ביטוח מקיף וביטוח צד ג' לרכב

 

בעלי הרכבים יודעים כי רכבם חייב להיות מבוטח בביטוח חובה, וכי באפשרותם לרכוש גם ביטוח מקיף או ביטוח צד ג'.

 

ההפתעות שהמציאות מזמנת לנו רבות ומגוונות, במיוחד כאשר אנו נוהגים ברכב ואין לנו למעשה שליטה מלאה על התנהגותם של נהגים אחרים בכביש, של הולכי רגל וכו'. הנתונים מוכיחים כי תאונות דרכים, הן לעיתים עניין בלתי נמנע וכי כל אחד עלול להיות מעורב בתאונה. הנזקים עלולים להיות נזקים לרכוש, לגוף ולנפש, וההוצאות בגינם עלולות להיות עצומות. בנוסף לתאונות הדרכים, הרכב חשוף גם לגניבה ולנזקים אחרים, העלולים להיגרם מסיבות שונות, החל משריפה ועד שיטפון.

 

לרוב, בעלי הרכב אינם יכולים להתמודד עם ההוצאות הגבוהות של הנזקים השונים בגין תאונות הדרכים, ומשכך, קיים ביטוח רכב.

 

הביטוח הבסיסי הוא כמובן ביטוח חובה, שהמדינה מחייבת אותנו לרכוש, אשר במסגרתו, לכל נהג קיים כיסוי לנזקי גוף, העלולים להיגרם לו, לנוסעי הרכב או להולכי רגל. אולם, כאמור, מדובר בכיסוי לנזקי גוף בלבד, וכידוע, בתאונות דרכים קיימים נזקים גם לרכב או לרכוש של אנשים אחרים. כאמור, גם במצבים אחרים, שאינם תאונת דרכים, עלול להיגרם נזק לרכוש. למעשה, מי שמעוניין להיות בעל כיסוי ביטוחי מלא, עליו לרכוש ביטוח מקיף, או לכל הפחות, ביטוח צד ג'.

 

מהם ההבדלים בין ביטוח מקיף לביטוח צד ג' לרכב?

 

ביטוח מקיף הוא ביטוח המעניק כיסוי לאובדן רכב או נזקים שנגרמו לרכב, בגין מקרים שונים, כגון: אש, ברק או התפוצצות, שיטפון, ברד ונזקי מזג אוויר. הכיסוי המקיף כולל גם אובדן או נזק שנגרמו במעשה זדון – ככל שלא נגרמו ע"י המבוטח או מי מטעמו. הכיסוי כולל גם מקרה של נזק מהתנגשות מקרית של הרכב, התהפכות וכן תאונת דרכים מכל סוג. ביטוח המקיף כולל גם כיסוי לצד ג' – כלומר, נזקים שנגרמו לרכוש של אדם אחר, כתוצאה מהשימוש ברכבו של המבוטח.

 

בכלל ביטוח ופיננסים, מציעים לנהגים זהירים אפשרות לרכוש ביטוח מקיף במסלול הירוק. מסלול זה מיועד לנהגים עיקריים עם ותק נהיגה של שנתיים ומעלה, ואשר לא תבעו את הביטוח יותר מפעם אחת, בשלוש השנים האחרונות לפני רכישת הביטוח.

 

מבוטחי המסלול הירוק של הביטוח המקיף, נהנים מכיסויים רחבים ומחירים אטרקטיביים במיוחד, ויכולים להצטרף למגוון מסלולים ייחודיים, המעניקים הטבות נוספות- כלל VAR, נבחרת המוסכים, כלל BEHAVE, כלל מטראז' ועוד.

מאחר ולא כולם מעוניינים או יכולים לשלם עבור ביטוח מקיף, ואף כי לעיתים, שווי הרכב נמוך, כך שלא משתלם לבעלי הרכב לרכוש ביטוח מקיף, קיים ביטוח צד ג'.

 

ביטוח צד ג' הוא ביטוח המעניק כיסוי לנזקים שגרם המבוטח לרכוש הזולת, כתוצאה מהשימוש ברכב המבוטח. חשוב לזכור, כי כיסוי זה רלוונטי לנזקים הנגרמים לרכוש הזולת, אך לא לרכוש של המבוטח עצמו. כך למשל, אדם שיש ברשותו רכב ישן עם ביטוח צד ג', עדיין יכול להיות רגוע כלכלית, אם הוא גרם נזק לרכב מפואר, שעלויות התיקון שלו גבוהות. ביטוח זה מכסה גם הוצאות משפטיות.

 

אם אתם נהגים זהירים, עם מקסימום תביעה אחת בשלוש השנים האחרונות, תוכלו לרכוש את ביטוח צד ג' במסלול הירוק של כלל ביטוח ופיננסים וכך להוזיל את עלות הביטוח, ביטוח זה מיועד עבור נהגים מעל גיל 24.

 

לאחר שתבחרו את המסלול המועדף עליכם, יתרון נוסף, הוא בהנחה שניתן לקבל בעת רכישת ביטוח חובה לרכב בנוסף לביטוח המקיף או הצד ג' בכלל ביטוח ופיננסים.

 

*האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter