שימושים לקופת גמל להשקעה

שימושים לקופת גמל להשקעה

אתם אמורים לחגוג בר מצווה לילד בעוד שנתיים? צריכים לצאת לפנסיה בעוד 10 שנים? חולמים לעשות ניתוח לייזר בעיניים בעוד 5 שנים? רוצים לקנות רכב חדש בעוד שנה מהיום?

כסף אמנם לא צומח על העצים, אבל הוא בהחלט צומח בקופת גמל להשקעה – אם רק פותחים אותה בזמן ומציבים יעדים.

למעשה, קופת גמל להשקעה היא אמצעי יעיל וזמין עבור כולם - צעירים ומבוגרים, הורים, רווקים, שכירים או עצמאים – לממש את המטרות שלהם בכל טווח זמן, החל מטווח קצר, דרך טווח בינוני ועד טווח ארוך בעת היציאה לגמלאות.


מה שהופך את קופת הגמל להשקעה לאפיק חיסכון כל כך אטרקטיבי ונוח הוא הנזילות, הגמישות והטבות המס שהיא מאפשרת לקבל. מדובר בגמישות מלאה מבחינת סכומי החיסכון, מבחינת אפיקי ההשקעה ומבחינת מועד שחרור הכסף. הנה כמה שימושים לקופת גמל להשקעה:

 

יוצאים לפנסיה? קבלו סכום פעמי או קצבה

בין אם אתם צעירים ובין אם אתם הולכים ומתקרבים לגיל הפרישה מהעבודה – תמיד חשוב לתכנן את הפנסיה שלכם. בסופו של דבר, לאחר שתפרשו מהעבודה, יהיו לכם כמה מקורות תקציביים שאמורים לאפשר לכם להתקיים בכבוד, ביניהם קצבת ביטוח לאומי (שהיא, כידוע, נמוכה מאוד ולא ניתן להתבסס עליה כמקור שמאפשר חיים ברווחה); חיסכון פנסיוני שחסכתם דרך מקום העבודה, וחסכונות אחרים, כמו קופות גמל או קופת גמל להשקעה.

 

כדי לא להגיע לרגע האמת ולמצוא את עצמכם עם מעט מאוד כסף שלא מאפשר את רמת החיים שאתם רגילים אליה, או אפילו רמת חיים מינימלית, עליכם להיערך מבעוד מועד. באמצעות קופת גמל להשקעה תוכלו לחסוך לגיל פרישה וליהנות ממלא הסכום, ללא ניכוי מס של 25% על הרווחים מהקופה, במידה שתפדו את הכסף אחרי גיל 60. תוכלו לבחור אם לקבל את הסכום כולו בבת אחת או לקבל אותו כקצבה, ואם תקבלו אותו כקצבה לא תשלמו עליה מס הכנסה.

ההטבות הללו הופכות את קופת הגמל להשקעה לאפיק חיסכון מצוין לפנסיה.

 

נולד לכם ילד או נכד? פתחו עבורם קופת גמל להשקעה

יש אינסוף מתנות שאנחנו נותנים לילדים או לנכדים שלנו מרגע לידתם, אבל רבות מהן נשכחות במהלך השנים. מתנה כמו קופת גמל להשקעה היא מתנה שאי אפשר לשכוח ויש לה ערך עצום. היא יכולה לשפר את נקודת הפתיחה של הנכדים בבואם לרכוש דירה, לממן להם לימודים גבוהים ועוד. תארו לעצמכם כמה כסף תוכלו להעניק להם אם תחסכו אפילו כמה עשרות שקלים בודדים מדי חודש...  

 

יש לכם חלומות? תגשימו אותם

מה הייתם עושים בסכום כסף גדול שהיה נופל לידיכם? טסים לחו"ל? משפצים את הבית? סוגרים את המשכנתא? לפעמים אנחנו אפילו לא מעזים לחלום, ולפעמים יש לנו חלומות שנדמה לנו שלעולם לא נוכל להגשים. האמת היא שכאשר מציבים יעדים, הרבה יותר קל להגשים חלומות. אחת הדרכים לעשות זאת היא לחסוך כסף בצורה מתוכננת ונבונה באמצעות קופת גמל להשקעה.

היתרון הוא שאתם יכולים לבחור כמה לחסוך, באיזו תדירות ובאיזה אופן. אם למשל יש לכם סכום חד פעמי שאתם רוצים לחסוך ולהשקיע עכשיו כדי להגשים חלום בעוד מספר שנים, זה אפשרי. באותה מידה, אתם יכולים לסמן לכם את היעד ולקבוע כמה תחסכו בכל חודש הוראת קבע.

 

נקלעתם למצב חירום? שחררו את הכסף 

אומרים שהאדם מתכנן תוכניות ואלוהים צוחק. זה נכון, ותקופת הקורונה לימדה אותנו זאת היטב. כל אדם עלול להיקלע לסיטואציה לא צפויה, בין אם מדובר בפיטורים מהעבודה, בין אם מצוקה כלכלית או רפואית. קופת גמל להשקעה יכולה לסייע גם במקרים כאלה. בזכות העובדה שהיא נזילה בכל עת וללא קנס, תוכלו לבחור לשחרר את הכסף בכל נקודת זמן ולהתמודד עם מצב בלתי צפוי מסוג זה.

 

*מסמך זה מיועד לשמש כחומר רקע בלבד, ואינו משקף בהכרח את עמדתה של איזו מהחברות מקבוצת כלל ביטוח ופיננסים. קבוצת כלל ביטוח ופיננסים ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד ישיר או עקיף שיגרם משימוש במידע הכלול במסמך זה (כולו או חלקו), אם ייגרם, וכן אינם יכולים לערוב או להיות אחראים למהימנות המידע המפורט במסמך זה. המידע המובא בדוח זה מבוסס על מידע פומבי וציבורי גלוי וכן על מקורות מידע הנחשבים כאמינים. מטבע הדברים, נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות.
מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter