חופשה עם התינוק - לטוס עם הבייבי בראש שקט

חופשה עם התינוק - לטוס עם הבייבי בראש שקט

חופשה בחו"ל עם הבייבי יכולה להיות חוויה משפחתית מיוחדת אם נערכים לה בהתאם. עד גיל שנתיים, לא נדרשים לשלם על כרטיס לתינוק (חיסכון נהדר), קל יחסית לטייל בכל מקום (עם מנשא או עגלה מתקפלת) ואפשר ליהנות מחופשה רגועה (במיוחד אם הוא ישן הרבה או נרגע יחסית בקלות).
לאחר שהפקתם דרכון ראשון לבייבי, חשוב שתיקחו בחשבון את כל יתר הפרטים שעושים הבדל גדול. מהזמנת עריסה למטוס דרך ביטוח נסיעות ועד ציוד לדרך צלחה. טיפים שיעזרו לכם במשימת הארגון והאריזה:


עריסה או כרית - אלטרנטיבה למושב
שימו לב שבעת הזמנת כרטיסי טיסה, יש לציין את גילו של התינוק ומומלץ לבצע הזמנה של עריסה בה יוכל לשכב התינוק עד שתגיעו ליעד המבוקש. התייחסו למידות העריסה כדי לבדוק אם בכלל היא רלבנטית לפי משקלו, גובהו וגילו של התינוק.
אספקת העריסה מתבצעת לרוב על בסיס מקום פנוי ולכן, כדאי לדאוג לאלטרנטיבות כך שיהיה לכם נוח לשאת את התינוק במהלך הטיסה במידה ולא תסופק עריסה או הוא לא יסתגל אליה. למשל, כרית גדולה רכה או כרית מתנפחת. קיימות גם רצועות בטיחות מיוחדות לתינוקות ופעוטות ששווים בדיקה.

 

סודות האריזה
לכל חברת תעופה יש תנאים אחרים בכל הנוגע לכבודה לפי סוג הכרטיס הנרכש, מכבודת יד ועד מזוודה ייעודית לתינוק. כדאי לתכנן היטב מה נכנס למזוודה ומה לתיק היד שיהיה צמוד אליכם במהלך הטיסה ויכיל כל מה שצריך בהישג יד לטיפול בתינוק במהלך הטיסה.
חיתולים, מגבונים, בקבוקים, מוצצים, חיתול בד, בגדים להחלפה, שמיכה אהובה, צעצוע מועדף. כדאי להצטייד בכמות כפולה מהרגיל - כדי שאם משהו יאבד או הטיסה תתארך מעבר הצפוי, יהיה לכם מענה לטיפול בתינוק.
בדקו מראש את תחזית מזג האוויר המשוערת ביעד אליו אתם טסים כדי להחליט מה לקחת לתינוק מחרמונית לטיול בשלג ועד בגד ים אם בכוונתכם להכניס אותו למי הבריכה או לים.
מומלץ לארוז גם תרופות (למשל, להורדת חום) במידה ויתעורר צורך בכך. אל תסמכו על קניות בחו"ל, כי לא תמיד מה שמוכר לתינוק נמצא בלוקיישן אליו תטוסו ולעיתים לוקח זמן עד שמאתרים אלטרנטיבה ראויה.
כמובן שחשוב לארוז על פי המשקל המותר כדי לא לחרוג ולשלם על מטען עודף. הכינו צ'ק ליסט של כל הדברים שחשוב לכם לקחת עמכם במזוודה ולטיסה עצמה וודאו שלקחתם כל מה שנדרש.

 

עגלה ומנשא - מוכנים לכל תרחיש
בבואכם לשדה התעופה, הגיעו עם עגלה, מנשא וכיסא בטיחות לרכב - אלא אם כן רכשתם רכב בחו"ל הכולל כיסא בטיחות. בדקו כיצד מעלים את העגלה למטוס, תלוי בסוג העגלה ובכפוף לתנאים של כל חברת תעופה. יש חברות שיסכימו להעלות העגלה ישירות לאחסון במטוס ואחרות להסיע את התינוק עד לשער והעגלה תיכנס לבטן המטוס. חשבו על אלטרנטיבות במידה ולא תינתן לכם אפשרות לעגלה, כמו מנשא.

 

שעשועים ופנאי - נהנים תוך כדי טיסה
חשבו כיצד להעסיק את הבייבי במהלך הטיסה, כל אחד ולפי מה שנעים ומרגיע את הבייבי שלו. צעצועים ומשחקים, מוצצים (שגם עוזרים בוויסות הלחץ באוזניים בעת המראה ונחיתה), בקבוק, טאבלט עם הסרטים האהובים עליו לצפייה.


ביטוח נסיעות עם התינוק
כשטסים עם תינוק לא לוקחים סיכונים מיותרים! חשוב לחפש ביטוח נסיעות לחו"ל המספק מענה מקיף, כמו למשל, התחייבות לתשלום מיידי באירועים רפואיים ובאיחור מזוודה, רופא און ליין בעברית מכל מקום בעולם הזמין עבורכם באמצעות צ'אט וידאו לכל שאלה שתצוץ וכמובן כיסוי להוצאות רפואיות ואשפוז בחו"ל ולבדוק אופציה של כיסויים אפשריים כמו ביטול נסיעה, קיצור נסיעה ואבדן או גניבה של מטען. זכרו שנסיעה עם תינוק מעט מורכבת יותר וחשוב שתהיו מכוסים ככל שניתן. הדפיסו לעצמכם את הפוליסה כך שתזכרו מה היא כוללת ועם מי יוצרים קשר במידת הצורך.

 

כמובן שבמידת האפשר, כדאי לבחור טיסה ליעד קרוב, מערבי, מודרני שקל יותר לנפוש בו עם התינוק וכן שזמני הטיסה יותאמו לשגרת יומו של התינוק. למשל, טיסת לילה. בכל מקרה, טיסה עם תינוק יכולה להיות חוויה נהדרת אם מתכננים הכל ודואגים לביטוח טיסה – הקטנטנים רואים אתכם עולם ואתם צוברים זיכרונות משותפים לכל החיים.

 

מסמך זה מיועד לשמש כחומר רקע בלבד, ואינו משקף בהכרח את עמדתה של איזו מהחברות מקבוצת כלל ביטוח ופיננסים. קבוצת כלל ביטוח ופיננסים ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד ישיר או עקיף שיגרם משימוש במידע הכלול במסמך זה (כולו או חלקו), אם ייגרם, וכן אינם יכולים לערוב או להיות אחראים למהימנות המידע המפורט במסמך זה. המידע המובא בדוח זה מבוסס על מידע פומבי וציבורי גלוי וכן על מקורות מידע הנחשבים כאמינים. מטבע הדברים, נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות.

מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter