נוהגים מעט ובזהירות? קראו על מסלול כלל BEHAVE של כלל ביטוח ופיננסים

 

בשנים האחרונות תפיסת העולם בנושא ביטוחי הרכב השתנתה . אם בעבר כמעט כולם רכשו את אותה הפוליסה בפערי מחיר יחסית קטנים, כיום יותר ויותר חברות ביטוח, מבינות שנהגים זהירים ונהגים מועדים לפורענות צריכים לקבל יחס שונה. כך גם לגבי כמות הנהיגה של כל נהג. יש מסלולים שונים המקנים הנחה לנהגים המהווים פחות סיכון לחברת הביטוח, ואם אתם כאלה – כדאי שתכירו אותם.

 

למעשה, כדאי במיוחד שתכירו את כלל BEHAVE, מסלול חדשני במסגרת המסלול הירוק בביטוח המקיף בחברת כלל ביטוח ופיננסים, המאפשר לכם לקבל הנחה על נהיגה זהירה וגם ללמוד על אופי הנהיגה שלכם ולשפר אותה.

 

כלל BEHAVE – איך זה עובד?

 

הרעיון מאחורי כלל BEHAVE הוא לתת תמריץ חיובי לנהגים זהירים ולנהגים אשר נוהגים מעט (אך מבצעים לפחות 5 נסיעות בחודש). המבוטח יכול לקבל עד 33% הנחה מהמחיר הסופי של הפרמיה. בנוסף, הוא יקבל הנחה נוספת של עד 100 ₪ בעת חידוש הביטוח בכלל BEHAVE.

 

לשם כך, כל הנהגים הנקובים בפוליסה נדרשים להתקין את אפליקציית "הלחצן של כלל", לאשר את ההרשאות הנדרשות למסלול BEHAVE ולחבר אותו לרכב באמצעות ה- Bluetooth. כלל BEHAVE עושה שימוש בחיישנים של הסמארטפון של הנהג, כך שלא צריך להתקין שום מכשיר ברכב כדי להצטרף למסלול. כמובן, יש לוודא שהאינטרנט, ה- Bluetooth וה-GPS בסלולרי פועלים. כך, האפליקציה מזהה את תחילת הנסיעה ואת סיומה.

 

כל נסיעה מזכה את הנהג בציון (ניתן לצרף למסלול עד 3 נהגים נקובים), כאשר הציון נקבע בהתאם לפעולות שמבצע הנהג, למשל שימוש בטלפון סלולרי בזמן נהיגה, נסיעה מהירה, פניות חדות, בלימה אגרסיבית ועוד.  

 

כדי להתחיל לחסוך, יש לבצע לפחות 5 נסיעות ברכב בחודש, המדווחות באמצעות האפליקציה. החיסכון מתחיל לאחר 5 הנסיעות הראשונות שדווחו באפליקציה בכל חודש קלנדרי, והחל מציון משוקלל לרכב של 65, או לנסיעה של פחות מ-1,000 ק"מ ברכב בחודש.

 

אפליקציית "הלחצן של כלל" משקללת מדי חודש את ציון הנהיגה ומספר הקילומטרים של כל אחד מהנהגים הנקובים ברכב, ובהתאם נקבעת ההנחה החודשית.

בכל נסיעה מוצגת מפה עם סימון מדויק של האירועים שהתרחשו לאורך הדרך וכן יפורטו מרכיב הציון.

 

ככל שהנהג זהיר יותר, כך הוא עולה בסולם הדרגות וההנחה שהוא יכול לקבל גדלה. ככל שהנהיגה שלו פחות זהירה, גובה ההנחה יורד. עם זאת, הפרמיה המקורית לא מתייקרת.

 

כאמור, המטרה היא לא רק לתת הנחה לנהג זהיר, אלא אף לתת לו כלים לשפר את הנהיגה. כל נהג נקוב יכול לראות את האירועים של הנהיגה שלו והציון שקיבל בגין כל מקטע נהיגה. בנוסף, בעל הפוליסה יכול לראות את הציון הכולל שמקבל כל נהג בגין הנסיעות שבוצעו על ידו.

 

המידע המלא לגבי הנסיעות והיעדים לא נשמר בחברת כלל ביטוח ופיננסים, והוא גלוי רק לנהג. בכלל ביטוח ופיננסים נשמרים רק הנתונים החודשיים המסכמים של כל הנהגים או פרטי נסיעה ספציפית, במקרה של תאונה, כדי שתוכל לסייע לנהל את האירוע.

 

יתרון נוסף במסלול זה הוא היחס האישי. במקרה של תאונה, המבוטח מקבל ליווי בזמן אמת 24 שעות ביממה, מונית עד הבית וגרר מהיר לרכב. בנוסף, המסלול הזה מקנה אפשרות ליהנות מביטול השתתפות עצמית בכפוף לתנאי החברה והפוליסה.

 

כאמור, בכלל ביטוח ופיננסים יצרו מנגנון של WIN WIN, כך שיש תמריץ לנהוג זהיר, והנהג יכול רק לקבל הנחה מהמחיר הסופי של הפרמיה. בנוסף, העובדה שאפשר לראות את הסטטיסטיקות מדי חודש, מאפשרת לכל נהג ללמוד ולהשתפר.

 

 

 

* האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה, אפליקציית הלחצן של כלל והפוליסה הרלוונטית. להרחבה, מומלץ לעיין בתנאי הפוליסה המלאים.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter