מדברים על הדברים החשובים באמת

בעידן של שטף מידע בלתי פוסק שמגיע מכל מקום 24/7 חשוב להבין איך נכון להתנהל בנושאים מהותיים בחיינו. אנו שמחים להציג לכם את "מה שחשוב" - הפודקאסט החדש שלנו העוסק בדברים החשובים באמת.

אביב פרנקל משוחח עם מומחים בתחומים מגווניםבפודקאסטים נשמע מומחים במגוון נושאים: סייבר וסכנות ברשת, בריאות, יועץ לכלכלת המשפחה ועוד, ונותן לנו כלים מעשיים להתמודדות עם נושאים חשובים בחיי היום יום שלנו.                                                                                        

להאזנה לחצו כאן

   spotify          

  Apple Podcasts

  Google Podcasts

אחרי שהקשבתם לפודקאסט, בואו לדבר איתנו

אחרי שהקשבתם לפודקאסט, בואו לדבר איתנו

שם פרטי הינו חובה נא להזין עד 50 תווים הזן מינימום 2 תווים
שם משפחה הינו חובה נא להזין עד 50 תווים הזן מינימום 2 תווים
טלפון נייד הינו חובה יש להזין מספר תקין יש להזין מספר תקין
כתובת דוא"ל לא תקינה
ת.ז. הינו חובה מספר ת.ז לא תקין נא להזין ספרות בלבד

מה שחשוב כשמדברים על עתיד הילדים- פרק 9

מתי לאחרונה ישבתם להגדיר לעצמכם יעדים כלכליים של המשפחה? האם שמעתם על מיפוי כלכלי ובדקתם ממה מורכבות ההוצאות הקבועות והמשתנות שלכם? איזה חלק מהתקציב המשפחתי שלכם הולך להוצאות דיור, חינוך, בריאות וביטוח? על מה שאפשר לוותר ועל מה לא?  

בפרק הזה אביב פרנקל משוחח עם רועי בן דור, שמסביר איך בעזרת כלים פשוטים כל משפחה יכולה לתכנן תקציב החודשי, לעמוד ביעדים כלכליים ולחיות חיי רווחה. בהמשך, עמית שוורץ, מנהל מכירות תחום סיכונים פנסיוני וקולקטיבי בחטיבה לחיסכון ארוך טווח בכלל ביטוח ופיננסים, יספר על כלי חיסכון חדש 'ריסק אישי חכם' שיכול גם הוא לסייע בתכנון תקציב איכותי וארוך טווח. 

להאזנה לחצו כאן

מה שחשוב כשמדברים על השקעות אלטרנטיביות - פרק 8

השקעות אלטרנטיביות – מה הסיכונים? ואיך אפשר להיות זהיר וגם להרוויח?

מדי שנה ובאופן עקבי, עולה שוויו של שוק ההשקעות האלטרנטיביות ואנשים רבים מביעים בו התעניינות וגם רצון להשקיע. בפרק זה משוחח אביב פרנקל עם שי שעיה, על כל מה שחם בהשקעות האלטרנטיביות כמו: גיים-סטוק, סטרטאפים, ופלטפורמות פיפל ביז וP2P, על הסכנות בהשקעות ללא רגולציה וגם על הרווחים האפשריים. בהמשך אייל אליה, מנהל ענף הפיננסים בכלל ביטוח ופיננסים מסביר איך חברות גדולות מצליחות לאתר את ההשקעות האלטרנטיביות הכדאיות, וגם לוודא שמדובר בחברות רציניות, ובכך להבטיח שהעמיתים ירוויחו גם בהשקעות עם סיכון גבוה. 

להאזנה לחצו כאן

 

מה שחשוב כשמדברים על יום האישה בינלאומי- פרק 7

ב- 2021 לצד הבית והמשפחה, הנשים מנהלות גם פיננסים וביטוח.

אושיית הרשת, הכותבת והסטנדאפיסטית רביטל ויטלזון-יעקבס התארחה בפודקאסט "מה שחשוב" וסיפרה על ההחלטה לעזוב משרת חלומות של שכירה, ועל המהפך מרביטל שיודעת למצוא את רק הנטו בתלוש השכר החודשי, למי שכיום מנהלת חברה עם עובדים, דואגת לעתידה הפנסיוני (וגם לעתידם של עובדיה) ומכירה את הביטוחים ההכרחיים גם לעצמאים וגם לשכירים

להאזנה לחצו כאן

מה שחשוב כשמדברים על "אז למה לי ביטוח עכשיו"?- פרק 6

סיימתם ללמוד, התחלתם לבסס קריירה, חתמתם על חוזי עבודה ועכשיו אתם בטח יודעים שיש לכם פנסיה ואובדן כושר עבודה. אבל למה אנחנו צריכים את הביטוחים השונים, מה ההבדל ביניהם ואיך זה יוכל לעזור לנו? 

בפרק הזה אביב משוחח עם יובל פנקס, מנטור ומרצה בעולם הביטוח, על החשיבות של הביטוחים ועל הדרך שבה כולנו יכולים לחסוך לעצמנו (עוד) כסף וגם להיות רגועים, שיש לנו את כל מה שצריך.

להאזנה לחצו כאן

מה שחשוב כשמדברים על ביטוחי בריאות פרטיים - פרק 5

ההתפתחות הטכנולוגית הביאה עמה חדשנות לכל תחומי החיים, אבל מה אנחנו יודעים למשל על החדשנות ברפואה, ואיך זה קשור לביטוחי הבריאות הפרטיים?


בפרק הזה אביב משוחח עם חני שפיס, מומחית עצמאית בביטוחי בריאות, על ההבדלים בין הביטוחים השונים שיש לנו ועל הסעיפים שצריך להבין ולהכיר. לקראת סיום, נאווה מנדלסון, ראש תחום תביעות בריאות בכלל ביטוח ופיננסים, תספר על מה עומד לרשות המבוטחים, וכיצד הם יכולים לבחור ולזרז כל טיפול רפואי, ללא סחבת בירוקרטית.  

להאזנה לחצו כאן

מה שחשוב כשמדברים על הפנסיה שלנו - פרק 4

אחד הנושאים שנראים לנו ממש רחוקים מאתנו, ואנו נמנעים מלהתעסק בו זה נושא הפנסיה שלנו. נכון שיש משהו מלהיב במחשבה על פרישה מהעבודה לחוף אקזוטי, אבל זה גם דורש מאיתנו לחשוב על העתיד הכלכלי שלנו: להבין כמה כסף צפוי להיות לנו בפנסיה, איך מתכוננים לכך שיהיה יותר ועוד.

בפרק הזה אביב מארח את עקיבא קלימן מנכ"ל תמורה ואת איציק בן ארויה יועץ פנסיוני ופרישה כדי להבין את מה שחשוב לקראת הפנסיה.

להאזנה לחצו כאן

מה שחשוב כשמדברים על הכסף שלנו - פרק 3

עם פרוץ מגיפת הקרונה, לקוחות נלחצו מהתנודות בשוק, משכו את הכספים שלהם מהבורסה או ביקשו לשנות את מסלולי ההשקעה. כתוצאה מכך, השוק מוצף בכסף נזיל שלא מייצר רווח או תשואה ללקוחות. 

בפרק הזה, אביב מדבר עם שי שעיה ואייל אליה, מנהל ענף פיננסים בכלל ביטוח ופיננסים כדי להבין איך לנהל את הכסף שלנו, גם בעתות משבר.

להאזנה לחצו כאן

מה שחשוב כשמדברים על הבריאות שלנו - פרק 2

מגיפת הקורונה העבירה את הפוקוס של כולנו אל מערכת הבריאות והצורך בביטוח בריאות פרטי, נשמע את סיפורו של יובל קדוש שלפני יותר מעשור הרים מסע התרמה ארצי למציאת תרומת מח עצם לבתו עמית.

אביב פרנקל ויובל חוזרים לרגעים הגורליים במסע של עמית, איך התמודדו עם זה, האופן בו זה שינה אותם ואיך גם אחרים יכולים להתמודד.

להאזנה לחצו כאן

 

 

 

 

 

מה שחשוב כשמדברים על סכנות ברשת - פרק 1

גלעד האן, חוקר עבירות ופשעי מחשב. יענה לכל השאלות בנושא: 

  • איך יודעים מתי גנבו לנו את הזהות? 
  • איך מטפלים בכך? 
  • לאילו סכנות הילדים שלנו חשופים ברשת?
  • איך ניתן להגן עליהם? ועוד
  • להאזנה לחצו כאן 
לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter