ביטוח רכב לנהג חדש – שאלות ותשובות

 

כל נהג שעולה על הכביש מוגדר בתחילת דרכו כנהג חדש. לעתים הוא מוגדר גם כנהג צעיר. יש לכך כל מיני משמעויות, ולא תמיד ברור מה ההבדל בין נהג צעיר לנהג חדש ובין שני אלה לנהג ותיק. אז הנה כמה תשובות לשאלות נפוצות:

 

באיזה גיל מותר להוציא רישיון נהיגה לרכב פרטי?

ניתן להתחיל ללמוד נהיגה החל מגיל 16 וחצי, וניתן לגשת למבחן מעשי (טסט) החל מגיל 16 ותשעה חודשים.

 

מה ההבדל בין נהג חדש לבין נהג צעיר?

"נהג חדש" הינו נהג שטרם חלפו שנתיים מיום קבלת הרישיון שלו, ללא קשר לגילו.

"נהג צעיר" הינו נהג שטרם מלאו לו 24 שנים.

נהג שהוא גם "נהג חדש" וגם "נהג צעיר" יוגדר כ"נהג חדש צעיר". מדובר במצב בו הנהג הינו בעל וותק נהיגה של פחות משנתיים, וכן טרם מלאו לו 24 שנים.

 

כמה זמן צריך נהג חדש לנסוע עם שלט "נהג חדש"?

כל זמן שהנהג מוגדר "נהג חדש", עליו לנסוע עם שלט "נהג חדש". ככלל, משך הזמן הוא שנתיים.

 

האם נהג חדש חייב לרכוש ביטוח רכב?

נהג חדש, כמו כל נהג, חייב לרכוש ביטוח רכב חובה. ביטוח רכב חובה מקנה כיסוי במקרה שנגרם נזק גופני בעת תאונה, אך אינו מקנה כיסוי לנזקי רכוש. לכן, לנהג חדש (כמו לכל נהג) מומלץ לקנות גם ביטוח רכב מקיף. ביטוח רכב מקיף ייתן מענה, גם במקרה של נזק לרכוש המבוטח וצד ג' (והרי תאונה לעתים קרובות מסתיימת בנזק לרכב המבוטח ולרכב אחר), וגם למקרה של גניבה, אש, שיטפון ועוד.

 

מדוע ביטוח לנהג חדש יקר יותר?

ביטוח רכב לנהג חדש יקר יותר מביטוח רכב לנהג ותיק משום שנהגים חדשים מעורבים יותר בתאונות דרכים, מה שמעלה את הסיכון מבחינת חברת הביטוח. עם זאת, גם לנהג חדש יש אפשרות להוזיל את ביטוח הרכב באמצעות המסלולים שמציעה חברת כלל ביטוח ופיננסים. 

 

יצוין כי קיימות עוד הוראות שונות ומגבלות בקשר לנהג חדש ונהג צעיר כגון נסיעה עם מלווה, כמות הנוסעים שמותר לנהג חדש להסיע, ועוד.

 

*המידע האמור הוא מידע כללי בלבד ולא ישמש לקביעת החובות והזכויות עפ"י תנאי הפוליסה או ככלי לפרשנות. התנאים המחייבים הם תנאי הפוליסה בלבד ובכל מקרה של סתירה בין כתבה זו לבינם, יגברו תנאי הפוליסה. האמור בכתבה זו אינו תחליף לייעוץ המתחשב בצרכים המיוחדים של כל אדם.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter