מה כולל ביטוח המקיף לרכב וכיצד לבחור את הכיסויים הנכונים?

 

 

כאשר חושבים על כמות הנזקים העלולים להיגרם לרכב שלנו, ברור מדוע ביטוח רכב הוא הכרחי, ולא רק ביטוח חובה (שאותו אין לנו ברירה אלא לרכוש), אלא גם ביטוח מקיף. ביטוח מקיף כשמו כן הוא, מקיף - הוא מקיף גם את הנזקים, העלולים להיגרם לרכב כתוצאה מתאונת דרכים, וכן את הנזקים העלולים להיגרם מאירועים בלתי צפויים כגון: שריפה או שיטפון. בנוסף, הוא מעניק כיסוי גם נזקים לרכוש של צד ג'. כלומר, נזק שגרמנו לרכב שפגענו בו.

 

למעשה, מדובר בפוליסה תקנית הכוללת כיסוי במקרה של גניבה, כיסוי לנזק שנגרם בעקבות ניסיון גניבה, כיסוי לנזק שנגרם מהתנגשות, התהפכות ותאונה מכל סוג, כיסוי לנזק שנגרם מאש, ברק, התפוצצות או התלקחות, כיסוי לנזק שנגרם בעקבות סערה או שיטפון, כיסוי לנזק שנגרם בעקבות מעשה זדון (שלא נגרם ע"י המבוטח או מי מטעמו) ועוד. במקרה של אובדן גמור (טוטאל לוס), המבוטח מקבל מחברת הביטוח את מלוא ערך הרכב.

 

כאמור, כחלק מהפוליסה התקנית, מבוטח בביטוח מקיף מכוסה גם בביטוח צד ג', כך שאם נגרם נזק לרכוש של צד שלישי כתוצאה מהשימוש ברכב בתקופת הביטוח, יש לו כיסוי לכך. חברת הביטוח משלמת למבוטח את כל הסכומים שהוא חייב לשלם בשל מקרה הביטוח, עד לגבול האחריות שנקבע בפוליסה. חברת הביטוח נושאת גם בהוצאות משפטיות סבירות שעל המבוטח לשאת בשל מקרה הביטוח, וזאת אף מעל לסכום הביטוח.

 

חשוב לזכור כי המשמעות של פוליסה תקנית היא שכל חברות הביטוח מחויבות לספק את מלוא הכיסויים האמורים באופן מלא, בתמורה לתשלום של המבוטח – ואינן יכולות לגרוע ממנו. חברות הביטוח יכולות להוסיף כיסויים.

 

מעבר לכיסויים הבסיסיים שמציע הביטוח המקיף, ניתן לקבל גם כיסויים נוספים, כמו למשל כיסוי לגרירה ולשירותי דרך, כיסוי לתיקון שמשות, כיסוי לפנסים ומראות צד ועוד. ניתן גם לרכוש ביטוח לנהג זמני – וכך להימנע מתשלום ביטוח נהג חדש או נהג צעיר, לאורך השנה כולה.

 

כך למשל, חברת כלל ביטוח ופיננסים מציעה הרחבה לכיסוי נזקי שבר פנסים ומראות צד. נזק מסוג זה הוא נזק נפוץ, אשר עלול לקרות לכל אחד בנהיגה יומיומית, לדוגמה, ברחוב צר או בחניה. לעתים קרובות, המבוטחים אינם יודעים כי נזקים אלו אינם מכוסים בביטוח המקיף הבסיסי ומגלים זאת רק בקרות המקרה. מי שיש לו הרחבה זו יהיה זכאי לכיסוי מכלל ביטוח ופיננסים, במקרים נפוצים אלו, כאשר הכיסוי כולל חלק חילוף התואם באיכותו לחלק שניזוק, וכן אחריות למשך חצי שנה לחלק שהוחלף. הכיסוי ניתן ללא הגבלה, לאורך תקופת הביטוח, ובכפוף להשתתפות עצמית.

כאמור, מי שרוכש ביטוח מקיף של כלל ביטוח ופיננסים, יכול גם לרכוש ביטוח נהג זמני –מדובר בפתרון מצוין למשפחות בעלות נהגים צעירים או חדשים, המשתמשים ברכב לעיתים רחוקות, כמו חיילים. כך, במחיר משתלם, הנהג הצעיר מבוטח לתקופה של מינימום שלושה ימים ועד שבוע, בכל פעם.

כדאי להזכיר כי מי שמקפיד על נהיגה זהירה ולא תבע את הביטוח יותר מפעם אחת בשלוש השנים שקדמו לרכישת הביטוח, יכול להצטרף למסלול הירוק של כלל ביטוח ופיננסים – המעניק לו חבילת כיסוי לשבר שמשות עם שירות עד הבית, ללא תשלום נוסף.

לסיכום, קיימים כיסויים מגוונים, מעבר לכיסויים המוענקים בפוליסה הבסיסית של ביטוח המקיף, המעניקים מענה לתרחישים שונים. משכך ובהתאם לצרכים שלכם, חשוב לשקול לרכוש חלק מהכיסויים, כדי שתהיו מכוסים במקרים המתרחשים לעתים קרובות.

 

*האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter