רוצים להוזיל את ביטוח הרכב שלכם? זה לא מסובך

 

בעבר, וזה אפילו לא היה כל כך מזמן, היה מגוון מצומצם יחסית של ביטוחי רכב. היום המצב שונה, ויש כמה וכמה דרכים להוזיל את פוליסת ביטוח הרכב. בעידן שבו הרבה מאוד מוצרים ושירותים מותאמים אישית, או לפחות מאפשרים בחירה בין כמה אפשרויות, גם ביטוח רכב הוא מוצר הרבה יותר גמיש מבעבר, ויש לצרכן יכולת להשפיע על המחיר ולשלם פחות.

להלן מספר דרכים לשלם פחות על ביטוח הרכב.

1. נוסעים מעט – משלמים פחות

זה לא סוד שמחיר הביטוח נגזר מפוטנציאל הסיכון, ומן הסתם, ככל שאתם נוסעים פחות, אתם מסתכנים פחות. אז אם אתם נוסעים מעט – למה שלא תשלמו מעט? בחברת כלל ביטוח ופיננסים קיימת הנחה משמעותית בביטוח המקיף לנהגים שנוסעים מעט - הנחה זו גדלה ככל שמספר הקילומטרים השנתי קטן. מדובר במסלול בשם כלל מטראז', שבו מי שנוסע עד 12,000 ק"מ בשנה מקבל הנחה של עד 5%. בעידן שבו הרבה מאוד אנשים עובדים מהבית – הנחה זו רלוונטית ליותר ויותר אנשים. למעשה, הנחה זו כה משמעותית, עד כי יש לא מעט מבוטחים, המשנים את הרגלי הנסיעה שלהם, נוסעים בקארפול ומשתמשים בתחבורה ציבורית – וכך, מצמצמים את ההוצאה על ביטוח הרכב.

 

מסלול זה עשוי להיות מוצלח גם במשפחות שהרכב המבוטח הוא רכב שני, המשמש לנסיעות עירוניות קצרות בלבד, לגמלאים ועוד.

2. נבחרת המוסכים

אין ספק שלא הייתם מתנגדים להוזיל באופן מיידי את ביטוח הרכב המקיף ב-7.5%. ללקוחות של כלל ביטוח ופיננסים, יש דרך לעשות זאת, באמצעות מסלול "נבחרת המוסכים". במסלול זה, המבוטח מתחייב שבמקרה של תאונה, הוא יתקן את הרכב באחד ממוסכי ההסדר של כלל ביטוח ופיננסים, לפי בחירתו, וכך יהנה מהנחה בפרמיה השנתית.

3. נוסעים זהיר

אתם בוודאי יודעים שכדאי לנהוג בזהירות – בראש ובראשונה, כדי לשמור על עצמכם, על אחרים, על הרכב ועל הסביבה, אך זו לא הסיבה היחידה - ביטוח רכב על כלל BEHAVE, מעניק לנהגים טובים הנחה נוספת בכל חודש מחדש, בהתאם לאיכות הנהיגה וכמות הנסועה.

4. פלאי הטכנולוגיה

בביטוח רכב יש גם השתתפות עצמית. אלא שגם כאן יש דרך לחסוך... בכלל ביטוח ופיננסים, מציעים לבטל את ההשתתפות העצמית, למי שיבחר להתקין מצלמת דרך ברכב - מדובר במסלול כלל VAR שבמסגרתו יש להתקין מצלמת דרך ולהתקין יישומון ייעודי –המאפשר תיעוד של הנסיעה. במקרה של תאונה, בה הנזק גבוה מהשתתפות העצמית הנקובה בפוליסה, המבוטח לא ישלם השתתפות עצמית בלי קשר לאשמה, בכפוף לכך שהרכב יתוקן במוסך הסדר, התאונה דווחה באמצעות האפליקציה ומצלמת הרכב פעלה באופן תקין.

5. ביטוח לנהג זמני

ידוע, כי מחירי הביטוח לנהג צעיר או לנהג חדש הם גבוהים. הסיבה לכך היא פוטנציאל הסיכון. נתונים מגלים שנהגים אלה, מעורבים יותר בתאונות. במדינה כמו ישראל, שבה חלק גדול מהנהגים הצעירים ומהנהגים החדשים הם חיילים – אין סיבה לשלם על ביטוח רכב כל השנה. אם אתם מעוניינים להוזיל את ההוצאה ועדיין לבטח את הנהגים הצעירים/ החדשים, תוכלו להוסיף אותם לביטוח באופן נקודתי ולשלם רק עבור הימים הרלוונטיים. מדובר בביטוח לנהג זמני בכלל ביטוח ופיננסים, המאפשר להוסיף כיסוי לנהג זמני בביטוח המקיף החל משלושה ימים, המיועד לנהגים שלא נוסעים ברכב באופן קבוע ומעוניינים להוסיף כיסוי לזמן קצר במחיר משתלם.

 

בשורה התחתונה, יש לא מעט דרכים להוזיל את ביטוח הרכב, אשר חלקן תלויות לחלוטין בתרבות הנהיגה שלכם. כדאי לבחון את כל הדרכים, כדי לחסוך בעלויות הביטוח.


האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית. להרחבה, מומלץ לעיין בתנאי הפוליסה המלאים.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter