כמה עולה ביטוח נהג חדש?

 

 

אין זה סוד שביטוח נהג חדש עולה יותר מאשר ביטוח לנהג ותיק. נהג חדש מוגדר כנהג שנמצא בתקופת הזמן של שנתיים מיום קבלת הרישיון, כאשר חלק מהנהגים הללו הם גם נהגים צעירים (נהג צעיר מוגדר עד גיל 24). נהג חדש הוא עדיין חסר ניסיון, וניסיון במקרה של נהיגה הוא המרכיב החשוב ביותר ביכולת להתמודד עם ההפתעות הרבות שמזמן לנו הכביש. לפי הנתונים, נהגים חדשים מעורבים ביותר תאונות, מה שמעלה את מחיר ביטוח הרכב בשל העובדה שהסיכון לחברת הביטוח עולה.

 

כל מי שהופך לנהג חדש וכל מי שילדיו מקבלים רישיון נהיגה, שואל את עצמו כמה עולה ביטוח נהג חדש, ומגלה שהתשובה משתנה. קודם כל, כאשר אתם מבררים כמה עולה ביטוח נהג חדש, חשוב שתזכרו שביטוח רכב מתחלק לפוליסת ביטוח חובה ולפוליסת ביטוח מקיף. הראשונה היא פוליסת ביטוח חובה שאתם חייבים לרכוש, והשנייה היא פוליסת ביטוח מקיף שאתם יכולים לבחור אם לרכוש – אבל כאשר מדובר בנהג חדש, לא מומלץ לוותר עליו. הסיבה היא שבעוד שפוליסת ביטוח חובה תספק כיסוי במקרה שיגרם נזק גוף לנהג ברכב ו/או לנוסעים ברכב ו/או כל מי שנפגע כתוצאה מהנהיגה ברכב, פוליסת ביטוח מקיף היא זו שתיתן לבעל הפוליסה כיסוי רכוש במקרה שיגרם נזק לרכוש (לרכב עצמו) ו/או לרכוש של הזולת (כיסוי צד ג'). נזק כזה יכול להיגרם במהלך נהיגה, בעת החניה ועוד, והפוטנציאל שיתרחש הוא גבוה במיוחד, ככל שלנהג יש פחות ניסיון.

 

כמה עולה ביטוח נהג חדש? זה תלוי גם ברכב

 

ביטוח נהג חדש מושפע, בין היתר, גם מסוג הרכב שעליו נוהג הנהג. כידוע, בתחום ביטוחי הרכב הפוליסה לביטוח חובה היא פוליסה תקנית, וכדי לתמחר את הפוליסה יש להשיב על כמה וכמה שאלות. בין היתר, מחיר הביטוח נקבע לפי סוג הרכב, שנת הדגם שלו, סוג אביזרי הבטיחות שבו, מספר כריות האוויר שיש בו ועוד. ייתכן שתגלו שוני גדול במחיר ביטוח חובה שנגבה עבור רכב מסוים. במידה שאתם מתכננים לקנות רכב  לנהג חדש, כדאי לברר מראש כמה צפוי לעלות הביטוח – ייתכן שהדבר ישפיע על ההחלטה איזה רכב כדאי לקנות.

 

גם ההשתתפות העצמית יקרה יותר

 

כאשר אתם בודקים כמה עולה ביטוח חדש, בדקו גם כמה עולה ההשתתפות העצמית. זאת, משום שלא רק הפוליסה עצמה יקרה יותר, גם סעיף השתתפות עצמית עשוי להיות יקר יותר.

 

אחד הפתרונות: ביטוח לנהג זמני

 

בישראל יש משפחות רבות שבהן הנהג החדש הוא חייל היוצא הביתה רק מדי כמה שבועות. במקרים כאלה, ההורים לעתים קרובות מעדיפים שלא לשלם כל השנה ביטוח נהג חדש, שהוא כאמור ביטוח יותר יקר. מצד שני, כמובן שכאשר החייל מגיע הביתה, הוא רוצה להיות נייד ולנסוע במהלך הסופ"ש. לשם כך, חברת כלל ביטוח ופיננסים מציעה פתרון מודולרי – ביטוח לנהג זמני. הפתרון הזה מאפשר לשלם סכום של כמה עשרות שקלים ליום עבור ביטוח שנרכש באופן נקודתי וזמן מוגבל, לתקופה של מינימום שלושה ימים, ועד שבוע בכל פעם.

 

 

 

* האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית. להרחבה מומלץ לעיין בתנאי הפוליסה המלאים.

 

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter