על אלו הרחבות של הביטוח המקיף לרכב לא כדאי לוותר?

 

ביטוח מקיף לרכב הוא בעל גמישות רבה - אומנם ביטוח חובה הוא לא ביטוח שאנחנו יכולים לבחור אם לרכוש או לא, שהרי מדינת ישראל מחייבת כל בעל רכב לרכוש ביטוח חובה, אך בכל הנוגע לביטוח מקיף, יש הרבה חופש בחירה.

רגע לפני שנרד לפרטים, נזכיר את ההבדל בין ביטוח חובה לביטוח מקיף. ביטוח חובה לרכב הוא ביטוח המספק לבעל הרכב כיסוי למקרה שנגרמת פגיעה בגוף לנהג, לנוסעי הרכב או לאנשים אחרים, וביניהם הולכי רגל, כתוצאה מתאונת דרכים שבה היה מעורב הרכב. הוא כמובן חיוני והכרחי, אבל למי שרוצה להיות מכוסה גם בגין נזקי רכוש, ניתן לרכוש גם ביטוח מקיף לרכב. ביטוח מקיף נותן מענה גם לנזקי רכוש שנגרמו לרכב וגם למקרה של גניבה ופריצה לרכב. בנוסף, הוא נותן מענה למצב של פגיעה ברכושו של צד שלישי, כתוצאה מהשימוש ברכב.

המדינה מחייבת את כל חברות הביטוח לשווק פוליסה תקנית בביטוח המקיף. המשמעות היא שיש סעיפים בסיסיים שכל החברות חייבות לכלול בה, אבל הן חופשיות להעשיר את הפוליסה בכיסויים נוספים. זו הסיבה שמעבר לפוליסה התקנית, חברות הביטוח מציעות כיסויים נוספים לביטוח המקיף, בין היתר, במטרה להפחית ככל האפשר את הנזק הכלכלי ואת אי הנוחות שנגרמת לבעל רכב שמתמודד עם תאונה כזו או אחרת.

הכיסויים הללו כרוכים בתשלום, אבל התשלום לא גבוה ביחס להוצאה שתצטרכו להוציא בעצמכם אם תרצו לטפל באותם נזקים.

 

כיסויים נוספים מוצעים:

 

ביטוח מערכות קול ושמע

במידה ושדרגתם את מערכת השמע ברכב לאחר קבלת הרכב מהיבואן, הכיסוי הזה רלבנטי אליכם. מערכת השמע ברכב היא לכאורה לא אביזר חיוני כמו מנוע או צמיגים, אבל מבחינת רבים היא לא פחות חשובה. לכן, אם נגרם לה נזק, בעל הרכב לא יוותר על תיקון או החלפה. במקרה של תאונה עלול להיגרם נזק משמעותי למערכת השמע ברכב, וכך גם במקרה של פריצה או גניבה. מדובר בהוצאה לא מבוטלת, במיוחד כיום, כאשר מדובר במערכות משוכללות ואיכותיות. לשם כך, בכלל ביטוח ופיננסים מציעים להרחיב את הפוליסה עם ביטוח מערכת קול ושמע. המבוטח יקבל כיסוי במקרה שהמערכת תיגנב או תינזק בתאונה.

 

ביטוח הוצאות להגנה משפטית

בכלל ביטוח ופיננסים מאפשרים גם לרכוש ביטוח הוצאות משפטיות בהליך פלילי וכן בהליך אזרחי. גם כאן, אין צורך להכביר במילים על ההוצאות הכבדות הכרוכות בהגנה משפטית ועל החשיבות שיש בכיסויים אלה עבור המבוטח. מבוטח שרוכש הרחבות אלו יהיה זכאי לכיסוי הוצאות הגנה משפטית עד לגבול האחריות המפורט בפוליסה.

 

הרחבה לכיסוי נזקי שבר פנסים ומראות צד (באמצעות נותן שירות)

שבר במראת צד או נזק לפנס הם במקרים רבים לא נזקים קוסמטיים שאפשר לבחור אם לתקן או לא, אלא נזקים שחייבים לתקן כדי לנהוג באופן תקין. כל מי שאי פעם נשבר לו הפנס או המראה יודע שגם כאן מדובר בהוצאה לא מבוטלת, שהרי לכל רכב יש את החלקים הייעודיים לו ומדובר בדרך כלל בחלפים שאינם זולים ולכך יש להוסיף את עלות עבודת הפירוק וההתקנה.

 

כלל ביטוח ופיננסים מציעה הרחבה לכיסוי נזקי שבר פנסים ומראות צד באמצעות נותן שירות. הרכיב שניזוק יוחלף בחלף התואם לו באיכותו, ולמבוטח ניתנת אחריות לחצי שנה.

 

בשורה התחתונה, בבואנו לרכוש ביטוח רכב, נקודת המוצא שלנו צריכה להיות ההבנה שיש הרבה מאוד תרחישים לא נעימים שאנו עלולים להיתקל בהם כבעלי רכב, ורובם כרוכים בהתמודדות נפשית, פיזית, כלכלית ולוגיסטית. ככל שנהיה מכוסים יותר מבחינת הביטוח, כך ההתמודדות הזאת תהיה קלה יותר.

 

 

* האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית. להרחבה, מומלץ לעיין בתנאי הפוליסה המלאים.

 

 

 

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter