ביטוח מקיף - איך אפשר לשלם פחות?

 

ביטוח מקיף הוא אמנם ביטוח רכב שלא חייבים לרכוש (בניגוד לביטוח חובה), אבל מרבית בעלי המכוניות לא מוותרים עליו. הסיבה ברורה – ביטוח מקיף הוא מעטפת חיונית עבור מי שרוצה באמת לישון בשקט. ביטוח מקיף מעניק כיסוי לנזקי רכוש גם של המבוטח וגם של נזק רכוש שהוא גרם צד ג', כך שאם רכבו של המבוטח יהיה מעורב בתאונה, המבוטח לא יצטרך לממן את עלות התיקון של רכבו ו/או בעלות תיקון הנזק שגרם לצד ג'. ביטוח מקיף מכסה את המבוטח במקרה של גניבת הרכב. במילים אחרות, מי שמוותר על ביטוח מקיף, לוקח סיכון.

 

כמובן, הבחירה לרכוש ביטוח מקיף משמעותה הגדלת ההוצאה על ביטוח הרכב. לכן, כדאי לדעת איך אפשר לשלם פחות ועדיין ליהנות מביטוח מקיף שנותן כיסויים, כולל הרחבות שאינן מופיעות בפוליסה הבסיסית.

 

אז איך אפשר לשלם פחות על ביטוח מקיף?

עד כמה שזה עשוי להישמע מוזר, יש למבוטח אפשרות להשפיע על מחיר הביטוח המקיף שהוא משלם ולהוזיל אותו. למעשה, זה אפילו לא כל כך מסובך. כל מה שצריך הוא לנהוג באופן זהיר. חברת כלל ביטוח ופיננסים מציעה למבוטחים שלא תבעו את הביטוח יותר מפעם אחת, בשלוש השנים האחרונות את המסלול הירוק – פוליסה שמעניקה כיסוי מקיף במחיר מיוחד.  

 

מבוטחים שמצטרפים גם למסלול כלל BEHAVE יכולים לשלם אפילו פחות. נהגים במסלול הזה, אשר נוהגים מעט (אבל לפחות 5 נסיעות בחודש) ועושים זאת בזהירות, יכולים לקבל עשרות אחוזי הנחה מהמחיר הסופי של הפרמיה. לשם כך, עליהם להתקין את אפליקציית "הלחצן של כלל", להתחבר באמצעות Bluetooth (בלוטות') וכך למעשה לאפשר לחברה לתגמל את המבוטחים על נסיעה זהירה (מסלול זה רלוונטי רק למכוניות משנת 2012 ומעלה, שקיימת בהן אפשרות לחיבור בלוטות' ועד שלושה נהגים נקובים בשם). הרעיון הוא שהנהג מקבל ציון על כל נסיעה, בהתאם לפעולות שהוא מבצע (למשל נסיעה מהירה או נגיעה בטלפון הסלולרי בזמן נהיגה יפחיתו את ניקוד הנהג). בסוף כל חודש, האפליקציה תשקלל את הקילומטראז' ואת ציון הנהיגה החודשי לרכב, ובהתאם ההנחה שנצברה תקטין את המחיר החודשי של הביטוח לתשלום. כמובן, מעבר להנחה בביטוח, יש למסלול זה יתרון עצום בכך שהוא מתמרץ את הנהגים לאמץ הרגלים של נהיגה זהירה ולא להסתכן.

 

עוד מסלול שמאפשר להוזיל את הביטוח המקיף בכלל ביטוח הוא מסלול "נבחרת המוסכים". במסגרת מסלול זה מתחייב המבוטח, כי בקרות תאונה יתקן את הרכב באחד ממוסכי ההסדר העובדים עם חברת הביטוח, לפי בחרת המבוטח. לקוחות שיבחרו להתקשר בפוליסה במסגרת מסלול "נבחרת המוסכים" ייהנו מהנחה נוספת בסך של 7.5% בפרמיה השנתית לצד הטבות נוספות. 

 

דרך נוספת לשלם פחות על הביטוח המקיף היא לבדוק אפשרות לקבלת הנחה על רכישת ביטוח החובה והביטוח המקיף באותה חברה. לא פעם, חברת הביטוח מעניקה הנחה בביטוח המקיף במקרה כזה.

 

גם הבחירה ברכב שאתם קונים משפיעה על גובה התשלום, כמובן. כדאי לזכור, כי מחיר הביטוח מושפע, בין היתר, מהאבזור הבטיחותי של הרכב ומסטטיסטיקות שונות כדוגמת אחוז הגניבות של הדגם.

לכן, כדאי לבדוק מחירי ביטוח של הדגמים השונים שאתם שוקלים לקנות עוד קודם לרכישת הרכב.

 

יש כמובן גם את האפשרות שלא לרכוש ביטוח מקיף, אלא ביטוח צד ג' בלבד. אם אתם מחליטים לעשות זאת, חשוב להבין את המשמעות: במקרה שהרכב שלכם יגרום נזק לרכב של מישהו אחר, הביטוח יכסה את התיקון של הרכב הניזוק – אך אתם תצטרכו לשאת בהוצאה של תיקון הרכב שלכם. כמו כן, לא יהיה כיסוי במקרה של גניבה.

 

האמור בעמוד זה אינו ממצא ואין ללמוד ממנו על תנאי הפוליסה המלאים לרבות הכיסויים ההחרגות, סכומי הביטוח וגבולות האחריות. למידע נוסף מומלץ לעיין בנוסח הפוליסה המלא, הוא הנוסח המחייב.

 

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter