איחוד חשבונות לא פעילים בקרנות הפנסיה תחת קורת גג אחת

איחוד חשבונות לא פעילים בקרנות הפנסיה תחת קורת גג אחת

לעתים קרובות בעת מעבר למקום עבודה חדש, כספי הפנסיה‎ ‎לא ממשיכים להיות מופקדים בקרן ‏הפנסיה‎ ‎שבה חסכת לפני כן, אלא נפתח לך חשבון בקרן‎ ‎פנסיה‎ ‎אחרת. מכיוון שבשוק העבודה ‏המודרני קיימים לא מעט מעברים של עובדים בין מקומות עבודה, יכול להיות שכספי הפנסיה‎ ‎שלך ‏מפוזרים בין מספר קרנות‎ ‎פנסיה‎.

 

על מנת לאפשר לך לרכז את כל החשבונות שרשומים לזכותך בקרנות הפנסיה‎ ‎תחת קורת גג אחת, דבר ‏שיפשט עבורך את תמונת המצב לגבי היקף החיסכון ויגדיל את כוח המיקוח שלך לשיפור תנאי החיסכון ‏הפנסיוני שלך. הליך איחוד החשבונות ייעשה בצורה אוטומטית, ללא צורך במעורבות פעילה שלך, אלא ‏אם כן תבחר שלא לבצע אותו. 

 

איך מתבצע הליך איחוד חשבונות‎?

תחילה נדרש לאתר את הכספים הרשומים על שמך בקרנות ‎‎פנסיה‎ ‎בהן אתה במעמד עמית לא פעיל. ‏תהליך האיתור יתבצע על ידי העברת פרטיך (ת.ז, תאריך לידה ותאריך פתיחת החשבון) למערכת ‏אוטומטית לאיתור חשבונות באגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר. המערכת תבצע את ‏האיתור ללא מגע יד אדם. יובהר כי הפרטים יימחקו בתום הליך איחוד החשבונות וישמשו אך ורק ‏לאיתור חשבונות בקרנות‎‎ פנסיה‎ ‎ולא ישמשו לצרכים אחרים‎.

  
‎אם את/ה לא מעוניין/ת שפרטיך יועברו מכיוון שאתה לא מעוניין לבצע איחוד בין החשבונות‎ ‎הלא ‏פעילים שלך לבין החשבונות הפעילים שלך בקרנות הפנסיה‎, באפשרותך למסור לנו הודעה על כך ‏‏(להלן: "הודעת סירוב‏‎"). החברה שלחה לכל עמית הודעת סירוב ייעודית בהתאם לנוסח הקבוע בחוזר ‏באמצעות מכתב שנשלח לעמית באמצעות דואר ישראל הכולל את הודעת הסירוב‎.

את הודעת הסירוב יש להחזיר לחברה באחת מהדרכים הבאות בלבד‎:‎

א. העברת טופס חתום של הבקשה לכתובת הדואר רח' ראול ולנברג 36, קריית עתידים, מגדל 8 תל ‏אביב 6158102‏

ב. העברת העתק חתום מטופס הבקשה באמצעות כתובת דוא"ל‎ ihud@clal-ins.co.il ‎או באמצעות ‏פקס, שמספרו 077-5556846‏

 

שים לב! ‎אם לא תעביר הודעה על כך שאת/ה לא מעוניין/ת להעביר את פרטיך האישיים לשם ביצוע ‏איחוד החשבונות עד ליום 16.12.17, נעביר את פרטיך לאגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד ‏האוצר לצרכי איתור חשבונות לא פעילים שרשומים על שמך בקרנות‎ ‎פנסיה‎.

 

לפרטים ולקבלת עותק מהודעת סירוב שנשלחה אליך ניתן ליצור קשר עם מוקד שירות הלקוחות ‏בטלפון שמספרו 5454* בימים א'-ה' בין השעות 09:00-17:00‏‎.‎

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter