פוליסת ביטוח מקיף – כמה שווה לכם שקט נפשי ושקט כלכלי?

 

המספרים מדברים בעד עצמם. תופעת גניבות הרכב היא לא תופעה חולפת וגם לא תופעה דועכת. להפך, גנבי הרכב נעשים יותר ויותר מתוחכמים, ואין שום אזור בארץ שתושביו יכולים לישון בשקט. ככל שהשנים חולפות והטכנולוגיה מתקדמת, שיטות גניבת הרכב משתכללות. נתונים שהתפרסמו בתקשורת מגלים שגם השעות החביבות על גנבי הרכב כבר לא מצומצמות לשעות הקטנות של הלילה, אלא מתפרסות על פני היממה כולה.

 

אמנם, יש מכוניות חביבות יותר וחביבות פחות על גנבי הרכב, ואמנם הנתונים מראים שמכוניות חדשות יחסית הן מועדות יותר לפורענות, אבל בסופו של דבר, כל מי שיש לו רכב צריך להיות מודע לסיכוי שהרכב שלו יכול להיפרץ או להיגנב. גניבה כזו עלולה להתרחש ממש מתחת לאפו של בעל הרכב, כאשר הוא מקלח את הילדים לפני השינה או רואה סרט בנטפליקס.

 

ועם המודעות הזאת מגיעה גם המסקנה המתבקשת, ביטוח רכב הוא רשת הביטחון החיונית עבור מי שרוצה לישון בשקט, ולא רק ביטוח חובה אלא גם ביטוח מקיף. זאת, משום שביטוח חובה מספק רק כיסוי למקרה של נזקי גוף, ואילו ביטוח מקיף הוא זה שיספק לכם את המענה לנזקי רכוש במקרה שהרכב נגנב. אם יש משהו יותר מטלטל מלצאת מהבית אל חניה ריקה, הרי שזה לצאת מהבית אל חניה ריקה, כשאין לך פוליסת ביטוח מקיף לרכב.

 

פוליסת ביטוח מקיף - סוף מעשה במחשבה תחילה

כאן כדאי גם להזכיר שבבואכם לקנות רכב, מומלץ לברר מבעוד מועד מה צפויה להיות עלות הביטוח שלו, שכן מחיר הביטוח נגזר, בין היתר, מהפוטנציאל שלו להיגנב. ייתכן שתעדיפו לבחור ברכב שעלות הביטוח שלו נמוכה יותר.

 

כך או כך, בבואכם לבחור פוליסת ביטוח רכב, ובפרט פוליסת ביטוח מקיף, אל תשכחו למקסם את התמורה שתוכלו לקבל ואת ההנחות שייתכן ומגיעות לכם.

 

כך למשל, בחברת כלל ביטוח ופיננסים מציעים למבוטחים שעומדים בקריטריונים להצטרף למסלול הירוק – פוליסת ביטוח מקיף לרכב שמעניק כיסוי רחב במיוחד, במחיר מיוחד.

 

בין היתר, המבוטחים זכאים לקבל כיסוי למערכת שמע בשווי של עד 1200 ₪ על בסיס החלפה. בנוסף, ניתן ליהנות מעד עשרות אחוזי הנחה אם מצטרפים למסלול הביטוח "כלל ביהייב". מדובר במסלול שבו למבוטח עצמו יש דרך להשפיע על מחירו של ביטוח הרכב, פשוט באמצעות נהיגה זהירה ובהתאם למרחק הנסועה.

 

כמובן, עבור מי שאינו מעוניין בהוצאה הכרוכה בביטוח מקיף, קיימת אפשרות לרכוש ביטוח צד ג' בלבד. אולם, חשוב לזכור כי ביטוח צד ג' לא נותן מענה במקרה של גניבת הרכב שלכם. הביטוח הזה נותן מענה במקרה שהרכב שלכם גרם נזק לרכב או לרכוש של אדם אחר.

 

ההחלטה איזה ביטוח לרכוש צריכה להתבסס על היכולת הכלכלית הנוכחית שלכם ועל היכולת שלכם להתמודד עם מכה כלכלית, חלילה, במקרה שהרכב שלכם ייגנב. כמובן שמי שעבורו משמש הרכב ככלי עבודה, מומלץ לקחת בחשבון גם את הנזק הכלכלי הנוסף שייגרם לו אם הרכב שלו ייגנב והוא יפסיד ימי עבודה או פעילות עסקית שלא יוכל לבצע.

 

* האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית. להרחבה מומלץ לעיין בתנאי הפוליסה המלאים.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter