כלל ראשון לבית בטוח – פוליסת ביטוח דירה מודולרית לראש שקט

 

 

השנים האחרונות, לימדו אותנו שהמציאות משתנה כל הזמן, ועלינו להיות מוכנים לכל תרחיש - החל משינויים קיצוניים במזג האוויר, כמו חום כבד מנשוא או סערות שגורמות להצפות, ועד מגפת הקורונה שהותירה אותנו ספונים בביתנו במשך זמן רב ואילצה רבים לעבוד מהבית. כל אלה, הפכו את הבית שלנו מצד אחד למרכזי יותר בחיינו, אך מצד שני, גם חשוף יותר לפגיעות ולנזקים.

 

אם למישהו היה ספק בנחיצותו של ביטוח דירה, הוא נכח שוב ושוב, אודות חשיבותו- מספר שעות של גשם עז, הפכו את רחובות ערי ישראל לנהרות, הציפו דירות וגרמו לנזק אדיר. מספר ימים של שרב, הסתיימו בשריפות ענק, אשר הותירו אנשים ללא בגד לרפואה, אחרי שביתם נשרף כליל.

 

השהות הממושכת בבית, הביאה רבים לשפץ אותו, לרכוש יותר ציוד, כך שהרבה מאוד כסף מושקע בחלל הזה, שבו אנו מבלים חלק ניכר מזמננו.

 

גם אנו, כצרכנים, עברנו מספר שינויים בשנים האחרונות, והציפייה שלנו היום היא לקבל מוצר גמיש, מודולורי, המתאים לנו ולצרכים שלנו. במידה רבה, אנו מחפשים סוג של "נטפליקס" גם בביטוח שלנו – התאמה אישית ואפשרויות בחירה. בסופו של דבר, אם אנו שוכרים דירת קרקע לא משופצת בבית משותף ואין לנו תכשיטים יקרים, אין סיבה שנרכוש ביטוח דירה, זהה לזה של מבוטחים בעלי בתים פרטיים מפוארים.

 

בכלל ביטוח ופיננסים צועדים ברוח הזמן ומתאימים את ביטוח הדירה גם לדרישות הצרכנים וגם למציאות המשתנה.

 

כלל ראשון לבית בטוח – מה מציעה הפוליסה?

 

פוליסת "כלל ראשון לבית בטוח" מיועדת לבעלי דירה בבית משותף או בבית פרטי וכן לשוכרי דירות.

 

נזכיר כי ביטוח דירה מורכב ממספר חלקים – שעיקרם ביטוח תכולה (המכסה אובדן או נזק לתכולת הבית), ביטוח מבנה (המכסה אובדן או נזק לדירה עצמה) וביטוח אחריות כלפי צד שלישי. פוליסת "כלל ראשון לבית בטוח", מספקת את כל הביטוחים הללו. מדובר בפוליסה מודולרית, המציעה בהתאם לבחירת המבוטחים, כיסוי ביטוחי למבנה הדירה ו/או לתכולתה (וניתן אף לרכוש ביטוח כל הסיכונים לתכולה), וכן כיסוי לאחריותם של המבוטחים כלפי צד שלישי וחבות מעבידים.

 

במסגרת פוליסת ביטוח הדירה הזו, קיים גם ביטוח לרכוש השמור בכספת הבנק וביטוח נזקי טרור.

 

בהתאם לבחירת המבוטחים, הפוליסה מציעה כיסוי לאובדן או נזק, הנגרם למבנה או לתכולה כתוצאה מאש, ברק, רעם או עשן, שהנו תופעה יוצאת דופן, התפוצצות או התלקחות וגם מרוח אימתנית, לרבות גשם שירד באותה עת או שלג או ברד (למעט דליפת מי גשם מבעד לקירות או לתקרה או ספיגתם בהם). קיים כיסוי גם למקרים כמו גניבה, שוד או פריצה וגם למקרים של נזק מהתקהלות אסורה או התפרעות.

 

במידה והנזק נגרם מרעידת אדמה, שיטפון או הצפה ממקור מים חיצוני – קיים כיסוי. גם מקרים הנתפסים יכריגים מכוסים כאן – כגון: מגע, התנגשות של כלי רכב בדירה ופעולת זדון.

 

במסגרת האפשרות להוסיף כיסויים באופן מודולרי, ניתן לרכוש ביטוח "כל הסיכונים" לתכולה, דוגמת תכשיטים, שעונים ודברי ערך נוספים; אביזרים רפואיים; תשמישי קדושה או למחשב נייד/טאבלט.

 

כמו כן, ניתן להרחיב את ביטוח התכולה, כך שיכסה גם ביטוח תכולה עסקית.

 

בנוסף, מבוטחי כלל ביטוח ופיננסים, יכולים לרכוש כיסוי לתיקון נזקי מים ונוזלים אחרים הן למבנה והן לתכולה.

 

כאמור, מדובר בפוליסה מודולרית, המציעה למבוטחים בחירה בין מגוון כיסויים ומתאימה לשוכרים ולבעלי דירות ובתים, שהם בעלי צרכים שונים, היקפי רכוש שונים וכדומה.

 

האמור בעמוד זה אינו ממצה ואין ללמוד ממנו על תנאי הפוליסה המלאים לרבות הכיסויים ההחרגות, סכומי הביטוח וגבולות האחריות. למידע נוסף מומלץ לעיין בנוסח הפוליסה המלא, הוא הנוסח המחייב.

 

*האמור בעמוד זה, הינו בכפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית.

 

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter