מחדשים את פוליסת ביטוח הרכב? מה חשוב לדעת?

מחדשים את פוליסת ביטוח הרכב? מה חשוב לדעת?

מי שמחזיק רכב כמה שנים, לא תמיד בודק שוב ושוב מה כוללת פוליסת הביטוח שלו. אולם, בדיוק כמו שבודקים בכל פעם מחדש כאשר מחליטים לקנות טלפון או להצטרף לחברת סלולר, כך גם חשוב להתייחס אל פוליסת הרכב כאל מוצר שעובר שינויים, אשר צריך להכיר לפני החידוש. 

 

עולם הרכב מתפתח במהירות בשנים האחרונות, וכך גם עולם ביטוח הרכב. בעידן שבו הטכנולוגיה רצה קדימה ומייצרת חידושים פורצי דרך, כדאי להיות עם אצבע על הדופק ולהיות מעודכנים בכל פעם שמחדשים את ביטוח הרכב.

 

החידושים הטכנולוגיים משפיעים לא רק על עולם ייצור הרכב ועל בטיחות הרכב, אלא גם על הכלים שחברות הביטוח יכולות לתת למבוטחים כדי שתהיו מכוסים יותר ותשלמו פחות.

 

מה חשוב לדעת כאשר מחדשים פוליסת ביטוח רכב?

 

זהות הנהגים

נסיבות החיים של כולנו משתנות עם הזמן, והפוליסה שלנו צריכה לשקף זאת. כך למשל, אם יש לנו ילדים שהתבגרו והוציאו רישיון, יש לרענן את הפוליסה בהתאם. ביטוח לנהג חדש הוא ביטוח יקר יותר. אולם, אם הילדים שלנו התגייסו, עברו לגור במקום אחר או נסעו לתקופה מסוימת, ייתכן שנוכל להסתפק בביטוח זמני עבורם – מבלי לשלם באופן קבוע על פוליסת ביטוח הכוללת נהג צעיר.

כדאי גם לזכור, כי ההגדרה של נהג כנהג חדש או נהג צעיר מוגבלת בזמן. כאשר אתם מחדשים את הפוליסה, בדקו היטב מהן ההגדרות שמופיעות לגבי זהות הנהגים וגילם.

 

בטיחות

מחיר הפוליסה מושפע גם מאביזרי בטיחות ומערכות בטיחות המותקנות עליו. בעת חידוש הפוליסה, בדקו אם יש לכם אביזרי בטיחות ומערכות בטיחות כאלה ברכב וכיצד הדבר משפיע על דמי הביטוח.

 

עבר ביטוחי

כדאי לזכור שהזהירות שלנו משתלמת, וכך גם ההחלטה שלנו אם לתבוע את הביטוח במקרה של תאונה. בעת חידוש פוליסת הביטוח, חברת הביטוח תיקח בחשבון את היסטוריית הנהיגה שלנו כנהגים וכמבוטחים. אם אנחנו נהגים זהירים ולא תבענו את הביטוח, נשלם פחות.

 

השתתפות עצמית

כשמחדשים את פוליסת ביטוח הרכב, כדאי להקדיש מחשבה לסעיף ההשתתפות העצמית. שווה לברר מה גובה ההשתתפות העצמית והאם יש דרך להפחית אותה ואולי אפילו לבטל אותה.

 

זמינות ושירות

חברת ביטוח נמדדת לא רק במחיר ולא רק בהיקף הפוליסה שלה, אלא גם בשירות. חידוש פוליסת ביטוח הרכב הוא הזדמנות גם לבדוק איזה שירות תקבלו מהחברה, עד כמה היא זמינה במצב חירום והאם השירות הדיגיטלי שלה נוח ושימושי. בעידן הנוכחי, שבו אנחנו רגילים לתפעל הכול מהטלפון שלנו, קחו בחשבון גם את האפליקציה של החברה. אחד השירותים היעילים ביותר בהקשר זה הוא הלחצן של כלל, אשר בלחיצת כפתור יוכל לתת לכם מענה במקרה של תאונה.

 

התאמה אישית

ההתפתחות הטכנולוגית מאפשרת לחברות הביטוח גם להציע פוליסת ביטוח רכב מקיף יותר מותאמת אישית. בעת חידוש הפוליסה, כדאי לבדוק האם אתם יכולים לרכוש פוליסת ביטוח המותאמת להרגלי הנהיגה שלכם. אם אתם נוסעים מעט, יש בכלל ביטוח ופיננסים מסלול שיכול לחסוך לכם לא מעט כסף.

 

מסלולים חדשים

ואם מדברים על מסלולים חדשים, זכרו שחברות הביטוח כבר לא מציעות מוצר אחד ואחיד על המדף. בתחום ביטוח הרכב יש מסלולים חדשים שלוקחים בחשבון, לא רק את הקילומטראז' שאתם נוסעים, אלא כפי שצוין לעיל, את אופי הנהיגה שלכם. יש גם מסלולים שיתגמלו אתכם במידה שתתקינו מצלמה ברכב.

 

כיסויים

חידוש פוליסת ביטוח הרכב הוא הזדמנות מצוינת גם לוודא אילו כיסויים יש לכם ולשקול להרחיב או לצמצם אותם במידת הצורך. כך למשל, בדקו איזה כיסוי יש לכם לשבר בשמשות, אילו שירותי דרך וגרירה יש לכם, מה כולל הסעיף של רכב חלופי ואיזה מענה תקבלו במקרה של תאונה ממש ברגעים שאחרי האירוע.

 

 

 

*האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter