ביטוח עסק - למי זה מתאים?

 

ביטוח עסק - למי זה מתאים?

אם יש לכם עסק, מן סתם הדבר האחרון שאתם רוצים הוא שייגרם לו איזשהו נזק – בין אם מדובר בנזק פיזי לבית העסק ובין אם מדובר בנזק אחר. כל מי שיש לו עסק יודע שלא מדובר בסתם עבודה. הוא מושקע בעסק הזה במישור הכלכלי, ולא פחות מזה במישור הנפשי. העסק הוא "הבייבי שלו", וכל נזק שייגרם לו יחולל טלטלה כלכלית ונפשית שכדאי להתכונן אליה ככל האפשר. נזק כזה יכול להגיע מכיוונים שונים ובלתי צפויים, החל משריפה במשרד, דרך תביעה של עובד ועד גניבה.


לכן, ביטוח עסק הוא קריטי לכל בעל עסק בכל תחום, בין אם מדובר בחנות בגדים, בין אם במוסך ובין אם

במרפאה. ביטוח עסק מותאם לכל סוג של עסק, בכל גודל, החל ממפעל גדול, דרך עסק בינוני ועד עסק זעיר של אדם אחד.

בניגוד לביטוחים אחרים, ביטוח עסק הוא עולם מאוד מגוון ומודולרי. בסופו של דבר, יש עסקים בענפים רבים ושונים, וכל אחד מהם מאופיין בסיכונים משלו. רופא שיניים שיש לו מרפאה זקוק לביטוח שונה מספר שיש לו מספרה – לפחות בחלק מהמרכיבים. לכן, מצד אחד ביטוח עסק מתאים לכל בעל עסק, ומצד שני, הוא צריך להיות מותאם לסוג העסק.

 

ניקח לדוגמה בעל חנות. בין אם מדובר בחנות נעליים ובין אם בחנות סלולר, בעל החנות צריך למשל לבטח את המלאי. ככל שהעסק מעסיק עובדים חשוב שיבטח את עצמו בביטוח אחריות מעבידים. בנוסף, ייתכן שירצו להוסיף כיסוי סייבר או להוסיף הרחבה אחרת.

 

ביטוח לעסק יכול לכלול כיסוי לתכולה של בית העסק, כיסוי למבנה של בית העסק, ביטוח אובדן הכנסה וביטוח פריצה ושוד לתכולת בית העסק. יש עוד שורה של כיסויים שמשותפים לעסקים רבים.

 

למי מתאים ביטוח עסק?

כאמור, כדאי שלכל עסק יהיה ביטוח. חברות הביטוח מציעות ביטוחים המותאמים לענפים שונים.

כך למשל, כלל ביטוח ופיננסים מציעה ביטוח מרפאות בבעלות פרטית, אשר מבטיח את המשך תפקוד המרפאה גם במקרה של נזק פיזי למרפאה, פגיעה בציוד הרפואי ועוד. ביטוח כזה מתאים למרפאות פרטיות מסוגים שונים, כמו מרפאה אורתופדית, מרפאת שיניים ואפילו מרפאה וטרינרית.

תוכנית אחרת בכלל ביטוח ופיננסים היא תוכנית לביטוח מספרות ומכוני קוסמטיקה. התוכנית מעניקה כיסוי אש מורחב למבנה, כיסוי תכולה עד חצי מיליון ש"ח, כיסוי אובדן הכנסות, ציוד אלקטרוני ושחזור נתונים, ביטוח תאונות אישיות, דמי שכירות למבנה חליפי, ביטוח לוחות זכוכית ושלטים ועוד. ניתן להוסיף הרחבות בתשלום כמו אחריות מקצועית בתחומים של פילינג, איפור קבוע ושיזוף מלאכותי.

גם לבעלי חנויות בקניון מציעים בחברת כלל ופיננסים מסלול ייעודי. התוכנית מיועדת גם לחנויות בקניונים סגורים וגם לכאלה במתחמים פתוחים. בין היתר, הביטוח הזה מכסה מקרים של פריצה ושוד, אובדן רווחים, נזקי טבע, רעידת אדמה ופרעות, ביטוח ציוד אלקטרוני, כספים בקופה ועוד. התוכנית מוצעת עם השתתפויות עצמיות מוזלות. 

בכלל ביטוח ופיננסים מציעים עוד מגוון ביטוחים לבעלי עסקים שונים. הביטוחים הללו מספקים כיסוי למגוון רבדים, ומבטיחים את המשך פעילות העסק או פיצוי לעסק גם במקרה של נזק פיזי למקום.

 

*האמור בעמוד זה, הינו בכפוף לתנאי החברה והפוליסה.  

 

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter