חשיבותו של ביטוח צד ג' לרכב

 

אין ספק כי עבור רבים מאיתנו, הרכב שלנו הוא הרגליים שלנו- אנו תלויים בו וזקוקים לו כדי להגיע לעבודה, לנסוע לרופא, לבקר את בני המשפחה, לקחת את הילדים לחוגים ועוד.

 

רכב הוא מקור קבוע להוצאות, אך מאחר שקשה להסתמך על תחבורה ציבורית כדי לנהל חיי יומיום תקינים ואינטנסיביים, ישראלים רבים בוחרים לרכוש רכב פרטי שבאמצעותו יוכלו להגיע מנקודה לנקודה בכל עת - בימי חול ובסופי שבוע.

 

מרגע שאנו רוכשים רכב, אין לנו ברירה אלא לשלם עבור ביטוח חובה. ביטוח חובה הוא רשת הביטחון הכלכלית שלנו במקרה שהרכב שלנו יהיה מעורב בתאונה, וייגרמו לנו, חלילה, נזקי גוף. ביטוח החובה מכסה גם נזקי גוף לנוסעים ברכב ואף להולכי רגל או עוברי אורח. המדינה אינה משאירה לנו מקום להתלבט ולהחליט בעצמנו אם להיות מבוטחים בביטוח החובה, שכן היא רוצה למנוע מצב שבו אנשים לא יוכלו לקבל טיפול רפואי, רק משום שאין באפשרותם לשלם עליו.

 

מעבר לנזקי גוף, העלולים להיגרם בעת תאונת דרכים, קיימות סיטואציות שונות, אשר עלולות לעלות לנו הרבה מאוד כסף - הרכב עלול להיגנב, להיפגע משריפה או שיטפון ולגרום נזקים קשים בתאונת דרכים לרכב אחר או לרכוש. כדי להיות מכוסים במצבים אלו, קיימת אפשרות לרכוש גם ביטוח מקיף. ביטוח מקיף יעניק כיסוי ביטוחי, הן בגין נזקים לרכב שלנו והן בגין נזקים שהרכב שלנו גרם לצד שלישי. ביטוח מקיף מייקר כמובן את ההוצאה שלנו על הביטוח. אין ספק שביטוח מקיף הוא הפתרון המקיף ביותר מבחינה ביטוחית עבור הרכב שלנו – אבל לא כולם יכולים או מעוניינים לממן אותו.

 

3 סיבות לא לוותר על ביטוח צד ג' לרכב

 

לפני שאתם מוותרים לגמרי על ביטוח מקיף, כדאי לזכור שיש פתרון ביניים: ביטוח צד ג'. הוא אמנם כרוך בתשלום, אבל לא כדאי לוותר עליו. למה? להלן 3 סיבות למה לא לוותר על ביטוח צד ג':

 

ראשית, גם אם הרכב שברשותכם ישן ואתם מעדיפים לא לבטח אותו מפני גניבה, עדיין כדאי שתהיו מכוסים כלכלית מפני פגיעה ברכבים אחרים. אמנם, ייתכן שההוצאה על ביטוח מקיף לאורך מספר שנים, תעלה על שווי הרכב, אך קיים תרחיש, שאינו מופרך, בו אותו רכב ישן, שייתכן ששוויו נמוך, יהיה מעורב בתאונה עם מכונית מפוארת, שחלקי החילוף שלה שווים אלפי שקלים? האם תוכלו לספוג הוצאה כזאת? ביטוח צד ג' יעניק לכם מענה כלכלי במקרה כזה.

 

שנית, מה עם השקט הנפשי שלכם? ישנם דברים שקשה לאמוד אותם בכסף -שקט נפשי הוא אחד מהם. כאשר אדם נוהג ברכב בידיעה שכל טעות קטנה עלולה לעלות לו הון תועפות, הוא,  מן הסתם, מתוח ולחוץ – ובצדק. לכן, ייתכן מאוד שהמחיר שתשלמו עבור השקט הנפשי שלכם, באמצעות רכישת ביטוח צד ג', הוא מחיר ששווה לכם לשלם.

 

שלישית, רכישת ביטוח צד ג' יכולה להעניק לכם הנחה ברכישת ביטוח חובה – וכך תוכלו ליהנות כמעט מכל העולמות. כך למשל, נהגים זהירים שלא תבעו את הביטוח יותר מפעם אחת, לאורך שלוש השנים האחרונות, יכולים להצטרף לביטוח צד שלישי במסלול הירוק של חברת כלל ביטוח ופיננסים, ליהנות ממחירים אטרקטיביים ואף לקבל הנחה נוספת בביטוח החובה.

 

בשורה התחתונה, יש מספיק סיבות טובות לא לוותר על ביטוח צד שלישי, ומי שרוצה להרגיש יותר בטוח כשהוא עולה על הכביש, כדאי שייקח אותן בחשבון.

 

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה. להרחבה, מומלץ לעיין בתנאי הפוליסה המלאים.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter