החשיבות בביטוח חובה והתאמתו לנתוני הנהגים ברכב

 

ביטוח חובה לרכב כשמו כן הוא – חובה. הוא מעניק כיסוי לנזקי גוף, כתוצאה מתאונת דרכים שבה היה מעורב הרכב, העלולים להיגרם לנוסעי הרכב, נהגי הרכב והולכי רגל. עפ"י החוק במדינת ישראל (ובמדינות מתקדמות רבות בעולם), אנו לא יכולים לבחור האם לבטח את הרכב שלנו בביטוח חובה, אלא אנו חייבים לעשות זאת. הסיבה היא שהמדינה לא רוצה שבמקרה של תאונת דרכים, שבה נגרמו נזקי גוף, כאמור לעיל, לא יהיו לנו או לבני משפחתנו אמצעים כלכליים להתמודד עם המצב. באמצעות הטלת החובה לרכוש את ביטוח זה, המדינה מבטיחה שיהיה מקור כספי לכיסוי הוצאות למי שנפגע בתאונת דרכים, כאשר הכיסוי אינו תלוי במידת האשמה או האחריות לתאונה.

 

ביטוח חובה לרכב, מספק כיסוי לנהגים הנוהגים ברכב, למעט מקרים חריגים. לדוגמה: נהגים הנוהגים ברכב גנוב. הכיסוי, חשוב לחזור ולהדגיש, הוא על נזקי גוף בלבד (בניגוד למשל לביטוח מקיף, המכסה נזקי רכוש).

 

לאור העובדה שמדובר בחובה חוקית (למותר לציין שאסור לנהוג ללא ביטוח חובה וללא רישיון), מי שפועל כך מפר את החוק. לכן, ההמלצה היא לרכוש ביטוח חובה מיד עם העברת הבעלות על הרכב.

 

פוליסת ביטוח חובה לרכב – האם ניתן לרכוש בהתאם לנתוני הנהגים ברכב?

 

מאחר והנהגים שונים זה מזה, מחזיקים בסוגי רכבים שונים ואף אינם נוהגים באותה מידת זהירות, הביטוח המותאם עבורם יהיה שונה.

למעשה, מחירו של ביטוח החובה נקבע על סמך מס' מרכיבים – חלקם מתייחסים לנהג עצמו ואחרים לרכב המבוטח. ההיבטים הנוגעים ברכב הם לדוגמה: נפח המנוע, הימצאות מערכות למניעת תאונות דרכים ברכב וכן קיומן של כריות אויר ברכב.

 

ההיבטים הנוגעים לנהג, הם לדוגמא: גיל, ותק הנהיגה והאם היו תביעות בביטוח חובה לרכב, בשלוש השנים האחרונות.

כך שמצד אחד, פוליסת ביטוח חובה היא מוצר ביטוחי זהה – אבל התמחור שונה, בהתאם למאפייני הנהגים והרכבים. אם אתם רוצים להשפיע על מחיר הביטוח שלכם, עליכם לשקול איזה סוג רכב לקנות, אלו אבזרי בטיחות יכללו בו וכדומה. כמובן שרצוי גם לנהוג בזהירות...

כמו כן, יש לוודא מידי שנה, שהפוליסה מעודכנת ומותאמת לפרטיכם האישיים – ובמידת הצורך לבצע את העדכונים כך שהיא אכן תהיה מותאמת לכם.

 

 

 

*האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter