האם ביטוח הדירה מכסה אתכם במקרה שאורח נפגע בביתכם?

 

תארו לעצמכם את התרחיש הבא... ארגנתם מסיבת יום הולדת נהדרת לבתכם בת השמונה, כל הילדים בכיתה הגיעו, הזמנתם מפעיל מעולה, הילדה הייתה מאושרת והייתה מסיבה בלתי נשכחת. אבל, בדיוק לפני שהילדים הלכו הביתה, אחד הילדים החליק ונחבל קשות.

 

לא מדובר בתרחיש בלתי סביר, ובשפה משפטית – מדובר בצד ג' שנפגע בבית שלכם. מסיבת יום ההולדת המהנה, הפכה ברגע למקרה ביטוחי. אם יש לכם ביטוח דירה, אתם יכולים להיות רגועים. אם לא... ייתכן שבאותו הרגע התחיל מסע של הוצאות.

צריך לזכור שכאשר מדברים על ביטוח דירה, אנו מדברים על פוליסה, שבה חשוב מאוד לקרוא את כל הסעיפים ולהבין מהם הכיסויים. יותר מכך, חשוב לזכור שביטוח דירה מורכב ממספר פרקים, ביניהם ביטוח המבנה, ביטוח התכולה וביטוח צד ג'.

 

ביטוח צד ג' לדירה – למה הוא חשוב?

לא כדאי להמעיט בחשיבותו של ביטוח צד ג'. למעשה, ביטוח זה מגן עליכם מפני הוצאות העלולות להיות מוטלות עליכם, אם נגרם נזק לאדם המבקר בדירה.

 

ככלל, לבעל הדירה יש אחריות לכל מה שמתרחש בדירה, וזה עשוי לכלול נזק שנגרם לגוף או לרכוש של אדם שהיה בדירה, או אפילו מחוץ לדירה שלכם. מקרים כאלו הם מקרים שכיחים - החל מאורח שמעד בדירתכם ועד עובר אורח שנפגע מחפץ שנפל מהמרפסת שלכם. אירועים מסוגים אלו, יכולים להגיע לכדי הוצאות רפואיות גבוהות – ואם אינכם מבוטחים בביטוח צד ג', יהיה לכם קשה לעמוד בהן.

כאמור, לא מדובר בכיסוי לפגיעה גופנית בלבד. גם אם הנזק נגרם לרכוש של צד שלישי – הביטוח מכסה אתכם. אם למשל, העציץ מהמרפסת שלכם נפל על רכב בחניה, זה בדיוק המקום בו תשמחו מאוד לדעת שאינכם צריכים להתחיל לממן את התיקון.

 

לדעת שאתם בידיים טובות

כאמור, חשוב להבין מה כולל הביטוח שלכם ולדעת שאתם נמצאים בידיים טובות. כך למשל, חברת כלל ביטוח ופיננסים מציעה את פוליסת ביטוח הדירה "כלל ראשון לבית בטוח". פוליסה זו מיועדת לבעלי דירה בבית משותף, לבעלי בית פרטי ולשוכרי דירות, והיא פוליסה מודולרית, בה ניתן להתאים את הכיסויים לצרכי המבוטח. כמובן, בהתאם לבחירת המבוטח, היא מספקת כיסוי גם למבנה, גם לתכולה וגם לאחריות כלפי צד ג' ולעובד משק הבית.

הכיסויים שניתן לרכוש בפוליסה הינם: ביטוח מבנה, ביטוח סכום נוסף לדירה בבית משותף, ביטוח תכולה, השלמה לביטוח כל הסיכונים של התכולה, ביטוח אחריות כלפי צד שלישי, ביטוח חבות מעבידים, ביטוח רכוש בכספת הבנק ונזקי טרור.

 

יש מגוון רחב של הרחבות שניתן לרכוש, ביניהן ביטוח צד שלישי, בגין שימוש בבריכת שחייה, הכוללת מערכת סינון ו/ או בגין פעילות עסקית המתקיימת בדירה ועוד.

 

*האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית. להרחבה, מומלץ לעיין בתנאי הפוליסה המלאים.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter