ביטוח נסיעות לחו"ל - מה חשוב לדעת

ביטוח נסיעות לחו"ל - מה חשוב לדעת

החיים גדושים בהפתעות, לטוב ולרע ולכן כאשר אנחנו מתכננים נסיעה לחו"ל . אנחנו רוצים ליהנות ולא לדאוג. ביטוח נסיעות לחו"ל מעניק את שלוות הנפש המובטחת והידיעה שיש מי שדואג לנו בכל עת ובכל מקום בעולם.
ההנאה מהנסיעה אינה מושלמת כאשר היא מלווה בחשש מפגיעה בבריאות חלילה או אובדן מטען יקר. גנבו לכם את הדרכון, קרוב משפחה חלה במפתיע ואתם צריכים לחזור לארץ, חטפתם וירוס – כל אלה תרחישים אפשריים וחשוב שתהיו מוכנים.
קבלת טיפול רפואי ואפילו כרטיס חזרה על חשבונכם ללא פוליסת ביטוח עשויים לעלות לכם ביוקר.

 

ביטוח נסיעות לחו"ל רלבנטי בכל סיבה, מביטול נסיעה בגלל מצב בריאותי שלך או של משפחתך ועד כיסויים המותאמים לסוג הפעילות ואופי החופשה. כיצד בוחרים ביטוח נסיעות לחו"ל ומהם הכיסויים המוצעים?

 

הוצאות רפואיות ומה הפוליסה מכסה
בדקו מה הוא כולל? מאשפוז בחו"ל דרך הטסה רפואית לארץ ועד הטסה באמבולנס אווירי או פינוי אווירי או ימי ממקום האירוע לבית החולים הסמוך. התייחסו לפרמטרים ספציפיים בתוך האחריות, כמו למשל, טיפול חירום בשיניים ומה גבול האחריות המרבי של טיפול זה, שהייה נוספת בחו"ל לאחר תום תקופת הביטוח, שינוי מועד הטיסה, הטסת מלווה למקום אשפוז המבוטח בחו"ל , הוצאות נסיעה ולינה.

 

ביטוח לפי צרכים רפואיים
פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל מתייחסת גם לרכישת כיסויים בהתאמה אישית למצב הרפואי כמו למשל, הריון, מחלת לב וכדומה כאשר יש לבדוק אילו הוצאות רפואיות הקשורות ו/או נובעות מהמצב הרפואי נכללות בפוליסה ובכיסויים. לדוגמא, מה גובה הכיסוי למכשיר אלקטרוני, הרחבה להריון עד שבוע 30 או הרחבה למצב בריאותי קיים.

 

אקסטרות שכדאי לשקול בכל טיול
אומנם קשה לחזות כעת מהארץ איך יתגלגל הטיול, אבל יש כיסויים מומלצים לרכישה בכל טיול לכל מקרה שהטיול לא יתקדם כפי שחשבתם.
כיסוי של איתור חיפוש וחילוץ למקרה שתזקקו לעזרה, חבות כלפי צד שלישי, ביטול נסיעה הכולל החזר הוצאות בגין ביטול נסיעה וכן קיצור נסיעה, אובדן או גניבה של כבודה, חשוב לבדוק מראש מה גבול האחריות המרבי.
אתם בטח לא רוצים לשאת לבד בהוצאות, אם חלילה המזוודה אבדה בשדה ואין לכם מה ללבוש או שחלילה עליכם לחזור מוקדם מהצפוי בגלל אירוע בלתי צפוי.
לכן כה חשוב לדאוג לפני הנסיעה לרכישת הכיסויים המיטביים בפוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל. על מנת שתהיו מכוסים מכל כיוון אפשרי. תחשבו על זה כמו על חופשה במלון הכל כלול – פוליסה בה הכל כלול וכל שנותר זה לנסוע בראש שקט.

 

אופי הנסיעה קובע - שיקולים בבחירת הכיסויים
סוג הטיול אליו אתם יוצאים משפיע על סוג הכיסויים כדי שיתאימו לאופי הנסיעה. אם בכוונתכם לצאת לחופשת סקי שתכלול סקי, סנובורד אולי קרוס קאנטרי ואפילו נסיעה מזחלות שלג - עליכם לרכוש כיסוי לספורט חורף ואם בכוונתכם ליהנות בחופשה מפעילות אקסטרים, בין אם מדובר בסנפלינג ,צלילה ,רפטינג וכיוצ"ב– וודאו שרכשתם כיסוי לספורט אתגרי ומהו גבול האחריות המרבי.
הסיבה לכך היא שבספורט אתגרי יש סיכון מוגבר לעומת פעילות ספורט רגילה, כאשר הפעילות יכולה להיות טיפוס הדורש שימוש בחבלים, כניסה למערות באמצעות חבלים, בנג'י, סנפלינג וגם מצנחי רחיפה ואפילו קייט סרפינג וכדור פורח, סקי מים, אופנועי מים ושייט בסירת מרוץ.
אפילו חופשת בטן גב המתובלת בספורט ימי דורשת כיסוי מיוחד לספורט קיצי מלהיב ואנרגטי שגם אם הוא נראה לכם בטוח לחלוטין, הרי שהוא נחשב בעל סיכון מוגבר לעומת שיזוף על החוף.

 

ביטוח בהתאמה אישית
יש חשיבות רבה לביטוח נסיעות המציע שירות אנושי זמין ורחב היקף, קו חירום שפתוח 24/7. שימו לב שאפשר היום ליהנות מפוליסה המגלמת מטבע חוץ בהנחה, רופא וידאו אונליין לכל שאלה והתייעצות מרחוק וכל אלה משיגים ביחד ביטוח במחיר משתלם במיוחד המותאם להרכב הנוסעים, צרכים רפואיים אישיים ואופי הנסיעה.

 

מסמך זה מיועד לשמש כחומר רקע בלבד, ואינו משקף בהכרח את עמדתה של איזו מהחברות מקבוצת כלל ביטוח ופיננסים. קבוצת כלל ביטוח ופיננסים ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד ישיר או עקיף שיגרם משימוש במידע הכלול במסמך זה (כולו או חלקו), אם ייגרם, וכן אינם יכולים לערוב או להיות אחראים למהימנות המידע המפורט במסמך זה. המידע המובא בדוח זה מבוסס על מידע פומבי וציבורי גלוי וכן על מקורות מידע הנחשבים כאמינים. מטבע הדברים, נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות.

מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter