ביטוח צד ג' לרכב - למה באמת צריך את זה?

ביטוח צד ג' לרכב - למה באמת צריך את זה?

ביטוח צד ג' הוא אחד משלושת הביטוחים הנוגעים לביטוח רכב, ובדרך כלל הוא זוכה לפחות תשומת לב מבין שלושתם. בניגוד למה שמקובל לחשוב, עולם ביטוח הרכב הוא עולם יחסית גמיש, וללקוח יש אפשרות לבחור את היקף הכיסוי בהתאם לצרכיו ובהתאם ליכולתו. זאת, כמובן, לאחר שרכש ביטוח חובה.

 

מה זה ביטוח צד ג'?

 

מה ההבדלים בין ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג'? שמותיהם של הביטוחים כמעט מדברים בעד עצמם:

 

ביטוח חובה: ביטוח חובה מכסה נזק גוף שנגרם לנהג, לנוסעים ולהולכי רגל, אשר נפגעו בתאונת דרכים כתוצאה משימוש ברכב. על פי דין, כל נהג חייב להיות מכוסה בביטוח חובה.

 

ביטוח צד ג': כפי שאפשר להבין, ביטוח חובה לא מכסה את הנזק שנגרם לרכוש כתוצאה מתאונה, ומן הסתם בתאונות עלול להיגרם נזק רב לרכב ולרכוש של המעורבים בהן. לשם כך קיים ביטוח צד ג'. ביטוח צד ג' מכסה נזקים לרכב ולרכוש הזולת (צד שלישי), כתוצאה משימוש ברכב. הרכוש הזה הוא לא רק הרכב של הזולת, אלא גם כל רכוש אחר שעלול להינזק, כמו למשל גדר של בניין או עמוד חשמל. יודגש, כי רכבו של המבוטח אינו זוכה לכיסוי במקרה זה.

 

ביטוח מקיף: ביטוח זה מעניק כיסוי כולל להוצאות שנגרמות לרכב המבוטח, החל מתאונה ועד גניבה או נזקי טבע דוגמת שיטפון, שלג וברד, ועד להוצאות הכרוכות בנזק לצד שלישי. ביטוח מקיף כולל בתוכו ביטוח צד ג', ואין צורך לרכוש ביטוח צד ג' בנוסף.

 

למי כדאי לרכוש ביטוח צד ג'?

 

אם אתם קצרים בכסף, ייתכן שאתם שוקלים לבטח את הרכב שלכם בביטוח חובה בלבד. לכאורה, אפשר להבין אתכם. ביטוח חובה כשמו כן הוא, אין לכם ברירה ואתם חייבים לרכוש אותו. ביטוחים אחרים, כמו ביטוח צד ג' או ביטוח מקיף, הם ביטוחים שלפעמים מפתה לוותר עליהם כדי לחסוך כסף. אלא, שכאן נשאלת השאלה עד כמה אתם מכירים את הנושא ומבינים את המשמעות.

 

גם במקרה בו ביטוח החובה הוא הוצאה (הכרחית )שמכבידה עליכם ואין לכם יכולת כלכלית להוסיף על כך גם ביטוח מקיף, לא כדאי לוותר על ביטוח צד ג'.

 

עבור מי שרוצה להימנע ממצב של הוצאה כבדה, ביטוח זה יכול להוות קרש הצלה במקרה של תאונה. הפגיעה בצד שלישי יכולה אמנם להסתכם בשריטה קלה או בנזק שאת עלות תיקונו אתם יכולים לספוג, אבל תארו לעצמכם מצב הפוך. תארו לעצמכם שהצד הנפגע דורש מכם פיצוי של עשרות אלפי שקלים ואין לכם יכולת לממן זאת. זה בדיוק מצב שבא למנוע ביטוח צד ג' – תמורת תשלום חודשי לא גדול, תהיו מכוסים במקרה כזה.

 

ביטוח צד ג' הוא פתרון ביטוחי אם יש לכם למשל רכב ישן, שאינכם רוצים לבטח בביטוח מקיף. מן הסתם, הוא פתרון מצוין במקרים ששווי הרכב לא מצדיק ביטוח מקיף. הוא מייצר עבורכם שקט נפשי ומאפשר לשלם רק על הנזק שעלול להיגרם לצד שלישי, שהוא כידוע נזק שעלול לעלות לכם ביוקר.

 

בסופו של דבר, אם המטרה שלכם היא לחסוך בהוצאות, הרי לא תרצו שהחיסכון החודשי הצנוע יהפוך להוצאה כבדה.

 

למה לשים לב בביטוח צד ג'?

 

גבול אחריות: כאשר אתם בוחרים לרכוש ביטוח צד ג', שימו לב לגבול האחריות. גבול האחריות המצוין בפוליסת ביטוח רכב צד ג' מהווה את הסכום המירבי שחברת הביטוח תשלם במקרה של נזק לרכוש צד שלישי, שנגרם כתוצאה משימוש ברכב המבוטח.

 

הגנה משפטית: במידה שקיימת מחלוקת בנוגע לגורם האחראי לתאונה ייתכן ותתבעו בבית משפט. במקרה כזה תרצו לקבל כיסוי גם על ההוצאות המשפטיות. 

 

תוספות אופציונליות: בדקו אם אתם רוצים או צריכים תוספות כמו שירותי דרך וגרירה, כיסוי מורחב לשבר שמשות ועוד.

 

אגב, בחברת כלל ביטוח ופיננסים מציעים גרסה משתלמת במיוחד של ביטוח צד ג' במסלול הירוק, המיועד לנהגים מעל גיל 24. גבול האחריות כלפי צד ג' הוא עד לסכום של מיליון ₪.

 

למידע נוסף אודות ביטוח צד ג' שלנו והצטרפות, היכנסו לעמוד ביטוח צד ג'

 

*האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter