אילו סוגי ביטוחי עסק קיימים, וכיצד תבחרו את הביטוח הנכון עבורכם?

 

אם הנכם בעלי עסק, תרשו לנו להניח שהשקעתם בו את כל כולכם. הכוונה היא כמובן, לתעצומות נפשכם ולממונכם. לכן, אם משהו יפגע בעסק שלכם, אתם עלולים להיפגע מהשלכות כלכליות ורגשיות.

כדי למנוע זאת, חשוב לרכוש ביטוח עסק.

 

ביטוח בית עסק, בניגוד לביטוחים אחרים, הוא מעין שם כולל למגוון ביטוחים, שכן עסקים שונים חשופים לסיכונים -  אשר בחלקם זהים ובחלקם דומים. למה הכוונה? רעידת אדמה, שריפה או פריצה – סיכונים אלה, עלולים להתרחש בכל מקום ובכל זמן, כך שכל עסק חשוף אליהם. על כן, חשוב שהעסק יהיה מכוסה מפניהם. לעומת זאת, נזק לציוד של מוסך, לא יכול להתרחש במשרד עורכי דין, כך שכדאי לכל אחד משני העסקים, להתאים את הביטוח התואם לצרכיו.

 

סוגי ביטוחי עסק

 

אלו כיסויים מספק לכם ביטוח לבית העסק ואילו סוגים של ביטוחי בתי עסק קיימים?

 

חברת כלל ביטוח ופיננסים, מציעה מגוון רחב מאוד של ביטוחים לעסק, מתוך מטרה לתת מענה, גם לסיכונים שיש בהם מכנה משותף וגם מענה לסיכונים ספציפיים לעסקים מגוונים. ביטוחים אלה מכסים, בין היתר, נזקים העלולים להיגרם כתוצאה מסיכונים כגון: שריפה, רעידת אדמה ואובדן הכנסה, הנגרם כתוצאה מהסיכונים הללו.

 

להלן מספר דוגמאות:

 

מטריה משולבת לעסק

 

פוליסת מטריה משולבת לבית העסק, הנה פוליסה מודולרית, המאפשרת רכישת הכיסויים הבאים: ביטוח תכולה וביטוח מבנה לעסק, ביטוח אובדן הכנסה או לחילופין ביטוח אובדן תוצאתי, ביטוח מפני פריצה ושוד של תכולת העסק, ביטוח כל הסיכונים לכספים, ביטוח רכוש בהעברה, ביטוח אחריות כלפי צד שלישי, ביטוח אחריות מעבידים, ביטוח אחריות המוצר, ביטוח ציוד אלקטרוני, המאפשר רכישת כיסוי מלא או כיסוי שיורי, וכן נספח המכסה כנגד סיכוני סייבר.

 

ביטוח משרדים

 

פוליסת מטרייה משולבת למשרד, הינה פוליסה מודולרית, המאפשרת את רכישת הכיסויים הבאים: ביטוח תכולה למשרד, ביטוח מבנה המשרד, ביטוח אובדן הכנסה, ביטוח כל הסיכונים לכספים, ביטוח אחריות כלפי צד שלישי, ביטוח אחריות מעבידים, ביטוח לציוד האלקטרוני וכן נספח המכסה כנגד סיכוני סייבר.

 

ביטוח מרפאות בבעלות פרטית

 

מרפאה היא עסק מאתגר, הן בשל הציוד היקר המצוי בה והן מבחינת האחריות למטופלים.

בכלל ביטוח ופיננסים, מציעים ביטוח ייעודי למרפאות בבעלות פרטית. ביטוח זה נותן מענה למספר סוגים של מרפאות פרטיות – החל ממרפאות מומחים ורפואה כללית, דרך מרפאה המתמחה באורתופדיה, פיזיותרפיה או כירופרקטיקה ועד מרפאת שיניים או עיניים. גם מכוני גמילה מעישון, מרפאות שינה, מרפאות כאב, קליניקה של פסיכולוג או מרכז רפואה משלימה וכן מרפאה וטרינרית, נכללים בקטגוריה זו.

 

ביטוח זה כולל, בין היתר, כיסוי אש מורחב, כיסוי ציוד אלקטרוני, כיסוי תכולה על בסיס כל הסיכונים וכיסוי דמי שכירת של מרפאה חלופית, עקב מקרה ביטוח.

 

 

 

ביטוח למספרות ולמכוני קוסמטיקה

 

כאמור, הביטוח שמכון יופי או מספרה זקוקים לו, חייב להתאים לשירות שבית העסק מעניק ולנזקים הפוטנציאליים לעסק מסוג זה. כלל ביטוח ופיננסים, מציעה תכנית ביטוח למספרות ולמכוני קוסמטיקה, המעניקה כיסוי אש מורחב למבנה, כיסוי תכולה, דמי שכירת מבנה חליפי, ביטוח לוחות זכוכית ושלטים, כיסוי פריצה ושוד, כיסוי אובדן לכספי בית העסק, כיסוי נזקי מים, כיסוי נזקי טבע, רעידת אדמה ופרעות, ביטוח צד שלישי (ניתן לרכוש בנפרד כיסוי אחריות מקצועית – נזקי גוף), כיסוי אובדן הכנסות, כיסוי לציוד אלקטרוני ושחזור נתונים, שחזור מסמכים, חבות מעבידים וביטוח תאונות אישיות.

 

ההתאמה לבית העסק, באה לידי ביטוי בהרחבות שניתן לרכוש במסגרת התוכנית, כמו ביטוח אחריות מקצועית לפילינג, איפור קבוע, שיזוף מלאכותי והסרת שיער.

 

לסיכום, בעת בחירת ביטוח לבית העסק, חשוב לברר עד כמה הביטוח מותאם לצרכים של בית העסק הספציפי שלכם וכן לבחון אלו הרחבות רלוונטיות קיימות בפוליסה בתשלום ושלא בתשלום.

 

 

 

 

*האמור בעמוד זה הינו בכפוף לתנאי החברה והפוליסה

 

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter