היחידות התומכות את מימוש אסטרטגיית ההשקעות

היחידות התומכות את מימוש אסטרטגיית ההשקעות

מחלקת השקעות פרטיות
המחלקה עוסקת בייזום וניהול השקעות פרטיות הכוללות עסקאות ישירות באקוויטי של חברות פרטיות, עסקאות חוב מיוחדות, השקעות משולבות של חוב ואקוויטי, וכן הקצאות פרטיות של אקוויטי בחברות ציבוריות.

 

מחלקת נכסים אלטרנטיביים
כנף משקיעה פעילה בקרנות השקעה פרטיות, Private Equity. התיק נמצא בצמיחה וממוקד בעיקר מעבר לים: ארצות הברית, אירופה ומדינות מתפתחות. התיק מגוון ובנוי מקשת רחבה של אסרטגיות כדי לנצל הזדמנויות בתנאי כלכלה משתנים בעולם. כנף משקיעה מאמצים רבים באיתור מנהלים, וכך, כמצופה לתיק השקעות בקרנות Private Equity שואפת לייצר תשואה עודפת על השוק הסחיר בכל נקודת זמן ולמתן את התנודתיות בביצועי התיק. כנף הינה משקיעה פעילה ויוזמת הקמה של קרנות בהן היא "משקיע עוגן". קרנות אלו מוקמות במבנים ייחודיים המאפשרים לכנף להעצים את הערך המוסף שלה מהשקעה בקרנות PE ולשפר את התשואה המתקבלת מהן. כמו כן, כנף מגבירה את התעניינותה ומעורבותה בהשקעות co-investment לצד הקרנות כדי לייצר אפיק השקעה נוסף להגדלת התשואה.

 

מחלקת תשתיות ומימון פרויקטים
מחלקת תשתיות ומימון הפרויקטים הינה הזרוע המקצועית של כנף בכל הקשור לביצוע ההשקעות בתחום התשתיות. כלל ביטוח, באמצעות מחלקת התשתיות של כנף, הינה הגוף המוסדי המוביל במשק בהעמדה, ארגון וניהול של חוב בכיר לפרויקטים בתחום התשתיות, וכמו כן בביצוע השקעות ישירות של הון עצמי בחברות הפרויקט. השקעותיה של כלל בתחום התשתיות כוללות השקעות בתחנות כח לייצור חשמל, מתקנים סולריים, כבישים ותחבורה, מתקני התפלה ותשתיות נוספות. הצוות המקצועי של מחלקת התשתיות מונה שורה של מנהלים בעלי ניסיון מוכח בתחום התשתיות ובמימון פרויקטים, ובכך מהווים חלופה אופטימאלית ליזמים המעוניינים לקבל מימון ו/או השקעה בתחום התשתיות (One Stop Shop).

 
מחלקת אשראי פרטי
מחלקה זו עוסקת בייזום, ניהול ותפעול עסקאות למימון ומתן אשראי. מחלקת האשראי הפרטי מטפלת בעסקאות מימון לחברות ציבוריות ופרטיות, לרבות חברות מהמובילות במשק הישראלי ונטלה חלק בעסקאות מהגדולות והמרכזיות במשק בשנים האחרונות.

 

המחלקה מלווה, יוזמת ובונה עסקאות ייחודיות ומורכבות בהיקפים ניכרים לצד ביצוע עסקאות קונסורציום בשיתוף גורמים בנקאיים ומוסדיים אחרים, כולל הובלת קונסורציום. מחלקת האשראי הפרטי כוללת צוות בכיר ומנוסה בעל ניסיון עשיר בייזום, ניתוח וניהול עסקאות אשראי ברמה גבוהה. הצוות פועל על-פי נהלים מפורטים ותהליכי עבודה מסודרים, בכפוף למדיניות אשראי מפורטת. במסגרת מדרגי הסמכויות מובאות עסקאות האשראי לאישור ועדת אשראי המורכבת מאנשי מקצוע חיצוניים בכירים ופועלת בהתאם למדרגים שנקבעו לאישור עסקאות. מחלקת האשראי הפרטי נהנית מתמיכה של מערכות מידע, תהליכי בקרה וניהול סיכונים הניתנים על ידי מחלקות נוספות בחברה ברמה גבוהה.

 

ועדת אשראי
ועדת האשראי מורכבת מאנשים בעלי ידע, מומחיות וניסיון רב בתחום האשראי, לרבות בנקאים בכירים לשעבר, וכוללת גם נציג חיצוני מכל אחד מועדות ההשקעה של כספי העמיתים. מטרת הועדה הינה דיון באיכות האשראי. ועדת האשראי רשאית לאשר, לפסול או להגביל חשיפה של כל עסקת אשראי המובאת לאישורה בהתאם למדרגי הסמכויות שנקבעו על ידי הדירקטוריון וועדות ההשקעה.

 

מחלקת הנדל"ן
לכנף פעילות השקעות נרחבת בנכסי נדל"ן מניב בארץ ובחו"ל.

בישראל מחזיקה הקבוצה נכסים בהרצליה, רעננה, תל אביב, גבעתיים, רמת גן, נס ציונה, פתח תקווה, נתניה, ירושלים וחיפה. בין הנכסים נמנים קניונים, מרכזים מסחריים ובנייני משרדים. באירופה מחזיקה הקבוצה נכסים בבריטניה המושכרים לממשלת בריטניה ונכסים נוספים בלונדון וברמינגהם. החל מסוף שנת 2012 הרחיבה כנף את השקעותיה בנדל"ן בארה"ב ורכשה בין השאר בנייני משרדים בשיקגו.

 

מחלקת השקעות חו"ל
מחלקת חו"ל עוסקת בייזום, ביצוע וניהול השקעות בנכסים בחו"ל. המחלקה אחראית על אלוקציית ההשקעות באפיקי המניות, האשראי והניהול החיצוני (קרנות נאמנות וגידור) מחוץ לישראל. במסגרת דיוני אסטרטגייה דו-שנתיים אותם מובילה מחלקת חו"ל, נקבעות החשיפות לאפיקים השונים והחשיפה גיאוגרפית למניות חו"ל.

 

מחלקת נגזרי מט"ח
מחלקת נגזרי מט"ח בכנף מנהלת ומבצעת את הפעילות במט"ח המהווה חלק בלתי נפרד מתיקי ההשקעות של כנף ושל כלל עמיתים. המחלקה מנהלת את הקשר בין אגפי ההשקעות ויחידות התמך המקצועיות לבין הגזברויות השונות ומערכת הבנקאות והברוקראז'. בנוסף המחלקה אחראית לניהול יעיל של יתרות המזומנים בחשבונות ההשקעה.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter