מתכננים סקי או ספורט אתגרי? אל תוותרו על ביטוח נסיעות לחו"ל

 

ביטוח נסיעות לחו"ל הוא ביטוח הכרחי לכל מי שטס אל מעבר לים, אבל אם אתם טסים לחופשת חורף, לחופשה הכוללת ספורט אתגרי או לחופשת סקי, הוא חיוני לכם במיוחד.

 

רגע לפני שנרד לפרטים, נציין כי ביטוח נסיעות נותן לכם מענה למגוון סיטואציות לא נעימות שעלולות להתרחש – החל מאשפוז עקב מחלה או תאונה, הוצאות שהייה מעבר לתקופת הביטוח במקרה של צורך בבידוד ועד אובדן מזוודה לרוכשים כיסוי כבודה. אולם, חשוב לזכור כי הכיסוי הביטוחי ברובד הבסיסי אינו מכסה פעילות סקי ו/או ספורט אתגרי, ולכן יש צורך לרכוש הרחבה לפעילויות אלו.

 

בשנים האחרונות, ישראלים רבים טסים לחופשת סקי ביעדים שונים, מרביתם באירופה. אם בעבר חופשה כזו הייתה שמורה רק למתי מעט, כיום מדובר בחופשה כמעט שגרתית בקרב ישראלים בכלל, ומשפחות ישראליות בפרט. למעשה, יש משפחות רבות שהפכו עבורן את חופשת החורף לחופשה שנתית, כזו המצטרפת לחופשת הקיץ, ובמקרים רבים, מדובר בחופשת סקי.

 

השלג הלבן, המרחבים, הנוף – כל אלה כמובן ממלאים אותנו בתחושה של אושר וחופש, אבל לעתים הנחיתה שלנו לקרקע עלולה להיות כואבת, תרתי משמע. לפי נתונים שפורסמו לפני מספר שנים על בסיס מחקר שנערך בעונת הסקי בקולורדו בארצות הברית, 1 מכל 1,000 גולשי סקי נפצעו באורח זה או אחר בעת הגלישה, כאשר 35% מהפצועים הובהלו מיד לחדר ניתוח.  

 

אם אתם מתכננים ספורט אתגרי בחופשה שלכם, ובפרט אם אתם יוצאים לחופשת סקי, עליכם לקחת בחשבון כי קיים סיכוי שחס וחלילה תפצעו. רוב פציעות הסקי מתאפיינות בשברים - יד, רגל, כתף וכד' וכרוכות בפינוי מיידי במסוק מאתר הסקי (מקום האירוע) לבי"ח קרוב, לצורך המשך הטיפול.

 

עלות הפינוי במסוק והטיפול הרפואי בבי"ח, הכרוך לעתים קרובות בניתוח והתאמת הטיסה שלכם חזרה לארץ בהתאם למצבכם הרפואי, מזניקים את עלות ההוצאות הרפואיות, שאלמלא דאגתם לביטוח מתאים, תיאלצו לשלם עלויות גבוהות אלו מכיסכם.   

 

מדיכלל עולמי: אל תשכחו את ההרחבה

חברת כלל ביטוח ופיננסים מציעה לטסים את "מדיכלל עולמי". מדובר בפוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל הנותנת מענה מקיף למגוון תרחישים, ומאפשרת לרכוש כיסוי ייעודי לנושא של ספורט אתגרי וסקי. המשמעות היא שהכיסוי הביטוחי ברובד הבסיסי של "מדיכלל עולמי" אמנם כולל כיסוי להוצאות רפואיות ואשפוז בחו"ל (כולל נגיף הקורונה כמובן), אבל מן הסתם, כדי להתאים את הפוליסה לצרכים שלכם, ובמקרה של ספורט אתגרי - עליכם לקנות את ההרחבה שתיתן לכם כיסוי מתאים לספורט אתגרי או סקי.

 

אגב, מלבד כיסוי לספורט חורף, ספורט אתגרי וספורט תחרותי, במסגרת הכיסויים בהתאמה אישית ניתן לרכוש הרחבה למצב בריאותי קיים (יציב) ולבטל את ההשתתפות העצמית ברכב שכור, כך שמומלץ לבחון את כלל ההרחבות שיכולות לסייע לכם בנסיעתכם.

 

למעשה, הפוליסה כוללת כיסויים נוספים מומלצים, כמו כיסוי לסמארטפון עד 400 דולר ואפילו כיסוי למקרה בו תצטרכו לקצר או לבטל את הנסיעה בגלל, חלילה, קורונה.

 

 

*האמור לעיל הינו מידע כללי  בלבד וזכויות המבוטחים יהיו בהתאם לתנאי הפוליסה המלאים, לרבות חריגיה וסייגיה, שניתן לעיין בהם באתר החברה. בכל מקרה של סתירה בין תנאי הפוליסה לבין האמור לעיל, יגברו תנאי הפוליסה. ההצטרפות לביטוח בכפוף לחיתום ואישור החברה. כלל חברה לביטוח בע"מ

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter