

   האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי המתחשב בצרכים של כל אדם | ההצטרפות לביטוח כפופה לחיתום רפואי ואישור המבטח | כלל חברה לביטוח בע"מ.  

 

 

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter