המסע להודו לא כפי שחשבתם טיפים לנסיעה להודו

המסע להודו לא כפי שחשבתם - טיפים לנסיעה להודו

אין מדינה שדומה לה באותנטיות, בפשטות, בנופים - הודו מסעירה את כל החושים.

המדינה האדירה המתפרסת על פני שטח של 3,287,263 קמ"ר של יופי, מזמנת חוויה מסוג אחר, מהערים ההומות והמפגש התרבותי המסקרן עם תושביהן, ועד תפאורה של פסגות ההרים והחופים הבתוליים. מוקד משיכה לרוחניקים ותרמילאים ובשנים האחרונות גם לאנשי עסקים ומשפחות, הבוחרים בה כיעד אטרקטיבי במחיר שפוי, מרחק של 10 שעות טיסה מהארץ.
תוכלו לטעום מהודו בדרך המועדפת עליכם - במלונות פאר וריזורטים בשיא הסטייל או בתנאי שטח מאתגרים, לשבוע בלבד ואפילו למשך מספר חודשים, להתמסר לקסם ולשמחת החיים, לתרגל מדיטציה ויוגה בלי מעצורים וליהנות מהאוכל ההודי במיטבו ומהרפתקאות בכל הסגנונות האפשריים.

 

מה חשוב לדעת לפני שטסים להודו? טיפים חיוניים - מהוצאת וויזה דרך ביטוח ועד ציוד. הודו מחכה לכם אז כדאי שתהיו מוכנים לקראתה!


הויזה נוחתת במייל
טיסה להודו מצריכה הפקת ויזת עסקים או ויזת תייר להודו. הבשורות הטובות בכל הסיפור הן שאפשר כיום להוציא ויזה אלקטרונית, כזאת שנשלחת אליכם ישירות במייל. הוויזה האלקטרונית מתאימה לשהייה במדינה עד 365 יום.
כדאי להגיש את הבקשה כשישה ימי עבודה לפני המועד המבוקש לקבלת הויזה. לרוב, הוויזה תגיע אליכם עד שלושה ימי עסקים. קיימות חברות שונות דרכן ניתן להוציא את הויזה באמצעות מילוי טופס רלבנטי, צילום איכותי של הדרכון (בתוקף לחצי שנה לפחות) וסריקה של תמונה.
הוויזה מוגבלת להגשה עד פעמיים בשנה. במידה ופג התוקף של הוויזה האלקטרונית אשר ברשותכם, תצטרכו לעבור את אותו תהליך מזורז וליהנות מויזה לשנה שלמה. במהלך אותה שנה ניתן לצאת פעמיים, כשבכל כניסה ניתן לשהות במדינה כ-120 יום.
שימו לב, ויזה אשר הופקה באינטרנט מאפשרת כניסה משדות תעופה נבחרים בהודו אשר שמותיהם מפורסמים בשגרירות, וכן באתרי אינטרנט וחברות דרכם ניתן להפיק ויזה מסוג זה. בכל מקרה, ויזת עסקים יקרה יותר מויזת תייר.


מגנים על המערכת החיסונית
ההמלצות של משרד הבריאות כוללות רשימה של חיסונים לפני הנסיעה להודו כאשר החיסונים משתנים לפי משך השהייה. ניתן לבצע את החיסונים במרפאות מטיילים או במרפאות קופות החולים. כדאי לקחת בחשבון שלא בכל מקום בהודו יהיה פשוט להשיג את התרופות המוכרות, ולכן, מומלץ להביא עמכם תרופות מהארץ, בדגש על תרופה נגד מלריה ותרופות מדכאות שלשולים.
אם מדובר בטיול הכולל גם טראק, כדאי להצטייד בכדורים למחלת גבהים, ערכת עזרה ראשונה ואטמי אוזניים כי הרעש במקומות מסוימים בהודו עשוי להפריע לכם, ובנוסף כדאי להצטייד בנייר טואלט, שקשה להשגה במקומות שונים במדינה.


מטיילים בהודו על בטוח
חשוב לדאוג מראש לביטוח נסיעות הכולל את כל ההרחבות הנדרשות לפי אופי הטיול, למשל, במקרה ואתם יודעים שאתם הולכים לקראת טיול אקסטרים. מומלץ לבדוק אופציה של ביטוח הכולל החזר כספי מידי במידה והמזוודה הלכה לאיבוד, כדי שתוכלו מיד להתארגן על הציוד הדרוש לכם, ושירות רופא אונליין. זכרו, גישה לרופא היא קריטית במדינה זרה.

 

בהודו עשויים להיות יתושים באזורים שונים, ולכן כדאי להצטייד בכילה ובכל מקרה, מומלץ שיהיו אתכם קרם הגנה, כובע רחב שוליים ומשקפי שמש. כדאי להצטייד גם במסנן מים לסינון מים איכותיים לשתייה, מתאם חשמל המתאים להודו, רצוי עם הארקה ותרמיל גב נוח למי שמתכנן הליכות ארוכות במהלך הטיול. בנושא המרת כסף, אפשר לבצע מראש המרת מטבע לרופי הודי, כך שהמבחינה הזו ניתן להיערך טרם הנסיעה.

 

לסיום, אל תשכחו מדריך להודו עם כל ההמלצות השוות היכן לטייל ומפה שתלווה אתכם במסעותיכם. זכרו - כשיוצאים מגיעים למקומות נפלאים!

 

מסמך זה מיועד לשמש כחומר רקע בלבד, ואינו משקף בהכרח את עמדתה של איזו מהחברות מקבוצת כלל ביטוח ופיננסים. קבוצת כלל ביטוח ופיננסים ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד ישיר או עקיף שיגרם משימוש במידע הכלול במסמך זה (כולו או חלקו), אם ייגרם, וכן אינם יכולים לערוב או להיות אחראים למהימנות המידע המפורט במסמך זה. המידע המובא בדוח זה מבוסס על מידע פומבי וציבורי גלוי וכן על מקורות מידע הנחשבים כאמינים. מטבע הדברים, נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות.

מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter