למי מתאים ביטוח רכב לנהג זמני?

 

 

כולם מכירים את חוק מרפי, שעל פיו דברים ישתבשו ברגע הכי בלתי צפוי ובזמן הכי לא מתאים. זה מעין חוק שקרא תיגר על הסטטיסטיקה. וזה בדיוק מה שעלול לקרות אם תיסעו בלי ביטוח רכב.

יכול להיות שיש לכם רישיון הרבה שנים ומעולם לא הייתם מעורבים בתאונת דרכים, אבל בדיוק ביום שנגמר הביטוח ושכחתם לחדש אותו – הרכב שעמד מאחוריכם ברמזור פגע בכם וגרם נזק לרכבכם.

אם הילדים שלכם הגיעו הביתה מהצבא והם רוצים לנסוע ברכב ללא כיסוי ביטוחי אז גם אם מדגדג לכם באצבעות פשוט לתת להם להיכנס לרכב ולנסוע, אל תעשו זאת. אל תתנו למרפי את ההזדמנות לבקר דווקא אצלכם.

רכשו עבורם כיסוי ביטוחי לנהג זמני ותוכלו להיות רגועים. הכיסוי לנהג זמני נועד למקרים בהם יש צורך בביטוח לזמן קצר. את הביטוח הזמני ניתן לרכוש ללא הגבלה, לתקופה של מינימום שלושה ימים ועד שבוע בכל פעם, בעלות אטרקטיבית.

 

הפתרון של כיסוי ביטוחי לשלושה ימים ועד שבוע בכל פעם הוא פתרון שמאמצים הורים לחיילים וחיילות או סטודנטים, משום שהוא מאפשר למשפחה לא לשלם את המחיר הגבוה הכרוך בביטוח של נהג צעיר במהלך כל השנה, כאשר הצעירים לא בבית, ועדיין לאפשר להם להשתמש ברכב באופן נקודתי בעת הצורך.

 

כדאי לדעת שהפתרון של ביטוח לנהג זמני אינו זהה בכל חברה.

לכן, כאשר אתם עושים השוואת ביטוח רכב – חשוב שתבדקו לא רק את שורת המחיר הסופי, אלא גם את הפתרון שחברת הביטוח מציעה לביטוח של נהג שאינו הנהג הקבוע.

כאשר אתם בודקים מה מכסה פוליסת ביטוח מקיף לרכב, השקיעו את הזמן הדרוש בהבנה של כל הסעיפים.

למעשה, אם אתם מתלבטים איך לקבל הצעת מחיר לביטוח רכב, קחו בחשבון שאמנם מאוד נוח לקבל מידע אונליין, אך תמיד כדאי גם לדבר עם נציג שיכול להסביר את ההבדלים בין המסלולים השונים ולפרט על הרחבות כאלה ואחרות.

כך למשל, חברת כלל ביטוח ופיננסים מציעה כמה מסלולים של ביטוח מקיף, כמו כלל Behave או המסלול הירוק. אם אתם לא בטוחים איזה מסלול מתאים לכם יותר, כדאי להתייעץ.

 

עוד נקודה שחשוב לדעת היא שהפתרון הזה של ביטוח רכב לשלושה ימים, ועד שבוע בכל פעם, הוא פתרון שעומד רק לרשות מי שיש לו ביטוח מקיף.

אם בחרתם שלא לרכוש ביטוח מקיף אלא להסתפק בביטוח חובה, לא תוכלו לנצל פתרון זה. אגב, אם אתם שואלים את עצמכם למה ביטוח חובה לרכב הוא חובה, התשובה היא שהוא מכסה את ההוצאות שעלולות להיגרם מפגיעה גופנית במקרה של תאונת דרכים. המדינה רוצה לוודא שאף אדם לא ימצא את עצמו ללא אפשרות לשיפוי במקרה שנגרם לו נזק גוף בתאונת דרכים.

 

אז מה מכסה ביטוח מקיף ולמה לא כדאי לוותר עליו? מפני שביטוח מקיף הוא המענה הביטוחי למצבים של נזק לרכוש שמצריך תיקון במוסך או במקרה של גניבת הרכב. מי שמעוניין להיות בטוח שיש לו כיסוי גם לנזק גופני, גם לנזק לרכוש וגם לגניבת רכב, רצוי שירכוש גם ביטוח חובה וגם ביטוח מקיף.

 

* האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית. להרחבה מומלץ לעיין בתנאי הפוליסה המלאים.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter