ביטוח נסיעות לחו"ל – כל השאלות שאתם חייבים לשאול לפני שאתם טסים

 

מאז ומתמיד, לפני טיסתנו לחו"ל, דאגנו לרכוש פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל. עם התפשטות וירוס הקורונה ברחבי העולם, ביטוח הנסיעות לחו"ל, הפך להכרחי ביותר.

 

לפני עידן הקורונה, ישראלים רבים שקלו לוותר על רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל, או נזכרו לרכוש ברגע האחרון, או הסתפקו בביטוח נסיעות דרך חברת האשראי. כיום, ברור לחלוטין שזו עלולה להיות טעות לנסוע לחו"ל ולא לוודא שאכן קיים ברשותנו ביטוח נסיעות מקיף, המכסה כל תרחיש שניתן להעלות על הדעת. למעשה, זו טעות לא לרכוש ביטוח נסיעות מבעוד מועד – במיוחד בעידן הקורונה.

לפעמים נדמה שבתוך כל ההכנות וההוצאות הכרוכות בנסיעה לחו"ל, נושא הביטוח נשכח או נדחק לסוף סדר העדיפויות, אבל עלול להיות לכך מחיר כבד – ומי שלא דואג לביטוח נסיעות שמתאים לו, עלול למצוא את עצמו במצבים לא פשוטים.

 

חשוב לזכור, כי ביטוח נסיעות לחו"ל, משלב כיסויים לנושאים בריאותיים וכיסוי למטען (מזוודות, טלפון סלולרי ועוד) – כך שאין להמעיט בחשיבותו.

המענה המהיר והמקיף מחברת הביטוח, כאשר אתם נמצאים במצוקה מעבר לים, עושה את ההבדל בין נסיעה מוצלחת, לנסיעה המסתיימת במפח נפש, הפסדים ונזק בריאותי.

 

להלן מספר שאלות חשובות, שמומלץ לשאול לפני שטסים לחו"ל:

  • מהו סכום הפיצוי?
  • האם קיימת השתתפות עצמית?
  • מהו פרק הזמן לקבלת החזר כספי, במקרה של אירוע רפואי?
  • מהו פרק הזמן לקבלת החזר כספי, במקרה של איחור בהגעת המזוודה?
  • האם קיים מענה של רופא בעברית 24/7?
  • האם קיים מענה לתרחישי קורונה כמו סגר במדינת היעד, אשפוז של המבוטח או בני משפחתו, כניסה לבידוד וכדומה?
  • אילו כיסויים ניתן עבור מוצרים אלקטרוניים, ובפרט לסמארטפון?
  • אילו התאמות אישיות ניתן להוסיף?

כשמדובר בביטוח נסיעות לחו"ל של כלל ביטוח ופיננסים, התשובות לשאלות אלו, ברורות. כך למשל, במקרה שיש צורך בבדיקה של רופא מקומי ו/או אם יש איחור בהגעתה של המזוודה שלכם, ניתן לקבל החזר מיידי.

זאת ועוד, ביטוח הנסיעות לחו"ל כולל מענה של רופא בעברית, 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע – וגם בעניין זה, אין צורך להכביר במילים, כדי להסביר על חשיבותו של מענה מסוג זה. המענה ניתן בשיחת וידאו, מכל מקום בעולם.

 

במסגרת ביטוח "מדיכלל עולמי" של כלל ביטוח ופיננסים, תרחישי קורונה מקבלים מענה מקיף- הביטוח  מספק כיסוי להוצאות רפואיות ולאשפוז בחו"ל, לרבות אשפוז בגין נגיף הקורונה. מעבר לכך, קיים כיסוי להוצאות שהייה, אשר עלולות להיגרם במקרה של בידוד בחו"ל, שאינו מאפשר חזרה לארץ, במועד סיום החופשה המתוכננת. במקרה של ביטול או קיצור נסיעה, לרבות ביטול או קיצר נסיעות עקב הקורונה, קיים כיסוי בהיקפים שונים, בהתאם לנסיבות.

 

כיום, כולם טסים עם הסלולרי שלהם לחו"ל, ובמקרים רבים גם מחשב נייד או טאבלט. לכן, כיסוי לציוד אלקטרוני הוא כיסוי הכרחי - ניתן לרכוש כיסוי עבור סמארטפון, מחשב או מצלמה, עד סכום מרבי של 2000 דולר, ואף לבטח את שני מכשירים.

כאמור, חשוב לשאול אילו התאמות אישיות ניתן לעשות, משום שברור שאדם הנוסע לסקי בסוצ'י, זקוק לכיסוי שונה מאדם שנוסע לחופשת בטן-גב ביוון. ביטוח נסיעות לחו"ל של כלל ביטוח ופיננסים, מציע סעיפים שונים של התאמה אישית, כגון: כיסוי לאישה בהריון עד שבוע 30, כיסוי לספורט אתגרי וכיסוי לספורט חורף. גם מי שנמצא במצב רפואי שאינו יציב, יכול לרכוש הרחבה, המספקת לו כיסוי.

סעיף אחר שניתן לרכוש במסגרת פוליסה זו, נוגע לביטול ההשתתפות העצמית, למי ששוכר רכב. סעיף זה יכול לחסוך לא מעט כסף, במקרה של מחלוקת עם חברת השכרת הרכב.

 

בשורה התחתונה, בין אתם מזמינים את ביטוח הנסיעות באמצעות אתר האינטרנט ובין אם באמצעות מוקד הנסיעות שלנו , חשוב שתקבלו תשובות ברורות לכל השאלות החשובות לכם, לפני שאתם מחתימים את הדרכון בשדה.

 

 

* האמור הינו מידע כללי בלבד וזכויות המבוטח/ת, יהיו בהתאם לתנאי תכנית הביטוח המלאים לרבות סייגים וחריגים | בכל מקרה של  סתירה, יגברו הוראות תכנית הביטוח | 

   האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי המתחשב בצרכים של כל אדם | ההצטרפות לביטוח כפופה לחיתום רפואי ואישור המבטח | כלל חברה לביטוח בע"מ.  

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter