החלטתם לרכוש ביטוח צד ג' לרכב? כך תוזילו את ההוצאה

 

כשמדובר בביטוח רכב, רבים מהנהגים מעוניינים לחסוך בהוצאה הכספית, אך עדיין לקבל כיסוי רחב יותר מזה שמעניק ביטוח החובה. כזכור, ביטוח חובה מספק כיסוי במקרה שנגרמו נזקי גוף לנהג או לאנשים אחרים עקב תאונת דרכים שבה היה מעורב הרכב, אך מה באשר לנזקי רכוש? את זה מספק הביטוח המקיף.

 

ביטוח מקיף מספק כיסוי הכולל גם נזקי רכוש, כיסוי במקרה של גניבה וגם ביטוח צד ג'. עם זאת, ישנם אנשים שלא מעוניינים בכל המעטפת הזאת מסיבות תקציביות, ביניהם למשל אנשים שהרכב שלהם ישן וההוצאה שלהם עבור הביטוח גבוהה, ביחס לשווי הרכב שברשותם. יש גם לא מעט אנשים שמחזיקים בבעלותם שני רכבים, כאשר הרכב השני הוא רכב משני שכמעט ואינו בשימוש – והם מעדיפים להוציא עליו כמה שפחות ולבטח אותו רק בביטוח החובה.

 

מצד שני, לעתים אותם אנשים מעוניינים להיות מכוסים במקרה של נזק לרכוש הזולת, החל מנזק שנגרם לרכב של אדם אחר ועד נזק לרכוש ציבורי כמו פגיעה בעמודי חשמל ועוד.

 

הפתרון הוא ביטוח צד ג', אשר מאפשר למבוטח להיות קצת יותר רגוע לגבי ההוצאות שעלולות לנחות עליו במקרה שהרכב שלו גורם נזק לרכוש של צד שלישי. אמנם, הנזק שייגרם לרכב שלו עצמו לא יהיה כלול בכיסוי, אך ההוצאה על תיקון הנזק שייגרם לרכב של צד שלישי תיחסך ממנו.

 

לא כולם מודעים לכך, אבל בתוך עולם הביטוחים, יש דרכים להפחית את ההוצאה – ובכלל זה את ההוצאה על ביטוח צד ג'.

 

כך תוזילו את מחיר ביטוח צד ג' לרכב שלכם

אחת הדרכים היא לנהוג בזהירות...עד כמה שזה נשמע כמו טיפ מתבקש ומובן מאליו, הרי שלנהיגה זהירה יש השלכות, לא רק בהיבט של בטיחות ושמירה על חיי אדם, אלא גם בהיבט הכלכלי. לחברת הביטוח משתלם יותר לבטח נהג זהיר, והנהג מצדו מתוגמל בהתאם.

 

כך למשל, חברת כלל ביטוח ופיננסים מציעה ביטוח צד שלישי במסלול הירוק. מסלול זה מציע מחירים אטרקטיביים וכיסויים רחבים. הוא מיועד לרכב פרטי ומסחרי (עד 3.5 טון) ולכל המבוטחים, גם לנהגים צעירים וחדשים – בתנאי שהם נהגים זהירים והייתה להם, לכל היותר, תביעה אחת בשלוש השנים האחרונות.

 

עבור נהגים שנוסעים מעט, המסלול הזה משתלם במיוחד, משום שניתן להצטרף במקביל אליו גם לתוכנית "כלל מטראז'' וליהנות מהנחה נוספת. הרעיון ב"כלל מטראז''" הוא להעניק הנחה לנהגים שנוסעים מעט. ההנחה מגיעה עד ל-10%, בהתאם לקילומטראז' השנתי.

 

מעבר לכל ההנחות הללו, למבוטח שמצטרף למסלול יש אפשרות לקבל הנחה נוספת, במידה וירכוש גם ביטוח חובה בכלל ביטוח ופיננסים.

 

לא רק המחיר – בדקו את הכיסוי

כמובן, מעבר למחיר, חשוב לדעת מה כוללת הפוליסה ולוודא שאתם מקבלים את הכיסויים החשובים לכם. בטרם הרכישה, חשוב לברר כמה נקודות ולהכיר כמה מושגים שככל הנראה תפגשו במידה שתצטרכו להפעיל את הביטוח, כמו גובה ההשתתפות העצמית במקרה של תאונה, גבול האחריות ועוד.

 

כך למשל, בעלי ביטוח בכלל ביטוח ופיננסים נהנים מגבול אחריות כלפי צד ג' עד לסך של מיליון שקל.

כמובן, אפשר ובדרך כלל גם רצוי להוסיף כיסויים, כמו כתב שירות לכיסוי שבר שמשות. תוספת התשלום עשויה להיות לא משמעותית, יחסית לנזק בלתי צפוי שייגרם לשמשות כלי הרכב במקרה של תאונה.

 

* האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית. להרחבה מומלץ לעיין בתנאי הפוליסה המלאים.

 

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter