המסלול הירוק - מה היתרונות של ביטוח מקיף ולמי זה מתאים?

המסלול הירוק - מה היתרונות של ביטוח מקיף ולמי זה מתאים?

אם יש לכם רכב ואתם מתלבטים לגבי ביטוח מקיף או ביטוח צד ג', ההתלבטות מובנת. ביטוח חובה אתם חייבים לעשות, שהרי החוק מחייב זאת, אבל ביטוח מקיף הוא תוספת שאתם יכולים לבחור אם לרכוש או לא. אם ביטוח חובה הוא הוצאה שאין לכם ברירה אלא להוציא, והוא מספק לכם כיסוי לנזק גוף, ביטוח מקיף הוא הוצאה נוספת שעלולה אמנם להכביד על חשבון הבנק שלכם, אבל מצד שני לחסוך לכם הרבה יותר כסף בהמשך.

 

ביטוח מקיף – מה הוא כולל?

בעוד שביטוח חובה נותן לכם כיסוי במקרה שנגרם נזק גופני בתאונה למי שנפגע מהשימוש ברכב, ביטוח מקיף מעניק לכם כיסוי מקיף לרכוש. כלומר, רכישת ביטוח מקיף מבטיחה כיסוי גם במקרה של גניבת הרכב שלכם וגם במקרה שהרכב שלכם גורם נזק לרכוש כלשהו של צד שלישי. גם נזק שנגרם לרכב כתוצאה מנזקי טבע - דוגמת שלג, שיטפון, סערה וברד מכוסים בביטוח מקיף, ובמרבית הפוליסות גם הוצאות משפטיות שעלולות להיות לכם.

אלא שיש ביטוח מקיף ויש ביטוח מקיף משודרג. אם חשבתם שיש מסלול ירוק רק בשדה התעופה, שווה שתכירו את המסלול הירוק בביטוח המקיף של כלל ביטוח ופיננסים.

מדובר במסלול ייעודי לנהגים זהירים עם ותק של שנתיים ומעלה, אשר תבעו את הביטוח לכל היותר פעם אחת בשלוש השנים שקדמו לרכישת הפוליסה.

 

הביטוח המקיף של כלל ביטוח ופיננסים - מה מציע המסלול הירוק?

ביטוח מקיף אמנם מעניק כיסוי לנזק לרכב שלכם ולנזק של צד ג', אבל יש לו גבולות מסוימים. מבחינת גובה הכיסוי, עדיין תצטרכו לשלם השתתפות עצמית של מאות שקלים ותקבלו החזר על הוצאות משפטיות עד גבול מסוים. אם אתם רוצים להיות בטוחים שהפגיעה הכלכלית בכם תרד במקרה של תאונה, המסלול הירוק של כלל ביטוח ופיננסים הוא הביטוח המקיף שאתם זקוקים לו. הפוליסה הזאת לא רק מכסה אתכם במקרה של גניבת הרכב או גרימת נזק לצד ג' או נזק לרכבכם, אלא מספקת לכם מעטפת שבאמת מבטיחה לכם שקט נפשי.

 כך למשל, המסלול הירוק מגדיל את גבול האחריות כלפי צד שלישי בגין נזקי רכוש עד לסכום של 2 מיליון ש"ח במקיף, ועד לסכום של 1 מיליון ש"ח בביטוח צד ג.

 

על פניו, הסכום הזה יכול להישמע אולי גבוה שלא לצורך, אבל כדאי לזכור, כי על כבישי ישראל נוסעות גם מכוניות יוקרה שהשווי שלהן מגיע לעיתים ליותר מחצי מיליון ש"ח, כך שהרחבת גבול האחריות על נזקי רכוש יכולה להיות קריטית.

 

במקביל, החזר ההוצאות שתקבלו על הגנה משפטית יעלה ל-25,000 ש"ח, וההשתתפות העצמית בגין הגנה משפטית זו תקטן למינימום של 250 ש"ח בלבד. גם בסעיף הרכב החלופי יש שדרוג, כך שבמקרה שהרכב שלכם ניזוק ונשלח למוסך, תקבלו רכב חלופי מקבוצה 2 (רכב אוטומטי) ללא תשלום נוסף.

 

המסלול הזה משתלם במיוחד למי שיש לו רכב חדש (שגילו עד 12 חודשים במועד תחילת הפוליסה) והרכב שלו הוגדר כטוטאל לוס ("אובדן"). במקרה כזה, הוא משופה ברכב חדש מאותו סוג או בהפרש בין עלות רכב חדש מאותו סוג, לשווי הרכב במועד התאונה (עד לשווי של 10% מערך השוק של הרכב במועד מקרה הביטוח).

 

יתרון נוסף שמקנה המסלול הירוק בא לידי ביטוי ממש ברגע האמת, כאשר אתם מעורבים בתאונה. הפוליסה הזאת כוללת הסעה של המבוטח במונית ממקום התאונה.

 

 

 

*האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter