כל מה שחשוב לדעת לקראת נסיעות למדינות העולם השלישי

כל מה שחשוב לדעת לקראת נסיעות ליעדים שכוחי אל או מדינות העולם השלישי

תמיד חלמתם להגיע ליעד אותנטי, בתולי, שעושה רושם שהוא הקיצוניות המושלמת לחיים שלכם?

יוצאים לטיול הגדול או למסע הרפתקני במדינה בה אמרו לכם שבתי החולים פחות מודרניים או שאתם עתידים להיות זמן רב בשום מקום?


אומנם אנחנו לא רוצים לחשוב על סיטואציה של חולי או מצוקה כשאנחנו בחופש, אבל יש סיטואציות שכדאי להתארגן אליהן מראש, במיוחד ביעדים שכוחי אל או מדינות העולם השלישי בהן קשה יותר להשיג עזרה רפואית בסטנדרט אליו התרגלנו.

 

אז מה חשוב לעשות לפני שטסים? מהכנת תיק תרופות דרך חיסונים ועד ציוד חילוץ. שלא תגידו – לא ידענו.

 
מתחסנים לחופשה בטוחה יותר
חשוב מאוד לבדוק על אילו חיסונים ממליץ משרד הבריאות בהקשר של היעד הספציפי אליו אתם נוסעים על מנת להיערך מראש.
יש חיסונים שיש לבצע מספר פעמים או בתקופה מוגדרת לפני הנסיעה ומכאן החשיבות של ההכנה המוקדמת לקראת הנסיעה. חשוב גם להבין שיש הבדל בין תכנית חיסונית לקראת נסיעה קצרה לעומת חיסונים היעילים לשהות ממושכת.
לפני שאתם מגדירים אפילו יעד, יש לקחת בחשבון שחשוב לבדוק שאתם אכן מחוסנים בחיסונים השגרתיים שהייתם אמורים לקבל בתקופת הילדות או עם הגיוס לצבא. את החיסונים ניתן לעבור בקופת החולים או במרפאות מטיילים. יש להגיע עם פנקס חיסונים ולשלם את עלות החיסון בהתאם לסבסוד של קופות החולים.


מציידים את תיק התרופות
נהוג לחשוב שרק משפחות עם ילדים מגיעות עם תיק תרופות מדוגם ליעדי העולם השלישי, אבל בעצם מומלץ לכל אחד שנוסע לבדוק מהן התרופות המומלצות על פי משרד הבריאות לנסיעות ואילו תרופות עליו לקחת עמו בהתאם לצרכיו האישיים.
כדאי להימרח בדוחה יתושים ואפילו לקחת עמכם כילה מתקפלת למקומות בהם יש סכנת יתושים.
שימו לב שיש מקומות בהם המים מזוהמים ויש להצטייד בכדורי יוד ודומיהם לטיהור המים וחשוב לקרוא את אופן השימוש בהם.
חשוב לאחסן בתיק התרופות את כל התרופות אותן אתם נוטלים על בסיס קבוע ואפילו בכמות גדולה יותר מהרגיל, למקרה שכדורים ילכו לאיבוד או השהות תתארך מסיבה זו או אחרת. כדאי גם לשדרג את תיק התרופות בתרופות מדף, כמו תרופות להורדת חום, כאבי בטן, אלרגיות, צינון, צרבת, בחילות - רצוי מהמותגים המוכרים לכם ולא לנסות משהו חדש בטיול.
מומלץ להוסיף גם משחות אנטיביוטיות (חלקן ניתנות אך ורק במרשם רופא), משחות להקלה במצב של כאבי שרירים, טיפות להקלה על כאבי אוזניים, יובש בעיניים.
אל תשכחו תיק עזרה ראשונה הכולל פלסטרים, ציוד חבישה, מספריים, חומרי חיטוי וקרם הגנה מפני השמש וסבון על בסיס אלכוהול מתנדף.


הכינותי מראש - ציוד הצלה וחילוץ
הכינו את התרמיל שלכם לקראת טיול במיוחד אם הוא מבוסס על טראקים או טיולי מים ארוכים. יש מקומות נטולי קליטה בהם שווה להשכיר טלפון לווייני ובכל מקרה, שתמיד יהיו לכם מפות של האזור, חבלי עזר להעברת ציוד, פנס ראש נטען, אפוד ציפה, תאורה נטענת או תאורה סולארית קומפקטית.

 

אל תצאו לשטח לפני שסדרתם פוליסה הכוללת כיסוי לאיתור חיפוש וחילוץ - שתוכלו לצאת למסע אקסטרים או טיול שטח בלי דאגות.

 

 

מסמך זה מיועד לשמש כחומר רקע בלבד, ואינו משקף בהכרח את עמדתה של איזו מהחברות מקבוצת כלל ביטוח ופיננסים. קבוצת כלל ביטוח ופיננסים ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד ישיר או עקיף שיגרם משימוש במידע הכלול במסמך זה (כולו או חלקו), אם ייגרם, וכן אינם יכולים לערוב או להיות אחראים למהימנות המידע המפורט במסמך זה. המידע המובא בדוח זה מבוסס על מידע פומבי וציבורי גלוי וכן על מקורות מידע הנחשבים כאמינים. מטבע הדברים, נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות.

מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter