ביטוח מקיף לרכב - איך לחסוך ולהישאר מכוסים?

 

 

ביטוח מקיף לרכב - איך לחסוך ולהישאר מכוסים?

 

ביטוח מקיף לרכב הוא אמנם בחירה ולא חובה, אבל רוב בעלי הרכבים מעדיפים לשלם את הסכום הדרוש כדי להיות מכוסים מפני גניבה או נזק, ולא לאבד את כל הכסף אם מקרה כזה קורה.

 

ביטוח מקיף, כזכור, מספק למבוטח כיסוי בכמה וכמה מקרים, ביניהם גניבה או נזק שנגרם לרכב כתוצאה מהתנגשות מקרית, התהפכות ותאונה מכל סוג שהוא או מאירוע טבע דוגמת שלג, שיטפון, סערה וברד. בנוסף, הוא מכסה את המבוטח במקרה שנגרם נזק לרכוש של צד שלישי כתוצאה מהשימוש ברכב.

 

רכישת רכב בישראל היא עסק יקר וגם חלקי החילוף יקרים. מי שלא מבטח את המכונית שלו בביטוח מקיף, לוקח סיכון שכל הכסף שהשקיע ברכב יירד לטמיון במקרה של גניבה, או שייאלץ לספוג עלויות תיקון גבוהות מאוד במקרה של תאונה.


הביטוח המקיף נותן כיסוי הן לרכב של המבוטח והן לרכוש של צד שלישי, והדבר כמובן כרוך בעלות כספית. העלות הזאת בלתי נמנעת אם אתם רוצים לישון בשקט ללא חשש שהרכב ייגנב או יינזק מבלי שתקבלו על כך פיצוי.

 

אולם, לא כולם מודעים לכך שאפשר לחסוך גם בהוצאה על הביטוח המקיף.

 


אז איך לחסוך בביטוח המקיף – אבל להישאר מכוסים?


סעו בזהירות

משתלם להיות נהג זהיר, ולא רק מבחינה בטיחותית. נהג זהיר שלא היה מעורב בתאונות משלם פחות מאשר נהג שהיה מעורב בתאונות ותבע את חברת הביטוח. כמובן שאירוע של גניבה עלול להתרחש גם לנהג הזהיר ביותר, ולכן חשוב להיות מכוסים בביטוח מקיף.

ביטוח רכב עם כלל BEHAVE , מעניק לנהגים טובים הנחה נוספת בכל חודש מחדש, בהתאם לאיכות הנהיגה וכמות הנסועה.

נוסעים מעט? גם זה שווה הנחה

מן הסתם, ככל שאתם נוסעים יותר, הסיכון שייגרם נזק לרכב גדל. לכן, אם אתם נוסעים מעט, ייתכן שחברת הביטוח תיתן לכם הנחה או תשווק לכם מסלול מוזל המותאם להרגלי הנסיעה שלכם. כך למשל, בכלל ביטוח ופיננסים מציעים את "כלל מטראז'". המסלול הזה מקנה לכם עד 10% הנחה – בהתאם למספר הקילומטרים שאתם נוסעים. אם אתם נוסעים עד 12,000 ק"מ בשנה, תקבלו עד 5% הנחה; אם אתם נוסעים עד 7,200 ק"מ בשנה, תקבלו עד 7.5% הנחה, ואם אתם נוסעים ממש מעט (עד 4,800 ק"מ בשנה) – תקבלו עד 10% הנחה.

 

השתתפות עצמית

בדקו אם תוכלו לקבל הנחה במקרה שתסכימו להגדיל את סכום ההשתתפות העצמית.

 

התקנת מערכות מתקדמות ברכב

ייתכן שחברת הביטוח תעניק הנחה במידה שתתקינו מערכות שונות ברכב, החל מאיתוראן ועד מובילאיי. התקנת מערכות אלה כרוכה אמנם בהוצאה מצדכם, אבל יש בהן רווח כפול – הן ערך בטיחותי והן ערך של חיסכון בהוצאה על הביטוח.


האם הכיסויים הנלווים הכרחיים?

בדקו אם אתם מעוניינים בכיסויים הנלווים לביטוח המקיף, דוגמת כיסוי לשבר שמשות. אם אתם רוצים לחסוך בהוצאה על הביטוח המקיף, ייתכן שתעדיפו לוותר על חלקם.

בשורה התחתונה, אפשר לחסוך על ביטוח מקיף מבלי לוותר על הביטוח החשוב הזה. הביטוח מתחדש בכל שנה, וזו הזדמנות לבדוק על מה בדיוק אתם משלמים, האם אתם ממצים את הזכאות שלכם להנחות והאם אתם משלמים על כיסויים שאינכם מעוניינים בהם.

 

  

*האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter