איפה הכי משתלם לעשות ביטוח לנהג חדש?

 

כל נהג חדש או הורה לנהג חדש יודע – מרגע שנהג חדש מקבל רישיון, ההוצאה על ביטוח הרכב עולה. זה כמובן לא במקרה, אלא בשל הפוטנציאל הגדול יותר שיש לנהג חדש להיות מעורב בתאונת דרכים. נהג חדש, אגב, מוגדר כמי שוותק הנהיגה שלו לא עולה על שנתיים. זאת, בניגוד לנהג צעיר – שממשיך להיות מוגדר כך עד שימלאו לו 24 שנים. כך או כך, הנתונים מדברים בעד עצמם, ומצביעים על כך ששיעור התאונות בקרב נהגים חדשים וצעירים גבוה יותר מאשר שיעורם באוכלוסייה. לנתונים האלה יש כמה הסברים, החל מנטייה של צעירים לקחת יותר סיכונים ועד היעדר הניסיון. ניסיון, כשמדובר בנהיגה, הוא קריטי כדי להתמודד עם סיטואציות בלתי צפויות בכביש. לכן, ביטוח לנהג חדש עלותו גבוהה יותר מעלות פוליסת ביטוח לנהג ותיק.

 

כאן, יש לזכור שביטוח רכב מורכב מפוליסת ביטוח חובה, ובנוסף מומלץ גם לרכוש פוליסת ביטוח מקיף. בשני המקרים, נהגים חדשים משלמים יותר, כך שהדבר הטבעי הוא לבדוק איפה הכי משתלם לעשות ביטוח לנהג חדש גם עבור פוליסת ביטוח חובה וגם עבור פוליסת ביטוח מקיף. אמנם, את פוליסת ביטוח המקיף לא חייבים לקנות, אבל דווקא כשמדובר בנהג חדש – לא כדאי לוותר עליו, כי הוא זה שנותן את הכיסוי לנזק, אם ייגרם, לרכב המבוטח, כמו כן, כדאי גם לרכוש ביטוח צד שלישי שיקנה כיסוי למשל במקרה של פגיעה ברכב שלכם, פגיעה ברכב של אנשים אחרים ועוד.

 

את הבדיקה איפה משתלם לעשות ביטוח נהג חדש מומלץ לעשות מבעוד מועד, עוד לפני שהנהג החדש מקבל רישיון, וכמובן לרענן את הבדיקה לפני מועד חידוש הביטוח. נקודת זמן נוספת שבה כדאי לבדוק איפה הכי משתלם לעשות ביטוח לנהג חדש, היא לפני רכישת רכב – בין אם מדובר ברכב משפחתי שמשרת את כל בני הבית ובין אם מדובר ברכב שמיועד לנהג החדש בלבד. ברגע שנהג חדש מצטרף למשפחה, תעריף הביטוח יושפע מכך.

 

איפה הכי משתלם לעשות ביטוח לנהג חדש?

 

אז איפה הכי משתלם לעשות ביטוח לנהג חדש? התשובה לשאלה הזאת מורכבת, מפני שביטוח הוא לא מוצר במלוא מובן המילה. בכל מקרה, התשובה היא לאו דווקא "איפה שהכי זול". ביטוח הוא שירות, ולא סתם שירות, אלא כזה שנמדד בקרות אירוע ביטוחי. לכן, כששואלים איפה הכי משתלם לעשות ביטוח לנהג חדש, צריך להכניס למכלול השיקולים, לצד מחיר הפוליסה, גם את מחיר ההשתתפות העצמית (שהיא בדרך כלל גבוהה יותר עבור נהג חדש), רמת השירות והזמינות, וגם את היקף הכיסויים הביטוחיים בפוליסה. התשובה לשאלה תהיה שהכי משתלם לעשות ביטוח לנהג חדש בחברת ביטוח שתיתן לכם את המעטפת המירבית, כולל שירות מעולה וזמינות מירבית, במחיר המשתלם ביותר.

 

כדאי לקחת בחשבון שבמידה שהנהג החדש הוא נהג שלא משתמש ברכב הרבה (למשל, כשמדובר בחייל שמגיע הביתה רק פעם בשבועיים), אחד הפתרונות שמאפשרים לחסוך בעלויות ולא לשלם על ביטוח לנהג חדש, הוא ביטוח לפרק זמן קצר. כך למשל, חברת כלל ביטוח ופיננסים מציעה כיסוי לביטוח לנהג זמני, כולל לנהג צעיר. הביטוח הזמני ניתן לרכישה ללא הגבלה, לתקופה של מינימום  3 ימים עד שבוע בכל פעם, תמורת 29 ₪ בלבד ליום.

 

בכל מקרה, חשוב לזכור שברגע שמצטרף נהג חדש לנהגים הוותיקים הנוהגים ברכב, חייבים לדווח על כך לחברת הביטוח. אם נהג חדש או צעיר נוהגים ברכב שפוליסת הביטוח שלו אינה מותאמת לכך – המשמעות היא שהם נוהגים ללא ביטוח, ובקרות מקרה ביטוח לא יכירו בנזקי הרכוש שעשויים להיגרם לרכב או לרכוש של אחר.

 

 

* האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית. להרחבה מומלץ לעיין בתנאי הפוליסה המלאים.

 

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter