עלותו של ביטוח מקיף לרכב והפרמטרים להוזלת עלויות

 

 

ביטוח מקיף לרכב הוא אמנם ביטוח שאין חובה לרכוש, אך בפועל – רבים מעדיפים לרכוש אותו, כדי להיות מכוסים מפני תרחישים רבים. אם יש ברשותכם רכב, מן הסתם, השקעתם לא מעט כסף כדי לרכוש אותו, ולא הייתם רוצים לעמוד בסיטואציה בה הנכם עומדים מול שוקת שבורה, במקרה של גניבה או נזק שנגרם לרכב מתאונה.

 

ביטוח חובה מכסה אתכם ואת המעורבים, מפני פגיעות גוף שנגרמו עקב תאונת הדרכים שבה היה מעורב הרכב. לעומת זאת, ביטוח מקיף כשמו כן הוא – מקיף גם את הנזקים האחרים (והלא מעטים...), העלולים להיגרם לרכב - החל מגניבה ועד נזק בעקבות שריפה או שיטפון. ביטוח המקיף לרכב מספק כיסוי גם לאחריותו של המבוטח או של הנהג המורשה לנהוג ברכב כלפי רכושו של צד שלישי, אם נגרם לו נזק כתוצאה מהשימוש ברכב.

למעשה, מדובר בביטוח רחב המעניק לכם כיסוי מפני תרחישים רבים. מעבר לפוליסה הבסיסית – שהיא פוליסה תקנית, אשר חברת הביטוח לא יכולה לגרוע ממנה סעיפים, אפשר לרכוש גם כיסויים נוספים עבור המבוטח.

 

מה משפיע על עלותו של הביטוח המקיף?

 

מחירו של הביטוח המקיף מושפע ממספר פרמטרים – חלקם נוגעים לרכב וחלקם נוגעים למבוטחים. ככל שהדבר נוגע לרכב, חברת הביטוח למעשה מעריכה את הסיכונים בהתאם לדגם, לשנת הייצור של הרכב, אביזרי הבטיחות שיש בו ועוד. ככל שהדבר נוגע למבוטחים – קיים משקל נכבד להתנהגות הכביש של הנהגים, מספר התביעות שהוגשו בשלוש השנים אחרונות – ובנוסף, לנתונים אישיים כגון: ותק הנהיגה שלהם וגילם.

 

כיצד ניתן להוזיל את עלותו של הביטוח המקיף?

 

ניתן להוזיל את עלותו של הביטוח המקיף באמצעות הפחתת הסיכון לחברת הביטוח – גם באמצעות נהיגה זהירה וגם באמצעות התקנת אבזרים מסוימים ברכב. כך למשל, חברת כלל ביטוח ופיננסים מציעה את "המסלול הירוק".

 

המסלול הירוק בכלל ביטוח ופיננסים הוא ביטוח מקיף לרכב, במסגרתו הנהג העיקרי ברכב הינו בעל ותק נהיגה של מינימום שנתיים וכי הנהגים ברכב לא תבעו את הביטוח יותר מפעם אחת, בשלוש השנים שקדמו לרכישת הביטוח. פוליסה זו נמכרת במחיר מיוחד, המשקף את העובדה שהנהג הוא נהג ותיק וזהיר.

מעבר לפוליסה הבסיסית, פוליסה זו מעניקה למבוטחים הטבות וכיסויים רחבים במחירים אטרקטיביים במיוחד. במקרה של תאונה, שכתוצאה ממנה קיים צורך לגרור את הרכב, מבוטחי המסלול הירוק של כלל ביטוח ופיננסים, זכאים להסעה במונית ממקום התאונה, ללא תשלום נוסף.

 

הטבה ייחודית בכלל ביטוח ופיננסים, תקנה למבוטח 7.5% הנחה למצטרפים לתכנית נבחרת המוסכים- אשר ינתנו בכפוף להתחייבות המבוטח לכניסה למוסך הסדר בעת תאונה.

 

מעבר לכך, במידה שהמבוטחים נוסעים מעט, במסגרת המסלול הירוק, ניתן להוזיל את ביטוח המקיף באמצעות הצטרפות לתוכנית כלל BEHAVE – תכנית המעניקה עד 30% הנחה נוספת בביטוח המקיף לרכב בהתאם להתנהגות הנהיגה ולכמות הנסועה, בליווי אפליקציה חדשנית- ללא התקנות ברכב. לקוחות המעדיפים מחיר ידוע מראש בתחילת הפוליסה בהתאם להצהרתם ולנתוני הקילומטראז' של הרכב – יוכלו  להצטרף לכלל מטראז' – המקנה הנחה של עד 10%, כאשר ההנחה גדלה ככל שמספר הקילומטרים פוחת.

דרך נוספת לקבלת הטבות נוספות ושירות מנצח בביטוח המקיף היא באמצעות התוכנית שמציעים בכלל ביטוח ופיננסים ושמה כלל VAR – בה הלקוח יהיה זכאי למצלמת דרך לרכב עם שליח עד הבית, עם החזר מלא לאחר התקנתה. המצטרפים למסלול, יהיו זכאים מפטור מהשתתפות עצמית במקרה של תאונה, בכפוף לתנאי הפוליסה, ליווי וסיוע בזמן אמת ומונית עד הבית ממקום התאונה.

במילים אחרות, הדרך להוזלת עלותו של הביטוח המקיף, מתחילה מהתנהגותם של הנהגים בכביש, וככל שהם זהירים יותר, באפשרותם להוזיל את עלות הביטוח המקיף.

 

*האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter