ביטוח צד ג': 5 שאלות ותשובות שיעשו לכם סדר

 

ביטוח חובה כשמו כן הוא – חובה, והוא כולל כיסוי לנזקי גוף בלבד. לעומתו, ביטוח מקיף הוא ביטוח המעניק כיסוי בגין נזקי רכוש של רכב המבוטח וגם וכיסוי לנזקים שגרם הרכב המבוטח לרכוש הזולת כתוצאה מהשימוש בו. ומהו ביטוח צד ג'? יש לא מעט אנשים שלא בטוחים מה בעצם ההבדל בין הביטוחים, על מה הם יכולים לוותר ומה המשמעות של כל אחד מהמונחים הללו ברגע האמת. לפניכם 5 שאלות ותשובות שיעשו לכם סדר לגבי ביטוח צד ג':

1. האם ביטוח צד ג' כלול בביטוח חובה?

לא, ביטוח חובה מכסה אך ורק נזקי גוף שעלולים להיגרם בעת תאונה לנהג, לנוסעי הרכב האחרים או למי שנמצא מחוץ לרכב. כאן המקום להזכיר שביטוח חובה הוא ביטוח שכל בעל רכב חייב לרכוש על פי חוק, כך שבניגוד לביטוח מקיף או צד ג', אין פה מקום לשיקול דעת אם לרכוש או לא, מדובר בהוצאה הכרחית.

2. האם ביטוח צד ג' כלול בביטוח המקיף?

בהחלט. ביטוח מקיף כולל ביטוח צד ג' וכיסויים נוספים בגין נזקי רכוש של רכב המבוטח. אולם, עבור מי שלא מעוניין בהוצאה הכרוכה בביטוח מקיף, יש אפשרות לשלם רק עבור החלק שמכונה "ביטוח צד ג'". 

3. אז מה בעצם מכסה ביטוח צד ג'?

ביטוח צד ג' מכסה את חבות המבוטח בגין נזק שייגרם על ידי הרכב המבוטח לרכוש של צד שלישי. לכן, אמנם ההגדרה היא "ביטוח צד ג' או "ביטוח צד שלישי", אבל אין להתבלבל הכוונה ב"צד ג'" הוא לצד הנפגע.


לדוגמא, במקרה של תאונה בין שני רכבים, כאשר רכב אחד פוגע ברכב האחר וגורם לו נזק, בעליו של הרכב הפוגע ישלם לבעלי הרכב שנפגע את עלות נזקו.

4. האם יש כיסוי גם לרכוש אחר?

בהחלט. ביטוח צד ג' מספק למבוטח כיסוי גם במקרה שהרכב שלו גרם לנזק לרכוש אחר, לרבות גדר של בניין, תמרור, עמוד תאורה, שלט חוצות וכו'.

5. אז למי כדאי לעשות ביטוח ג'?

כאמור, ביטוח מקיף יספק את הביטוח המקיף ביותר. בביטוח המקיף הפוליסה מעניקה כיסוי במקרה של אבדן או נזק שנגרמו לרכב המבוטח, בין היתר בשל תאונה, נזקי אש, ברק או התפוצצות, גניבה ועוד. ביטוח מקיף כולל בתוכו גם את ביטוח צד ג', המכסה נזקים שנגרמו לצד שלישי. אולם, ביטוח מקיף יקר יותר. מי שיש לו רכב ששוויו נמוך עשוי להעדיף שלא לרכוש ביטוח מקיף, בין היתר משום שההוצאה לאורך השנים עלולה לעלות על מחיר הרכב עצמו. לעומת זאת, מי שיש לו רכב יקר יעדיף בדרך כלל לרכוש ביטוח מקיף, נוכח הסיכון הגדול בגין שווי הרכב עצמו.

 

מה שבטוח, מומלץ שלא לוותר על ביטוח צד ג'. כל תאונה עלולה להסתיים בנזק גדול מאוד לרכושו של צד שלישי. תארו לעצמכם ש פגעתם ברכב יקר מאוד, תיקונו של רכב כזה יעלה הרבה יותר מדמי הביטוח שתידרשו לשלם על הפוליסה.

 

לעיתים, ניתן להוזיל את עלות הביטוח של צד ג'. אם אתם נהגים זהירים, עם מקסימום תביעה אחת בשלוש השנים האחרונות, תוכלו לרכוש את ביטוח צד ג' במסלול הירוק של כלל ביטוח ופיננסים. ביטוח זה מיועד גם עבור נהגים צעירים וחדשים ואין לו מגבלת גיל. גבול האחריות כלפי צד ג' בביטוח מגיע עד לסך של מיליון ₪. במידה שתרכשו בנוסף לביטוח זה גם ביטוח חובה, זה עשוי להקנות לכם הנחה בביטוח צד ג' בכלל ביטוח ופיננסים.

 

*האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter