5 דברים שכדאי לדעת על ביטוח רכב

 

 

יש בחיים נושאים שאנחנו לא ממש מתעמקים בהם ורק נדמה לנו שאנחנו יודעים עליהם הכול. ביטוח רכב הוא אחד מהם. אם אין לנו רכב, זה תחום שאין לנו שום צורך להתעמק בו, ואם יש לנו רכב, אנחנו נוטים לרכוש ביטוח בלי להתעמק בעניין יותר מדי. אז הנה 5 דברים שכדאי לדעת על ביטוח רכב:

 

 

1.יש לנו דרך להשפיע על מחיר ביטוח רכב

זה אולי נשמע מפתיע, אבל לנו כנהגים יש דרך להשפיע על מחירו של ביטוח הרכב. איך? על-ידי אימוץ נהיגה זהירה. בחברת כלל ביטוח ופיננסים מציעים מספר מסלולים שטומנים בחובם הנחות למי שהיסטוריית הנהיגה שלו נקייה או למי שההתנהגות שלו על הכביש היא התנהגות לא מסוכנת ולא מסכנת. מדובר למשל במסלול כלל ביהייב, שבמסגרתו הנהג מתוגמל על נהיגה איכותית ועל נסיעה מועטה, או במסלול הירוק ששמור רק למי שלא תבע את הביטוח בשלוש השנים שקדמו לרכישת הפוליסה. אגב, כאשר מדברים על נסיעה זהירה, הכוונה היא לא רק לשמירה על חוקי התנועה הבסיסיים כמו עצירה באור אדום או בתמרור עצור, אלא גם על הימנעות משימוש בסלולרי בעת נהיגה, הימנעות מעצירות פתאומיות ועוד.

 

2.הפוליסה התקנית ומה שמעבר לה

גם לביטוח חובה וגם לביטוח מקיף יש פוליסות תקניות (שהוראותיהן נקבעו בדין), אך לביטוח המקיף ניתן לרכוש הרחבות. ההרחבות הללו יכולות להיות שימושיות מאוד, למשל כשמדובר בהרחבה של שירותי גרירה ועוד. כאשר אתם מבצעים השוואת מחירי ביטוח רכב, בדקו גם את ההרחבות השונות, מחירן והיקפן.

 

3.מומלץ להשוות מחירים כל שנה

נכון שהשוואת מחירים היא עסק מתיש, אבל לא כדאי לוותר על השוואת מחירי ביטוח רכב. יש לכך כמה סיבות. למשל, ייתכן שינויים בצרכים שלכם שיכולים לאפשר לקבל הצעה במחיר נמוך יותר או מסלול אחר. השוואת מחירים עשויה לאפשר לכם לשפר את תנאי הפוליסה באותה החברה בה אתם מבוטחים.

 

4.השתתפות העצמית

כמעט בכל סוג של ביטוח, וגם בביטוח רכב רכוש, יש השתתפות עצמית. מדובר בסכום כסף שתצטרכו לשלם במקרה שתתבעו את חברת הביטוח. כדאי לבדוק מה גובה ההשתתפות העצמית ואם אפשר להוזיל אותה במסלול כזה או אחר.

 

5.יש פתרון זול לנהג זמני

במידה שיש נהג שנוסע ברכב רק מדי פעם, גם אם מדובר בנהג צעיר או נהג חדש, אפשר לרכוש עבורו באופן נקודתי ביטוח לנהג זמני. ביטוח זה ניתן לרכישה ללא הגבלה, לתקופה של מינימום שלושה ימים, במחיר משתלם. זהו פתרון שימושי שיכול להוזיל את ההוצאה השנתית על הביטוח באופן משמעותי, ועדיין לאפשר ניידות וגמישות לנהגים שאינם נהגים קבועים ברכב.

 

 

 

 

* האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית. להרחבה מומלץ לעיין בתנאי הפוליסה המלאים.

 

 

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter