ביטוח חובה וביטוח מקיף לרכב עבור נהג חדש ונהג צעיר

 

תאונת דרכים הנה אירוע מצער שעלול לקרות לכל אחד – נהגים או הולכי רגל. בקרב הנהגים, קיימת אוכלוסייה שבה שיעור התאונות גבוה יותר, כאשר מדובר בנהגים צעירים וחדשים, שהניסיון שלהם הכביש מצומצם יותר. לכן, קיימת חשיבות בביטוח הרכב באופן כללי, ועל אחת כמה וכמה, כשמדובר בנהגים צעירים וחדשים. הנהגים הללו מועדים לתאונות ממספר סיבות, החל מחוסר הניסיון וכלה בעובדה שהם לעתים נוהגים במהירות גבוה וזהירה פחות, בשל גילם הצעיר או חוסר ניסיונם.

 

חשוב לזכור, כי נהג חדש צעיר ונהג חדש, הן שתי הגדרות שונות, ולא בכדי.

 

נהג מוגדר כנהג חדש, בשנתיים הראשונות לאחר קבלת רישיון הנהיגה. נהג חדש צעיר הוא נהג חדש, שטרם מלאו לו 24 שנים. בתום תקופת ההגדרה של הנהג כנהג חדש, יחודש רישיון הנהיגה לחמש שנים בלבד, שבמהלכן יהיה חייב הנהג לעבור קורס ריענון.​

 

כמובן, כל הנהגים – צעירים, חדשים או ותיקים, חייבים להיות מבוטחים בביטוח חובה. ביטוח חובה לרכב הוא כידוע ביטוח שלא נתון לבחירתנו, וכולנו חייבים לרכוש אותו אם יש לנו רכב. ביטוח חובה מכסה נזקי גוף, הנגרמים כתוצאה מתאונת דרכים שבה היה מעורב הרכב (בשונה מביטוח המקיף, לדוגמה, אשר מכסה נזקי רכוש ולא נזקי גוף).

 

ביטוח החובה מגדיר מי רשאי לנהוג ברכב, ועשוי לכלול גם נהגים ותיקים וגם נהגים חדשים.

 

ביטוח החובה מכסה את הנהג החדש, את הנוסעים ברכב ואף את הולכי הרגל, במידה וכתוצאה מתאונת הדרכים שבה היה מעורב הרכב,  נגרמו להם נזקי גוף.

 

עם זאת, חשוב להזכיר, כי ביטוח חובה הוא ביטוח שאינו נותן מענה לכל התרחישים. המדינה מחייבת את הנהגים להיות מבוטחים בביטוח חובה, כדי שהם או בני משפחותיהם לא ייקלעו לתסבוכת כלכלית במקרה של נזקי גוף – אך אם אתם מעוניינים להיות מכוסים גם בגין נזקי רכוש, במיוחד ומדובר בנהגים חדשים, שהנם, מטבע הדברים, פחות מנוסים ויותר מועדים לתאונות, ביטוח חובה אינו מספיק ומומלץ לרכוש גם ביטוח מקיף.

 

ביטוח מקיף ייתן מענה לנזקי רכוש – כולל נזקי רכוש שנגרמו לצד שלישי. הנזקים הללו כרוכים בהוצאות כספיות גבוהות מאוד. לכן, כאשר מדובר בנהג החדש, חשוב להיות מכוסים גם בהיבטים הללו.

 

באופן עקרוני, הוספת נהג חדש לביטוח הרכב מייקרת את הביטוח, בשל הסיכון שנגרם לחברת הביטוח. עם זאת, היתרון ברכישת ביטוח מקיף בכלל ביטוח ופיננסים, הוא שניתן לרכוש במסגרתו ביטוח רכב לנהג זמני, כולל לנהג צעיר. במדינה כמו ישראל, שבה רבים מהנהגים החדשים, הם חיילים הזקוקים לרכב רק פעם-פעמיים בשבועיים – ביטוח מסוג זה, מאפשר להורים לשלם הרבה פחות. הביטוח הזמני ניתן לרכישה ללא הגבלה, לתקופה של מינימום שלושה ימים ועד שבוע בכל פעם, בעלות אטרקטיבית של 29 ₪ ליום (גם במקרה בו קיים ניצול חלקי של היום).

 

 

 

 

*האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית.

 

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter